Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Aparat telefoniczny do Audi


mkosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie mam dość banalne, ale proszę mi wierzyć, nie znam się na telefonach. Szukam aparatu aby działał telefon w moim aucie - przesyłam zdjęcie jak wygląda miejsce na aparat w aucie - wiem, że chyba musi to być telefon Nokia, ale jaki? Proszę spojrzeć na wejście i co mam kupić? Jak to się nazywa? Czy mogę prosić o ew. odpowiedni link na allegro? Bo telefonów jest dość dużo, ciężko się połapać. I czy wystarczy kupić aparat + kartę (???) i będzie działał?

Auto Audi B7 2005 rok avant, dzięki.

R3ED0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamontowany był inny .Auto było firmowe ,uchwyt miałem ale telefonu nie ,więc go zdemontowałem.Sorki nie pomoge .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uchwyt kulman do niego musisz sobie kupić odpowiednią przystawkę na dany model tele. i nie tylko Nokia

Tu masz np. siemens http://www.allegro.pl/item1004208891_audi_a4_8e0_uchwyt_adapter_podstawa_telefonu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już to kolega Młody napisał, to coś na twoim zdjęciu, to tylko podstawka.

Do tego mocujesz adapter odpowiedni do twojego telefonu, a dopiero w to wkładasz sam aparat (przepraszam za jakość, fotki robione komórką).

adapt.jpg

Można spotkać adptery do Audi CULLMANN oraz fidelity:

adaptoba.jpg

A poza tym, być może masz u siebie fabrycznie zamontowany Bluetooth i taka podstawka wcale nie jest potrzebna do tego, by można było korzystać z zestawu głośnomówiacego w samochodzie. Wystarczy sam telefon z funkcją Bluetooth.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie jest nokia 6310 6310i 6210 ale telefon nie dość że stary to jeszcze drogi za odnowiony trzeba dać 300 zł a w tej cenie to można kupić średniej klasy zestaw na bluta. :cool1: :cool1:

Zanim kupisz taki zestaw sprawdź, czy nie masz już fabrycznie założonego modułu BT.

Po przekręceniu kluczyka w pozycję "Zapłon" włącz w swoim telefonie wyszukiwanie urządzeń BT - jeśli masz już taki moduł w samochodzie, to telefon powinien znaleźć np. coś takiego: "Audi UHV 7372". Jeśli tak, to oznacza to, że możesz korzystać z zestawu głosnomówiącego bez tego adaptera na telefon.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można założyć taki moduł samemu i czy ktoś zna jego koszt?.Dużo z tym zabawy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można założyć taki moduł samemu i czy ktoś zna jego koszt?.Dużo z tym zabawy?.

Tutaj masz cały wielgaśny wątek o tym: :>

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=32362.0

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :hi: .Sam raczej sam bym się za to nie brał.Szukał bym kogoś u nas kto przerabiał ten temat i byłby chętny do wykonania takiej usługi.Odpłatnie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey :hi: tak jak koledzy mówią sprawdź czy masz BT fajna sprawa bo sam mam ale mimo wszystko postanowiłem kupić sobie adapter :evil:

i efekt był taki iż kupiłem z allegro za 80zł używkę cullmanna. Wygląda na nówkę zero rysek działa w 100% i przyszła po 1 dniu pocztą :naughty:

tu masz link

http://www.moto.allegro.pl/item973889922_adapter_audi_nokia_6230_6230i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, postanowiłem jak sugerowaliście wcześniej i jak napisał Szewcio - zakupię na wszelki wypadek

adapterek, potem telefonik. Mam tylko pytanie - czy wystarczy, że adapter nałożę na podstawę a na adapter aparat?

Czy jeszcze jakieś kable są potrzebne? Wyżej na zdjęciach od Steve69 widzę w tle jakieś kable kurde i lepiej

się upewnić ; )) dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno hulać bez kabli. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam tylko pytanie - czy wystarczy, że adapter nałożę na podstawę a na adapter aparat?

Czy jeszcze jakieś kable są potrzebne? Wyżej na zdjęciach od Steve69 widzę w tle jakieś kable kurde i lepiej

się upewnić ; )) dzieki

Ten kabelek, który widać na zdjęciach, to zasilanie nawigacji/PDA z gniazda zapalniczki :>

Po nałożeniu adaptera i włożeniu do niego telefonu powinno wszystko zacząć działać.

Powinieneś usłyszeć sygnał dźwiękowy (takie "plum"), a na wyświetlaczu radia na chwilę powinien pokazać się napis "PHONE" (oczywiście, jeśli radio jest włączone):

telefonw.jpg

Od tego momentu zestaw jest już gotowy do pracy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie sa dostepne takie adapterki do najnowszych modeli tel typu np n97 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Rozumiem, że po zdjęciu ślady zostaną ? :angry:

Niestety tak.Pozostają otwory.

Miejsce, w którym taki uchwyt jest zamontowany, to plastik, więc może jest jakiś dobry sposób na zamaskowanie tych dziurek (jakieś podklejenie od środka i wypełnienie otworu jakaś masą)...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce, w którym taki uchwyt jest zamontowany, to plastik, więc może jest jakiś dobry sposób na zamaskowanie tych dziurek (jakieś podklejenie od środka i wypełnienie otworu jakaś masą)...

Za dużo zabawy :naughty: Niech zostanie sobie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, taka mała sugestia, np w meblach są takie zaślepki po dziurach na wkręty, może np sam trzon takiej zaślepki rozgrzać i wcisnąć i uformuje się potem markerem kolor nadać... tu już popłynąłem... :decayed: tak kiedyś zrobiłem w mojej polówce po zdjęciu radia CB było przykręcone i jak przyszło do sprzedaży to trzeba było dziurki jakoś zakryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...