Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom oleju w Skrzyni TIPTRONIC 5HP19


Luqas26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może to banalne pytanie ale gdzie powinienem szukać korka w którym sprawdza się stan oleju w skrzyni 5-biegowej tiptronic w A4 2000r. Obejrzałem skrzynie dookoła i nigdzie nie znalazłem żadnej śruby przez którą sprawdza sie stan. Na górze jest jakiś korek ale to chyba do uzupełniania, a na dole są dwa chyba spustowe na klucze "imbus".

Proszę o odpowiedź bo skrzynia pada i zanim oddam do naprawy chce sprawdzic co moge bo już wstępnie gość powiedział, że ewentualna naprawa wyniesie około 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole skrzyni masz tzw korek przelewowy. Odkręcasz odpalasz silnik i olej powinien sie przelewać. Temp. skrzyni przy sprawdzaniu winna wynosić 40 st. musisz miec podpiętego Vag-a inaczej nie określisz temp. Naprawa za 2500 to raczej pobożne życzenia. Jak można było nie dopilnować stanu, a co gorsza nie wymienić na czas oliwy.Oj :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kolego. Nie jestem pewny czy jest to spowodowane niskim stanem oleju, gdyż nie ma żadnych wycieków skrzynia. Autko kupiłem 2 miesiące temu i zrobiłem nim 8 tys bez najmniejszych oznak że jest coś nie tak. A co do wymiany oleju to wprowadziła mnie w błąd książka "sam naprawiam" było tam napisane, że w 5-biegowej skrzyni oleju nie trzeba zmieniać dopóki nie stwiedzi się wycieków. Zdziwiło mnie to troche. Planowałem zmienić olej ale spłukałem sie przy kupnie auta, więc odkładałem to troche. Jeszcze nie jestm pewny czy to sprawa mechaniczna, oleju, czy może sterowania. Vag`a bede miał w środe i zrobie logi wtedy coś bedzie więcej wiadomo.

A jeszcz co do tego korka przelewowego to ten większy?? który jest wkręcony troche głębiej??[br]Dopisany: 02 Lipiec 2007, 22:57 _________________________________________________Czyli nikt nie wie ktory z tych korkow jest do sprawdzania stanu oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...