Skocz do zawartości
IGNOROWANY

na postoju szybko rozładowuje się akumulator


imperator

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio miałem dziwną sytuację nie jeździłem 2 dni wychodzę rano odpalam samochód a tam 0 prądu

odpaliłem od kumpla na kablach przejechałęm kawałek do aso sprawdzili prąd rozruchowy-ok, poziom naładowania 75%.

jak się okazało zostawiłem włączoną lamkę do czytania z tyłu.

Po jakimś czasie zauważyłem dziwne odgłosy po wyłączeniu silnika, tak jakby zapadki od nawiewów przesuwały się.

w niedziele wyciągałem filtr powietrza zauważyłem że jakaś zapadka na wyłączonym silniku ciągle się pod nim porusza na wlocie, ten sam odgłos, co ciekawe nawet po godzienie od wyłączenia silnika

czy to aby nienormalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałęm kawałek do aso sprawdzili prąd rozruchowy-ok, poziom naładowania 75%.

Zapomnieli tylko fachowcy w ASO sprawdzić pobór prądu na postoju :oklaski: W takim przypadku jak Twój, po wyjasnieniu im, że na postoju Ci sie akumulator rozładował, powinni od tego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio miałem dziwną sytuację nie jeździłem 2 dni wychodzę rano odpalam samochód a tam 0 prądu

odpaliłem od kumpla na kablach przejechałęm kawałek do aso sprawdzili prąd rozruchowy-ok, poziom naładowania 75%.

jak się okazało zostawiłem włączoną lamkę do czytania z tyłu.

Po jakimś czasie zauważyłem dziwne odgłosy po wyłączeniu silnika, tak jakby zapadki od nawiewów przesuwały się.

w niedziele wyciągałem filtr powietrza zauważyłem że jakaś zapadka na wyłączonym silniku ciągle się pod nim porusza na wlocie, ten sam odgłos, co ciekawe nawet po godzienie od wyłączenia silnika

czy to aby nienormalne?

na wyłączonym silniku żadna klapa od sterowania nawiewem nie powinna się poruszać, a szczególnie po godzinie od wyłączenia samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz alternator , jeśli to jego wina zacznij od wymiany mostka diodowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszelkie uwagi

zacznę chyba od tematu z poborem prądu na postoju przy wyłączonym silniku

czy ktoś miał może z was problem z czujnikiem odpowiadającym za poprawne działanie układu chłodzenia?

przy zakładaniu gazu dwa razy po podłączeniu kompa do kostki ten sam błąd, zauważyłem że po 1 min pracy włączają mi się wentylatory od chłodnicy, same anormalne rzeczy u mnie chyba :-)

jaki koszt takiego czujnika jeśli chciałbym się pokusić o wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...