Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Problemy z odpalaniem i elektryką


Halski-78

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie,

Mam przedziwny problem. Od jakiegoś czasu codziennie rano próbuję odpalić auto i: świeci się tylko kontrolka oleju, silnik odpala tylko na chwilę i gaśnie, czyli tak jakby immobiliser odłączał wszystko. Akumulator jest nowy porządny BOSH'a. Pomaga zdjęcie klemy minusowej na dosłownie chwilę- i wszystko wraca do normy, mogę odpalić (oprócz tego, że oczywiście radio się blokuje i zegar/data zeruje). Jednak przy próbie zamknięcia samochodu pilotem od centralnego zamka za pierwszym razem auto się nie zamyka, lecz uchylają trochę się obie szyby od przednich drzwi. Za drugim przyciśnięciem przycisku szyby zamykają się i zamek również. Potem jako tako mogę jeździć cały dzień, ale nigdy nie wiem kiedy mnie ta niespodzianka spotka i muszę wozić kluczyk do odkręcania klemy ze sobą. Głupio wygląda podnoszenie klapy i odkręcanie klemy na parkingu np.w Galerii Mokotów.

Obecnie przebywam w okolicach Warszawy (Konstancin gmina Piaseczno) i chyba tutaj gdzieś będę musiał to naprawić - jednak proszę kolegów o wskazówki na co mam mechanikowi zwrócić uwagę. Adresy warsztatów znajdę sobie w "polecanych".

Samochód A4 '99 model 2000 1.9 tdi. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem.

Zaczęło się to w zeszłym tygodniu. Chcąc zapalić rano auto za pierwszym razem po 2 sekundach po odpaleniu gasło i mrugała ta pomarańczowa lampka z autkiem i kluczykiem. Po ponownej próbie auto zapalało się normalnie i wszystko było ok do następnego dnia.

Dzisiaj objaw ten się nasilił i udaje się zapalić samochód dopiero za około 10-tym razem.

Mam cztery kluczyki i przy użyciu obojętnie jakiego jest tak samo, czyli autko udaje się zapalić za około 10-tym razem.

Nie wiem czy to wina stacyjki czy też immobilisera.

Dodam jeszcze że kluczyk ma lekki luz w stacyjce.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Krzysiek

P.S. Auto A4 Avant 1996r. 1.8 125KM ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halski-78 wydaje mi się że masz słabą baterię od alarmu (o ile takową posiadasz), lub robi się gdzieś zwarcie, bo zamiast zamykać próbuje otwierać. Tu jest potrzebna fachowa pomoc elektryka i przez forum nie zgadniemy co to może być.

Titek1984 masz problem z immo. Luz w stacyjce nie ma znaczenia, ale podejrzewam że być może przez ten luz któraś z kostek nie łączy. Używaj opcji :szukaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do użytkownika Mily:

Miałem problem z Immo i światłem w srodku.

Na szczęście mili panowie z serwisu audi usuneli je.

Link który mi podałeś znam bo zrobiłem to co zawarte jest w tym poście.

Niestety nie poskutkowało.

W Audi poinformowali mnie że muszą jeszcze wymienić sterownik silnika.

Dlatego że jeżeli wymieniliby tylko wkład stacyjki (bez sterownika silnika) problem może powrócić w niedługim czasie.

Opcji "szukaj" używałem wiele razy i chyba przeczytałem wszystkie posty ze słowem "immobiliser".

Dołączam rachunek z serwisu na którym jest wyszczególnione co zostało zrobione i wymienione.

d50d44b366bbf38em.jpg

Pozdrawiam i życzę powodzenia w samodzielnych naprawach waszych perełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...