Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosne czeka mnie wymiana stalowek (15") na felgi (17"). Obawiam sie, ze auto po tej wymianie bedzie stalo bardzo wysoko.

1. Jakie polecacie kity (amortyzator + sprezyny) :?:

2. I co myslicie na temat sprezyn obnizajacyh do seryjnych amortryzatorow :?:

3. Jakie obnizenie proponujecie zeby zachowac jakis komfort i uzyskac niezly wyglad optyczny :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powim szczerze że jak teraz jeżdze po tych naszych drogach na 15``po tych dziurach to jak słysze 17`` to mam gęsią skóre i sobie myśle że jak bym żył w normalnym kraju to też bym sobie takie fele założył ale nie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na 17ach, mam sportowe zawieszenie i do tego fotele rowniez sportowe i jezdzi sie super. Poza tym, ze trzeba niestety omijac kazda nierownosc.

Jak zakladasz 17ke to mysl i o zawiasie bo bedzie jak terenowy.

Po drugie jak masz robic to sprezyny i amortyzatory. Zalozenie samych sprezyn da Ci tylko to ze bedzie gorzej sie prowadzil jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na nasze drogi rozsadnym kompromisem beda 16", choc 15" sa najbezpieczniejsze:)

ze sie wtrace ale 16" to niestety nie 17" jak sie bedzie zwradzalo troche uwagi na dolki i te 17" to nie beda jakies tanie podrobki co sie od samego toczenia wyginaja to 17" da rade :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na nasze drogi rozsadnym kompromisem beda 16", choc 15" sa najbezpieczniejsze:)

nie popadajmy w skrajnosc hehe

17 smialo mozna zakladac. Tylko trzeba wytrzymala felge a nie jakis bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie jezdzisz wiecej jak w miescie to bym nie zakladal wiekszych rozmiarow, w Wawie 17" i masz zapewniona wymiane zawieszenia co 20tys. Jak przyprowadzilem swija to byla w idealnym stanie, przejechala po wawie 10tys na 15" i polecialy koncowki i wachacze zaczynaja sie odzywać, musze wjechac kiedys na szarpaki i ocenic szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przymierzam się do 17" bo mam nadzieję że z roku na rok te drogi będą coraz lepsze a jeżeli bedzie się uwazać to nie ma problemu tylko zawiecha szybciej pada. Zostaw na razie sprężyny i amory jak załozysz to zrób fotkę a my ocenimy czy trzeba obniżać :D może mie bedzie tak żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na razie sprężyny i amory jak załozysz to zrób fotkę a my ocenimy czy trzeba obniżać :D może mie bedzie tak żle

Na 100% trzeba , to mogę stwierdzić bez czekania na fotki.Jak miałem B5 i wsadziłem 18" to na seryjnym zawieszeniu wyglądał jak Allroad podniesiony na maxa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie jezdzisz wiecej jak w miescie to bym nie zakladal wiekszych rozmiarow, w Wawie 17" i masz zapewniona wymiane zawieszenia co 20tys. Jak przyprowadzilem swija to byla w idealnym stanie, przejechala po wawie 10tys na 15" i polecialy koncowki i wachacze zaczynaja sie odzywać, musze wjechac kiedys na szarpaki i ocenic szkody.

tak tragicznie to nie jest, ja mam na zimę "15, na lato "16 + jakies czerwone eibach'y, nizej niż standard jest 8)

zrobiłem troszkę ponad 20 tys , głownie po Wawie i okolicach i wymieniłem niedawno jeden element w zwieszeniu za ok 42 pln :P coś sie pociło, w lewym amorku

inna sprawa, ze u mnie zwieszenie było i jest w b.d.stanie, nic nie puka, nie stuka itp, itd

jak niedawno robiłem przeglad, to gość zapytał jak ja jeżdżę, że nic nie poobrywałem do tej pory :?

poprostu jezdzę z uwagą, bo wiem, ze to nie jest allroad :D

za to na płaskim, np wał międzyszyński to jazda jest poezją 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zime tez mam 15 zalozone na felgach, natomiast na lato 16 na oponach 205/55/, fakt komfort troche mniejszy ale za to trzymanie drogi rewelacyjne :)

narazie nastukane ponad 90 tys km po Polskich drogach i dopiero 1 wachacz byl wymieniony, wiec tak najgorzej chyba nie jest z zawiecha w A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zime tez mam 15 zalozone na felgach, natomiast na lato 16 na oponach 205/55/, fakt komfort troche mniejszy ale za to trzymanie drogi rewelacyjne :)

narazie nastukane ponad 90 tys km po Polskich drogach i dopiero 1 wachacz byl wymieniony, wiec tak najgorzej chyba nie jest z zawiecha w A4

Bladyrs weź pod uwagę, że ty masz już wersję z wymienionym zawieszeniem, różni się troszeczkę od pierwszych wersji.

U mnie na jesień zaczęło stukać z lewej strony, ale nie robię przed koncem zimy bo to by było bez sensu. Wszystko przez drogi i objazd z powodu sławnego zawalenia mostu w sierpniu :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze widze ze nikt nie odpowiedzial na moje pytanie :? Jak auto bedzie sie prowadzilo na serynjnych amortyzatorach i sprezynach obnizajacych :?: Ile takie amortyzatory wytrzymaja przy twardszych sprezynach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie jezdzisz wiecej jak w miescie to bym nie zakladal wiekszych rozmiarow, w Wawie 17" i masz zapewniona wymiane zawieszenia co 20tys. Jak przyprowadzilem swija to byla w idealnym stanie, przejechala po wawie 10tys na 15" i polecialy koncowki i wachacze zaczynaja sie odzywać, musze wjechac kiedys na szarpaki i ocenic szkody.

tak tragicznie to nie jest, ja mam na zimę "15, na lato "16 + jakies czerwone eibach'y, nizej niż standard jest 8)

zrobiłem troszkę ponad 20 tys , głownie po Wawie i okolicach i wymieniłem niedawno jeden element w zwieszeniu za ok 42 pln :P coś sie pociło, w lewym amorku

inna sprawa, ze u mnie zwieszenie było i jest w b.d.stanie, nic nie puka, nie stuka itp, itd

jak niedawno robiłem przeglad, to gość zapytał jak ja jeżdżę, że nic nie poobrywałem do tej pory :?

poprostu jezdzę z uwagą, bo wiem, ze to nie jest allroad :D

za to na płaskim, np wał międzyszyński to jazda jest poezją 8)

Moze akurat mieszkasz w okolicy gdzie sa rowniejsze drogi, ja mieszkan na jelonkach pracuje na woli wiec tutaj nie jest za ciekawie szczegolnie tam gdzie jezdze, tylko kawalek wolskiej i górczewska jest ok czyli 20% tego co jezdze, reszta to jedna wielka dziura...

:arrow: Peter

Jak masz kase to najlepiej kupic cale kompletne zawieszie bo bedzie jakos tam zestrojone. Z tego co wiem krotsze sprezynki szybciej zabijają normalne amorki, w sprzedazy sa tez krótsze amortyzatory pod nizsze sprezyny wlasnie.

Mysle ze na nizszych springach i orginalnych amorach nie bedzie tragedi, ale zaraz polecą do wymiany wiec moze warto zastanowic sie juz odrazu nad pelnym kompletem sprezyny + amorki.

PS troche duzo licza sobie za amorki 1900 - sprezyny 800 to wychodzą 1100zł komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze widze ze nikt nie odpowiedzial na moje pytanie :? Jak auto bedzie sie prowadzilo na serynjnych amortyzatorach i sprezynach obnizajacych :?: Ile takie amortyzatory wytrzymaja przy twardszych sprezynach :?:

Przerabiałem taką wymiane w poprzednim wozie .Autko bedzie fajnie wyglądać ale jest to najbardziej nerwowy styl jazdy.Sportowa sprężyna nie bedzie chciała już współprcować z i tak już chyba nie nowym amorkiem .Także lepiej zainwestować w kompletne zestawy polecam bilstein albo eibach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter dzieki za odpowiedz :) Jeszcze nie zarabiam wiec z kasa nie jest tak dobrze, wiec zdecyduje sie na poczatek na sprezyny Weitec'a obnizajace o 30mm. Pozniej jezeli juz seryjne amortyzatory nie wytrzymaja dokupie sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel przyprowadził z niemiec a4 z krótkimi sprężynami i normalnymi amorami. Jeżeli amory masz już trochę wywalone to niema sensu zakładać samych krótkich sprężyn bo cię wyrzucać będzie na wszyskich koleinach i dołach. Jakbyś jednak chciał krótkie sprężyny daj znać to skontaktuję cię z kumplem i kupisz po dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje amortyzatory chyba nie sa nowiotkie, ale sprawoja sie bardzo dobrze, wiec nie znam ich stanu. Nie wydaje ci sie ze bedzie za twardo przy calym kicie :?: Bo nie chce zeby mi potem cala deska rozdzielcza trzeszczala. Twoj kumpel co ma w swojej ofercie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...