Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wątek już trochę czasu wisi więc chciał bym się zapytać o to czy wymienialiście już czujniki z powodu wyczerpania baterii.(chce zamontować to u siebie i potrzebuje kupić te czujniki w rozsądnej cenie ale nie chciał bym się władować na minę i kupić od razu rozładowane.) Generalnie czy faktycznie po 7 latach padają jakie macie doświadczenia z nimi ile to faktycznie wytrzymuje ?

i jakich albo po czym szukać żeby była szansa że pochodzą trochę dłużej niż miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o komentarz do poniższego logu:

Address 65: Tire Pressure (8E0 907 273 A)

15:47:09 Group 012: Wheel Sensor 4 Status III

1.001.009.736 Status 00h Wheel Sensor Position

15:47:09 Group 004: Wheel Sensor 2 Status I

Wheel Sensor Position

no Value Wheel Temperature

Wheel Pressure (actual)

2.62 bar Wheel Pressure (specified)

15:47:09 Group 001: Wheel Sensor 1 Status I

Wheel Sensor Position

no Value Wheel Temperature

Wheel Pressure (actual)

2.60 bar Wheel Pressure (specified)

Czy to oznacza, że czujniki są z jakiegoś powodu nie wybudzone ??? (00h)

Jeżdżę już parę miesięcy i wiele razy zadawałem procedurę zmiany kół i z zapamiętania ciśnień ale nic się nie zmienia.

Gdy złapałem gumę to układ mnie poinformował (na czerwono) ale żadnych ostrzeżeń o spadku wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co Bart napisał na pierwszej stronie to na to wygląda że czwarty czujnik jest w stanie uśpienia

tylko według mnie to brakuje jeszcze statusu czujnika nr 3

Pierwszy ciąg cyfr to identyfikator danego czujnika. Następnie, status który zależnie od trybu pracy może przyjmować następujące wartości:

x0h – czujnik w trybie magazynowym

x1h – czujnik w trybie standardowej pracy (wysyła informacje co 30 sekund)

x2h – czujnik w szybkim trybie pracy (wysyła informacje co sekundę)

x3h – czujnik wyłączony z powodu zbyt wysokiej temperatury

UB. OK to informacja o stanie baterii zasilającej sensor. Na koniec informacja o aktualnym ciśnieniu w oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje kupić jedną końcówkę czujnika 4F0907275B który jest przymocowany do felgi. Pomożecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam takie pytanie odnośnie układu ciśnienia w oponach, wyświetla mi się błąd :

01833 - Antena układu kontroli ciśnienia w oponach; z tyłu (R96)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji - MIL zapalona

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 11100100

Priorytet błędu: 3

Częstość błędu: 2

Wew.licznik błędów: 40

Wskaźnik czasu: 0

Ramka zamrożona:

(bez jednostek): 0.0

Napięcie: 11.30 V

(bez jednostek): 130.0

nierozpoznan.

nierozpoznan.

nierozpoznan.

nierozpoznan.

Nie wiem czy jest przerwany obwód czy uszkodzona antena , nie wiem jak to sprawdzić ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3uge5yru.jpg

Wyswietla mi sie TMPS . A w tym poradniku inny komunikat p9kazuje a u mnie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociagnalem instalacje, cany linie diag zasilanie itp

nie moge sie polaczyc ze sterownikiem w zaden sposob, wszytsko sprawdzone miernikiem: zasilanie jest linia diag jest itp

mozeliwe ze albo sam modul jest uszkodzony bo nie mam pojecia co innego

kodowanie w zegarach +512 zrobione i od momentu zakodowania zolta przekroslona ikona opony na fisie

w menu w tire pressure nie mam zadnych opcji tylko mozliwy powrot do poprzendiego menu

:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy robiłeś więc...

Odpal MENU, wejdź w Tyre Pressure - w pierwszej kolejności wybierz i zatwierź WHEEL CHANGE i gdy zakończy się proces adaptacji, zapisz aktualne ciśnienie jako wzorzec (STORE PRESSURE). Następnie przejedź się i zobacz czy ikona braku połączenia (żółty, przekreślony symbol na FIS) zniknie.

Czujniki nowe fabrycznie są ustawione w trybie magazynowania. Możesz spróbować wejść w bloki wartości mierzonych (08) sterownika kontroli ciśnienia - grupa 016. Sprawdź status czujników (dwie cyfry przed h). Jeśli będzie x0h - masz tryb magazynowania. x1h to tryb nadawania...

Panowie wchodzę w menu w tyre presure zatwierdzam ,zapisuje aktualne cisnienia jako wrzozec.Napisałem wczesniej że to wszystko działało a teraz daje zatwierdz i odrazu wyskakuje ikona spadku ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanko czy da sie sprawdzic czujniki nie montujac ich do kół?? Np czy mozna polozyc czujniki obok auta; podlaczyc vag-a i sprawdzic czy sa sprawne?? Dzieki i pozdrawiam

Podpinam się pod pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby sprawdzić czujniki zamknąłem je w szczelnym pojemniku z zamontowanym wentylem napompowałem do niego powietrza żeby podnieść ciśnienie. Inaczej moduł nie widział czujników. W vagu widać numery czujników, więc jak któryś nie działa to łatwo go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby sprawdzić czujniki zamknąłem je w szczelnym pojemniku z zamontowanym wentylem napompowałem do niego powietrza żeby podnieść ciśnienie. Inaczej moduł nie widział czujników. W vagu widać numery czujników, więc jak któryś nie działa to łatwo go znaleźć.

Dzięki za dobry pomysł :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telematic i FIS a

tylko bez WEBASTO i NAVI ??? :kwasny:

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szukam takiego na NAVI , WEBASTO , TELEMATIC I FIS'aI i a tego z nr 8E0 919 721 F nie ma na allegro

dzieki za pomoc

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czy czujniki o numerach 7PP907275F będą współpracować ze sterownikiem nr 8E0907273A w B7 MY 2007?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą, mam takie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego moda. Otóż mam już go prawie ukończonego tzn. wiązki pociągnięte sterownik i antena są tylko nie mam czujników w kołach.
Pytanie jest takie, czy jat to wszystko podłączę ale nie zakoduję zegarów pod czujniki ciśnienia to wywali jakieś błędy? Czujniki planuje dokupić w przyszłym miesiącu a teraz mam rozebrane tapicerki i chciałbym wszystko podłączyć tak żeby za miesiąc znów nie ściągać tapicerki w bagażniku. Czy są jakieś przeciwwskazania żeby jeździć miesiąc z zamontowanym układem kontroli ciśnienia ale bez czujników w kołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...