Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach w A4 B6 i A4 B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zamontować i jeździć, założysz czujniki to zakodujesz i przyuczysz czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamontować i jeździć, założysz czujniki to zakodujesz i przyuczysz czujniki.

Ponowne dzięki za rozjaśnienie sprawy :hi:

W takim razie kończę moda bose + kamera cofania + I stage czujników ciśnienia a za miesiąc reszta. Mam nadzieję że w między czasie założę zegary od S4 z kolorowym fisem i będzie pełen komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziales u mnie :wink4: pojawila kontrolka na FISIE z przekreslona zolta oponka . Po podpieciu VAGA mam taki blad 01325 brak komunikacji beztytuluw.pngOczywiscie wszystkie procedury robilem wchodzilem w zegary (17 – Instruments) w adaptacji (10) kanał 61 dodalem +512 a tu takie kwiatki :) W MENU na panelu tunelowym wciskalem Tyre Pressure i na FISIE nie mam info o Store Pressure i Wheel change :confused4:Moze cos przeoczylem :mysli:

Założyłem w weekend cały układ i mam taki sam problem jak powyżej. Cany sprawdzone. Wszystko wydaje się być ok. Moduł widzi czujniki. Nie ma jedynie połączenia z zegarami cały czas wyskakuje ten błąd. Czy to wina modułu kontroli ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś przyuczyc czujniki? Na fisie wybierasz ukl. kontroli ciśnienia > zaznaczasz "zmiana kół" i czekasz aż zgaśnie komunikat > następnie wybierasz aby zapisał ciśnienia i też czekasz aż zgaśnie informacja.

Z tego co pamiętam to u mnie właśnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawia mi się ta opcja na zegarach, tak samo jak u wrclaguna.

Jak odłączam bezpiecznik zegarów, pojawia się błąd w module kontroli ciśnienia o braku komunikacji z zegarami. Natomiast po podłączeniu bezpiecznika błąd da się usunąć i już nie wraca.

Natomiast błąd w liczniku o braku komunikacji z modułem kontroli ciśnienia jest cały czas.

Wygląda tak jakby komunikacja była tylko w jedną stronę. Moduł kontroli ciśnienia widzi licznik, licznik nie widzi modułu kontroli ciśnienia. Obstawiam walnięty moduł no bo chyba już wszystko sprawdziłem. Czekam może wrclaguna odpisze jak rozwiązał problem.


Mam PDC ale VALEO :wink4: i nie jest po Canie :decayed: Na FISIE mam tylko jak na fotce :)

Tak sobie mysle , moze jak zmienialem wzmacniacz antenowy i sterownik od webasta moze cos sie odlaczylo :mysli: musze to sprawdzic

img6133p.jpg

mam taki widok.

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się kliknąć ON, a później Store pressures?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze miałem z tym kłopot :wink: tylko nie moge sobie przypomnieć co zrobiłem wtedy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się "on" wybrać, od razu się odznacza.


Pamietam ze miałem z tym kłopot :wink: tylko nie moge sobie przypomnieć co zrobiłem wtedy .

:decayed: kurcze może Ci się przypomni :) bo nie wiem czy zamawiać drugi moduł, czy jeszcze z tym walczyć

---

Wymieniłem moduł na inny i mam nadal ten błąd. Może ktoś ma jakieś pomysły? Licznik podmienić? :eusathink:

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie wczoraj też tak pomyślałem... Ale zakodować się da i błąd na fisie wyświetla

Ma ktoś tą kontrole ciśnienia odpaloną w B6 poniżej 2004roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzłem problem który wyżej opisywałem. To co napiszę warto podpiąć do pierwszego posta.

A więc w B6 nie każdy licznik obsługuje kontrolę ciśnienia kół.

Każdy licznik da się zakodować pod kontrolę ciśnienia, ale działają prawidłowo tylko liczniki które posiadają kontrolkę TPMS (żółta opona z wykrzyknikiem). Liczniki nie obsługujące TPMS w tym miejscu mają kontolkę immo. Na poniższym zdjęciu kontrolka TPMS 2 z lewej, od góry:

maxresdefault.jpg

Licznik B6 diesel obsługujący TPMS ma końcówkę 930T. Na taki zmieniłem i wszystko zaczeło działać :)

Ciekawostka. Kodując moduł kontroli ciśnienia na USA uaktywniamy tą żółtą kontrolkę na zegarach. Podświetla się na chwile po przekręceniu kluczyka. Oraz w przypadku wykrycia spadku ciśnienia miga na zegarach.

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam u siebie w Seacie Exeo 2010r kontrole ciśnienia w oponach. Jest guzik na tunelu obok wejscia AUX blisko ręcznego. Jedenak jak naciskam przycisk i prtzytrzymuje to zaświeca sie na zegarach kontrolka i za chwię gaśnie. W kołach nie wiem czy mam czujniki... W zegarach nie mam menu od kontoli ciśnienia w oponach.

Numer modułu z kodowaniem:

Adres 4C: Ciśn.w oponach II Plik etykiet: 3R0-907-274.clb
Oznaczenie elementu SW: 3R0 907 274 HW: 3R0 907 274
Komponent: J793 RKA+ H02 0002
Weryfikacja: 00000311 Numer seryjny: 00003110352523
Kodowanie: 0000065
Kod serwisu: WSC 06441 785 00200

Numer zegarów z kodowaniem:

Adres 17: Zest.wskaźników Plik etykiet: AKP\8E0-920-9xx-8EC.clb
Oznaczenie elementu SW: 3R0 920 830 H HW: 3R0 920 830 H
Komponent: KOMBI+WFS 4 H04 0030
Weryfikacja: 0030 Numer seryjny: 00000000000000
Kodowanie: 0006018
Kod serwisu: WSC 89492 120 96269
Zastanawiam się czy moj moduł zadziała z czujnikami:
4F0907275B
czy muszę mieć
4F0907275D czy jeszcze inne ?
Czy jest szansa na sprawdzenie czujników bez montażu do koła ? Chciałbym sprawdzic jaki jest stan baterii bo raczej kupowałbym używki... W której grupie sprawdza sie baterię ? I tam pokaże jak długo podziała jeszcze na tej baterii ?
Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedyne co przychodzi mi do głowy to że u mnie jest już układ jak w A4 B8 czyli na obroty koła... bo rocznik 2010 i numer modułu inny niż w B6 i B7. Też w ETKA szukam wentyli z czujnikiem i nie ma. Są tylko zwykłe gumowe.... Nie wiem tylko jak sprawdzić jaki to system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w seacie nie ma czujników cisnienia w oponach .

Sterownik 3R0 907 274 bierze info z pompy ABS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Pytanie czy jakieś menu w zegara powinno być tak jak ma to a4 b8 ?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku czujniki? Vcds nie pokaże na ile jeszcze baterii wystarczy. Żeby sprawdzić czujniki trzeba je np wrzucić do jednego koła i nabić ciśnienie. Dopiero wtedy są aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie juz nie aktualne bo u mnie z ABS bierze sygnały.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...