Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] wskazania komputera a rzeczywistosc!!!


Jaster

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym poznac opinie uzytkownikow jak sie ma realne spalanie samochodu do tego co pokazuje komputer. Wedlug moich obserwacji i wyliczen wynika, ze samochod pali ciut ponad 8 litrow a komp wskazuje srednie (spalanie od tankowania do tankowania) 6,6l czy to normalne ? czy moze cos u mnie szwankuje? pzdr jaster 1.9 131ps 01r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pali 7-8 a średnie zawsze pokazuje koło 6,5-7 także to chyba normalne...(z tym że ja mówię o spalaniu już po chipie i przy jeździe z klimatyzacją praktycznie non stop także Ty masz albo strasznie ciężką nogę, choć ja też wolno nie jeżdżę albo coś u Ciebie nie świruje)... Murzyn mógłbyś wrzucić link do postu o ustawianiu kompa bo go nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko denerwuje spalanie na postoju , komp pokazuje glupoty albo sie zeruje. Jak przejade pewien dystans to pokazuje normalna wartosc. U mnie wskazuje 5,4-6l z wlacz klima po miescie, jak pojechalem zatankowac to wyszla srednia 5,9l czyli niezle.

Jak ktos znajdzie to ustawianie kompa to bede wdzieczny za wskazanie linku , moze to pomoze w prawidlowym skazywaniu spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM avf i mi pali 10? Nie katuje fury, ale pewnie cos z moim stylem jhazdy jest nie teges... jak jjezdzic i miec spalanie na poziomie 6l/100???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM avf i mi pali 10? Nie katuje fury, ale pewnie cos z moim stylem jhazdy jest nie teges... jak jjezdzic i miec spalanie na poziomie 6l/100???

To co ty robisz ze ci pali 10l? No chyba ze masz 2.5 a w dowodzie 1.9?

Mi najwiecej na spalaniu srednim pokazalo 7l a jak jezdze poza miastem z predkoscia 120-140 to ponizej 6l z wlaczona klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już sam nie wiem czy ja mam taką ciężką nogę czy te AVFy tak mało palą... w życiu nie będę miał średniego poniżej 7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF bez chipa, opony 235/45/R17. 3 dni temu wlałem pod korek żeby sprawdzić rzeczywiste spalanie i porównać z tym co pokazuje FIS. Zrobiłem 400km na miejscu tzn, kilka razy dojazd do Krakowa i spowrotem (20km), miasto - korki itp, raz trasa 100km. Nogę mam średnio ciężką tzn. nie cisnę ile fabryka dała ale gdzie tylko się da jadę dość dynamicznie. Po tych 400km na tej samej stacji wlałem pod korek 24 litry. FIS pokazywał mi średnio 6.4 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobra7 a mógłbyś opisać to dokładniej - łopatologicznie ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już poruszany, ale podam to jeszcze raz:

1. podłączyć vaga

2. wybrac 17 ( licznik - instrment)

3. wybrać 10 ( adaptacja)

4. zmienić wartość według :

Consumption Correction

,Standard: 100 %

,Range: 85...115 %

,Increments: 1 %

,New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display Value

Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już poruszany, ale podam to jeszcze raz:

1. podłączyć vaga

2. wybrac 17 ( licznik - instrment)

3. wybrać 10 ( adaptacja)

4. zmienić wartość według :

Consumption Correction

,Standard: 100 %

,Range: 85...115 %

,Increments: 1 %

,New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display Value

Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115

Niezbyt to rozumiem , skad wziasc te dane? Rozumiem ze ustawia sie tu spalanie pomiedzy tym co pokazuje a co jest rzeczywiscie? Ale skad mam wiedziec ile spala rzeczywiscie w danym czasie? I czy da rade w ten sposob ustawic spalanie podczas postoju auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wartość do wpisania = stara wartość razy wyliczone spalanie (średnie) podzielone przez spalanie pokazywane na Fisie.

Odczytujesz vagiem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100, spala Ci 7l/100km, Fis pokazuje 6.5l/100km to:

x= 100*7/6.5

x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 105 lub 110 i testujesz ponownie.

Inforację o spalaniu na postoju Fis dostaje ze sterownika silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wartość do wpisania = stara wartość razy wyliczone spalanie (średnie) podzielone przez spalanie pokazywane na Fisie.

Odczytujesz vagiem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100, spala Ci 7l/100km, Fis pokazuje 6.5l/100km to:

x= 100*7/6.5

x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 105 lub 110 i testujesz ponownie.

Inforację o spalaniu na postoju Fis dostaje ze sterownika silnika.

A czy mozna w ten sposob naprawic spalanie podczas postoju zeby pokazywalo dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam benzynę i na dodatek stary silnik AAH, który nie podaje spalania l/h. Jak włącze zapłon i mam ustawione na chwilowe to wskakuje wartość średniego, jeżeli ruszę i stanę to zostaje ostatnia wartość chwilowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...