Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap


wielki1980

Rekomendowane odpowiedzi

A czy w drugą stronę tak samo to działa ?

na zewnątrz +7 nastawiłem sobie ogrzewanie na 22 i 22 stopnie po mojej stronie super ciepło a na pasażera zima :/ Co jest nie tak silniczki , klapy bo na pewno nie brak czynnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem ze jak ustawie sobie na climatronicu tem 22 i dam na auto ze srodkowych i bocznych kratek leci letnie powietrze a pod nogami cieple. Po dluzszej jezdzie musze podkrecac temp do np 25 st bo caly czas wieje letnie nawet chlodne powietrze co bardzo mnie denerwuje gdyz jak trzymam kierownice to mi zimno w rece. Myslalem ze to silniczki ale dziwi mnie to ze jak ustawie wianie tylko na kratki przednie to wtedy wieje cieple. Jak tylko zmienie na auto to znow wieje chlodne. Bledow nie mam i nie wien juz gdzie szukac bo jak by to byly silniczki to caly czas by lecialo zimne nawet po wlaczeniu wiania na centralne kratki. Jak jade bardzo szybko to wieje bardziej i znow trzeba podkrecac temp. Prosze o pomoc bo strasznie mnie to irytuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam ten sam problem. Na początku było ok. Potem w lato klima zwariowała. Prawa strona chłodziła a lewa grzała. I tak kilka razy aż załapała i obie strony chłodziły. Teraz mam na odwrót. Nie ważne jaką temperaturę ustawie LO cz HI grzeje jak w piekle... i to obie strony. Jaka tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Mam mój kumpel ma podobny problem i chciałbym, żebyście pomogli mi go rozwiązać

Pacjent to B7

prawa strona grzeje na maxa z lewej zimnem wali.

Oczywiście pierwsze za co się zabrałem to VAG, tam 5 błędów od klap, zrobiłem adaptacje, słychać je, że co tam mielą ale błędy pozotają.

Silniczki były rozbierane i czyzczone, wszytko nadal bez zmian

Dzisiaj robiłem adaptację climatronika ale i to nie pomogło

dodam jeszcze, że tylna szyba słabo grzeje, a fotel kierowcy w ogóle

Myślicie, że panel climatronika siadł?

takie błędy cały czas wiszą w klimie:

00727 - Potentiometer in Positioning Motor for Defrost Flap (G135)
09-00 - Adaptation Limit Surpassed
00601 - Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112)
09-00 - Adaptation Limit Surpassed
01842 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap; Right (G221)
09-00 - Adaptation Limit Surpassed
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
09-00 - Adaptation Limit Surpassed
00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143)
09-00 - Adaptation Limit Surpassed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spruboj jeszcze pary razy zrobic to samo ,u mnie nigdy za pierwszym razem nie dziala,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kiedy czyszczenie silniczków pomaga. Ja bym je wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptację robiłem kilka razy.

myślicie, że to wina silniczków? w środku wyglądały jak nowe.

tak akurat wszystkie się wysypały?

Z mojej B6 podejdą silniczki lub climatronik? to będziemy podmieniać i sprawdzać

Edytowane przez jakubekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi powiedzieć, które silniczki musze wymienić/naprawić, bo nie jestem pewny ?

01841 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap: Left (G220)
30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A4 B6. Jest problem z klimatyzacja. Przypadki go określające są nastepujace:

1) Po włączeniu klimy na LOW do np.21 stopni C klima chlodzi porzadnie tylko kratka przy szybie, i to tylko z LEWEJ jej strony. Nawet jak wylacze opcje AUTO i puszcze nawiew na srodek to zimne powietrze tedy nie leci.

2) Po dłuższym czasie, powiedzmy kilkanaście km, takze kratki srodkowe po lewej stronie (kierowca) cos tam zaczynaja chlodzic, ale slabo. PRAWA strona- nie ma chlodzenia

3) W czasie jazdy wylaczylem klime (OFF).Po jakiejs minucie przerwy wlaczylem i przez moze jakies 3-5 sekund zimne powietrze lecialo takze z kratek srodkowych. Pozniej znowu tylko przy szybie lecialo chlodniejsze, w miare zimne powietrze (oczywiscie tylko z jej lewej strony).

4) Dla sprawdzenia grzania zaczalem przelaczac temperatury na wyzsze z kazdej strony. Po prawej stronie podnaszac temp. nie bylo zadnych zmian, DOPIERO o 28.5-29 stopni C i na HI zaczelo ostro grzac. Z lewej strony tak samo- reakcja z grzaniem dopiero od ok. 28.5

Wydaje mi sie, ze ten chlod z kratki przy szybie jest w miare ok. moze moglby byc troche zimniejszy. Tak jakby klima nie byla 100% wydajna.
Co moze byc problemem? Bede wdzieczny za pomoc- zaczely sie upaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel odczytać błędy i zrobić nastawy podstawowe. Zobaczyć jakie błędy wrócą, wtedy dostać się do konkretnego silniczka i spróbować go reanimować

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: dobrałem sie do komory z silniczkami. Obejrzałem co i jak sie porusza, pierwszy jaki rozkrecilem to fioletowy: regulacja temperatury prawa.
Stan, moim zdaniem , bardzo dobry, nie zjezdzony, nie brudny więc tylko ogolne wyczyszczenie i ok.
Ale sprobowalem przy wlaczonej klimie recznie poustawiac klapy dzwigniami przy zdjetych silniczkach.
Efekt jet taki, że nadal na szybe zimne powietrze dmucha, a na kratki srodkowe, przede wszystkim pasazera srednio zimne, powiedzialbym letnie. Recznie zamykalem doplyw ciepla i nic, zadnych zmian a przeciez zimno podawane jest z tego samego elementu co na szybe.

Wyjalem tez zaslepke od zimnego powietrza na schowek. Znajduje sie on na dole parownika (jesli nie pomylilem nazwy czesci oddajacej zimno). Z niego tez srednio chlodne to powietrze leci.

O co moze wiec chodzic?

Rurka od klimy w gumowej oslonie po chwili robi sie zimna i mokra wiec raczej tu jest ok.

Czy mozliwe jest, ze trzeba dobic czynnika bo po prostu jest za malo i klima nie ma takiej wydajnosci jak nalezy zeby caly parownik dawal zimne powietrze?


I jeszcze małe pytanko: czy podczas standardowej pracy klapa od obiegu wewnetrznego powinna byc otwarta razem z klapa powietrza z zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy postawowe wykonane?

Skąd sterownik nas wiedzieć w którym położeniu są ramiona siłowników?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ustaiwalem recznie, bez uzywania sterownika, po prostu otwieralem klape od parownika. Poza tym zaslepka od schowka klimatyzowanego nie ma sterowania tylko podaje najzimniejsze jakie jest mozliwe. Wiec skad roznica, że na szybe wieje zimnym a z innej czesci juz nie az tak bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Klima. Wciskam econ A ona cały czas pali się czerwoną diodą. Temperatura na fisie pokazuje +42 stopnie. Zamieniłam czujniki temperatury zewnętrznej temperatura zaczęło wskazywać dokładnie A Klimy nadal nie mogę włączyć . Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo za mało gazu wykładzie lub do wymiany czujnik w chlodnicy.

Też tak miałem ze się cały czas świeciła wymieniłem czujnik i śmiga.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...