Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

może mi ktoś podopowiedzieć jak jest z ksenonami cyz bixenonami kupionymi w UK czy one będą po prostu oślepiać jak je przywioze do PL i zamontuje w kraju? czy one są juz produkowane europejsko albo da się je ustawić żeby nei oślepiały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś podopowiedzieć jak jest z ksenonami cyz bixenonami kupionymi w UK czy one będą po prostu oślepiać jak je przywioze do PL i zamontuje w kraju? czy one są juz produkowane europejsko albo da się je ustawić żeby nei oślepiały ?

będą oślepiać, trzeba wymienić przesłony (czy też przysłony :wink:) na europejskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, ogolnie nie chcialem zakladac niowego tematu wiec napisze tutaj. Nie mam w swoim aucie ksenonów, biksenonów... tylko zwykle lampy soczewkowe. Nurtuje mnie pytanie czy w miejsce zarówek postojowych mozna wsadzić jakies inne mocniejsze zarówki tak zeby mozna bylo jezdzic tylko na tych postojowych w dzien..? Nie chce zakladac zadnych ledów w zderzaku bo moim zdaniem szpeci to auto i szukam innego rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak chcesz bez rzeźby zmniejszyć natężenie światła tychże żarówek gdy załączysz światła mijania.

A tak nakazują przepisy. Mówię tu o funkcji DRL.

Nie wspomnę tutaj o legalności użycia świateł pozycyjnych jak DRL

Po drugie..... nie ma takich żarówek.

Skoro będą ci świecić tylne pozycyjne, to sprawdź czy masz moduł MCE w wersji High i zakoduj tryb skandynawski.

światła mijania będą się same zapalać i gasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Od razu na wstępie zaznacze że niekoniecznie chce tak postąpić kieruje mną tylko ciekawość.

Czy zamienniki D1S i D2S ( takie typowe allegro +- 15zł szt) mogą uszkodzić przetwornice w audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo jest bardzo podatne. Jesli wymienisz np na KOITO z toyoty to spokojnie mozesz smigać nawet na najtańszych żarnikach.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeden bix od gwertego zapala mi się tylko za 1 razem, po odpaleniu (czyli przekręcenoiu stacyjki 2 raz) już nie świeci. Mam włącznik auto, druga lampa świeci normalnie, gdzie szukać przyczyny. Lampy mają 5 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamien miejscami palniki, i zobacz co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamien miejscami palniki, i zobacz co będzie się działo.

nic się nie zmieniło. Mam włacznik auto, zauwazyłem, że po 1 przekręceniu stacyjki lampy sie zapalają, po kolejnej próbie 1 już nie zaskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij włącznik całkowicie. Powinny lampy oświecić na stałe

Jeśli tak będzie, do sprawdzenia błędy MCE i lusterka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij włącznik całkowicie. Powinny lampy oświecić na stałe

Jeśli tak będzie, do sprawdzenia błędy MCE i lusterka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie świecą wogóle, po wyciągnięciu

---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 08:21 ----------

gdy mam włącznik świateł auto reflektory po przekręceniu stacyjki zapalają się, po starcie silnika zapala się tylko jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Nie chce zakładać nowego teamtu, wiec zapytam tutaj. Ma ktoś sprawdzonego sprzedawce/allegrowicza z pewnymi oryginalnymi żarówkami d2s philipsa 4300k max 4800k oraz przetwornice KOITO?? za dużo podróbek jest w necie i nie che ryzykować trefnego zakupu. Za pomoc z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroccie uwage na to ze ori bi xenon z czarnym srodkiem montowany w s4 b6 rozni sie wielkoscia soczewki(jest mniejsza)od ori bi xenonu z czarnym srodkiem montowanym w A4 B6

Tak naprawde do a4 b6 jest 5 rodzajow lamp

- zwykly odblysnik

- soczewka mala

- soczewka mala xenon

- soczewka duza bi xenon czarne wnetrze lampy

- soczewka mala bi xenon czarne wnetrze lampy,montowana do S4

Pominalem model cabrio i auta na rynek amerykanski

Jak rozróżnić lampy po numerach, chodzi o odróżnienie dużej soczewki Xenon Plus od małej soczewki Xenon Plus z S4 (oba wnętrza czarne) ?

I jeszcze jedno - czy warto szukać lamp Xenon Plus, czy lepiej dać komuś do modyfikacji zwykłe Xenony (zmiana soczewki/regeneracja odbłyśnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie xenonów, bi xenonów... w swojej b6 mam zwykle lampy a chcialem zmienoc na bixenony, dolozyc do tego samopoziom i oczywiscie moduł DRL... zaupiłem niby bixenony ale zapytalem kolegi i powiedzial mi ze to xenony... prosilbym o odpowiedz fachowców jakiego rodzaju to lampy i czy światla drogowe palą się częściowo też z żarnika...? i czy można zamontowac do tych swiatel moduł drl?

http://www.directupload.net/file/d/3778/zpis4jyq_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3778/gzh8b734_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3778/lil3wnhr_jpg.htm

Edytowane przez Maciek02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do tych lamp spokojnie moge dozucic moduł drl i bedzie to dzialac jak u kolegi z forum?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/227985-montaz-modulu-drl-w-swiatlach-drogowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...