Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy da się przełożyć bebechy z lampy xenon do zwykłej bo kolega mi tanio puszcza swoje xenony ale a strasznie styrane klosze i zaczepy pozrywane i się zastanawiam czy dało by radę przełożyć przetwornice , żarniki i element optyczny do mojej zwykłej lampy. Widziałem że pod spodem jest miejsce na przetwornice ale optyka też pewnie jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko na kloszu mam w swojej b7 emce H7 lub D2S. Czym jest d2s ? mam zwykle zarowki h7 w postoju i w drogowych ... czy jest mozliwosc przerobienia zwykluych lamp na bixenon/ xenon ? na allegro firmy pronponuja przerobienie zwykl;ych lamp na bixy ale czy to jest bezpieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ nie działa link do tematu REGULACJI ŚWIATEŁ piszę z prośbą o pomoc. Mam u siebie w Exeo reflektory Bi-Xenon skrętny. Wymianiałem rozrząd i chciałem je teraz ustawić poprawnie. Zresetować ustawienie i poprawnie zaadoptować za pomocą VCDS. Jednak nie do końca wiem jak to zrobić. Znalazłem taki temat-instrukcja 2:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/578065-How-to-Properly-Re-Calibrate-and-Adjust-Adaptive-Bi-Xenon-Headlights

Wchodzę w adaptację na zgaszonych światłach w kanał 001 i daje zapisz wartośc 0 aby przywrócił ustawienia fabryczne. Następnie idę do nastawy podstwowe 04 , czekam ok 20 sekund, następnie zapalam światła , ustawiam według przyrządu do ustawiania reflektorów, klikam klawisz ON/OFF/NEXT i mam juz komunikat wyuczone. Jak klikam kolejny raz to nie odczytuje juz danych w VCDS.

Moze ktoś zna dokładny opis jak to wykonać ? I jak mam ustawic skrętne pozycje ? Bo ustawiałem tylko góra dół. A śruby są tez do skrętnych.

Na adako znalazłem też opis ale ten już nic nie robi ze światłami. W kanale 002 nic sie nie dzieje i w kanale 001.

Bardzo proszę o pilna pomoc i poprawienie linka w tym temacie do instrukcji regulacji.

Mój moduł Zasięgu Xenonów to 5M0 907 357 D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica od HID'a zakłóca Ci pracę sterownika ABS. Jest kilka tematów o tym na forum. Spróbuj zainstalować przetwornicę dalej od pompy ABS, albo pobaw się w ekranowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej założyć te przetwornice cyfrowe slim. U mnie też ktoś wcześniej założył zwykle i była masakra,a miesiąc wymieniłem na te cyfrowe i jest wszystko dobrze. Nawet mi wtedy silniczki od poziomowania nie chciały działać a teraz po wymianie jest wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież kontrola trakcji i ta ikonka hamulca biorą się z tego, że sterownik ABS świruje od przetwornicy.

Odepnij przetwornicę i błędów nie będzie.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam panowie,

Jak mam sprawdzic czy napewno byly w aucie bixenony?

Poprzednik twierdzil ze byly ale wymienil lampy na depo bo jedna ori ulegla uszkodzeniu, przetwornice mam valeo. ale na dlugich normalnie swieca mi sie druga czesc lampy. druga sprawa to nie dziala mi samopoziomowanie. probowalem adaptacji ale wywala mi blad obu silniczkow (zwarcie do masy prawy i lewy)

nie wiem teraz co robic bo czytalem ze ktos mial tak na zamiennikach a jak zalozyl ori wszystko zaczelo hulac normalnie . czy lampa poprostu nie ma znaczenia. Teraz mam zwykly xenon ktory tez powinien dzialac z samopoziomowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Potrzebuję przerobić zwykłe lampy H7 na Bixenon , Wcześniej zajmował się tym Gwerty, ale niestety nie odpisuje na wiadomości, czy na forum jest ktoś kto taką przeróbkę zrobi?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam panowie,

Jak mam sprawdzic czy napewno byly w aucie bixenony?

Poprzednik twierdzil ze byly ale wymienil lampy na depo bo jedna ori ulegla uszkodzeniu, przetwornice mam valeo. ale na dlugich normalnie swieca mi sie druga czesc lampy. druga sprawa to nie dziala mi samopoziomowanie. probowalem adaptacji ale wywala mi blad obu silniczkow (zwarcie do masy prawy i lewy)

nie wiem teraz co robic bo czytalem ze ktos mial tak na zamiennikach a jak zalozyl ori wszystko zaczelo hulac normalnie . czy lampa poprostu nie ma znaczenia. Teraz mam zwykly xenon ktory tez powinien dzialac z samopoziomowaniem.

Po kodach wyposażenia dojdziesz czy w aucie był xenon czy xenon plus. (bixenon)

PX1 xenon

PX4 = Xenon plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48d3e522a5cfcfc0b0bd48b557ea3b7a.jpg

Za nic nie widzę tego :-S

Musisz rozkodowac pełną listę kodów po nr vin. Napisz do usera Stanley z prośba o rozkodowanie

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodu 8jg wynika że Xenon coś tam potrójna lampa ale napiszę żeby mi sprawdził. A jak solniczki sprawdzić?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dzis zgasł jeden xenon. Czy muszę wymienic dwa na nowe czy wystarczy kupić jeden? i jak sprawdzić czy to napewno żanik czy nie przetwornica lub cos innego. Zaraz idę zaglądnąć co tam mam w lampie czy d1s czy coś innego.

Więc rozebrałem i wygląda to tak:
v9iic8be.jpg

Reszta szkiełek została w środku. wystarczy wymienić żarnik czy trzeba to ze środka jakoś usunąć (tylko jak?) powiedzcie jak to zrobić żeby było wszystko dobrze.

Edytowane przez Konradgiee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zacznij od uzupełnienia profilu żeby było wiadomo jakiego auta sprawa dotyczy. Jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem eksplodowania żarnika bez jego uszkodzenia. Jak do tego doszło? Sam z siebie eksplodował czy było uszkodzenie mechaniczne. Przy wymianie zalecana jest wymiana obu stron zeby nie było różnicy w święceniu, zarówno barwy światła jak i jego intensywności.

Wszystko zależy gdzie znajdują sie te resztki szkła. Zrob jakieś zdjęcia i wstaw. Prawdopodobnie nie obejdzie sie bez rozklejania lampy ale to też zaden dramat. Wszystko do zrobienia.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał te żarniki

http://allegro.pl/ksenon-d1s-osram-4300k-zarnik-komplet-2szt-oryg-i5181949799.html

Czy polecacie coś innego

Dalej niewiem co zrobić z tymi resztkami szkła w środku lampy ? miał ktoś taki przypadek ? doradzcie czy jeśli zostawie te szkiełka w srodku to niebędzie to przeszkadzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie delikatnie odbiegajace od tematu,

Gdzie w Mazowieckim zregeneruje lampy ? ( "naprawa" odblysnikow i czyszczenie lamp)

Jezeli jest gdzies temat na forum prosze o nakierowanie. o/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W funkcjonowaniu lampy nie bedzie przeszkadzać. W B6 wymontowujesz lampe bez ściągania zderzaka więc mało z tym zachodu. Wymontuj lampe i spróbuj (zanim rozkleisz) przedmuchać kompresorem. Wcześniej wyjmij wszystkie żarówki żeby miało którędy wypadac. Załóż okular ochronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...