Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

W B6 występowała tylko soczewka...
dzielona na 3 typy lamp...
zwykłe h7,  ksenon i bi-ksenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 23:38, GreGoriO napisał:

W B6 występowała tylko soczewka...
dzielona na 3 typy lamp...
zwykłe h7,  ksenon i bi-ksenon.

O chyba że tak, tego nie wiedziałem , człowiek uczy się całe życie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś soczewka która podejdzie p&p zamiast ori h7 i da lepsze światło? Chodzi mi o to żeby nie rozklejac reflektora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wafel135 napisał:

Jest jakaś soczewka która podejdzie p&p zamiast ori h7 i da lepsze światło? Chodzi mi o to żeby nie rozklejac reflektora. 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lewy ksenon zaczyna mi mrugać, werdykt prosty - wymiana. Przetwornice dawałem do sprawdzenia i koleś nie widział w nich żadnych problemów, także wiem na bank że to wina żarówek. Szkoda bo nawet roku nie wytrzymały, ale mam swoje podejrzenia dlaczego tak jest. 

Jakie polecacie na wymianę czy w B6 wymienię bez zdejmowania zderzaka?

Pamiętam że przy sprawdzaniu przetwornic koleś polecił mi jeden z nich, ale nie pamiętam zupełnie które konkretnie..

IMG_3857.jpg

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Langista napisał:

Jakie polecacie na wymianę czy w B6 wymienię bez zdejmowania zderzaka?

W B6 wymiana too bajka, możesz sobie nawet lampy wysunąć żeby było wygodniej... 

Ogólnie zaleca się stosowanie zarnikow osram/Philips do przetwornic na D1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale po czym poznam że mam d1s lub d2s? Kompletnie zapomniałem co u mnie w lampie siedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D1S ma zintegrowany starter z zarnikiem, czyli taka kwadratowa puszka, a D2S to goły zarnik, tak jak masz na zdj na którym załączyłes, na osramach. 

Od lewej D1S, D2S

OSRAM-D1S-D2S-D3S-D4S-D2R-D4R-D8S-CLC-CBI-CBA-XNB-12-v-Xenon-HID.jpg_640x640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to spojrzę jeszcze raz co mi Gwerty wsadził, ale byłbym pewien że nie ma tam tego startera zintegrowanego, ale jak to moja pamięć, mogę się mylić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Langista napisał:

Hmmm, to spojrzę jeszcze raz co mi Gwerty wsadził, ale byłbym pewien że nie ma tam tego startera zintegrowanego, ale jak to moja pamięć, mogę się mylić ?

Jak lampy z przeróbki to może tam siedzieć od d1s do d4s.... otwórz pierw lampę i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić lampy ze zwykłych na bixenon ale wiązka z wtyczką jest za krótka, moża kupić takie jakby przedłużenie czy trzeba poprostu dolutować kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaj @Kaju
bo musisz też zmienić podłączenia silniczków samopoziomu. Bix ma inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, wymieniłem żarniki. Przed miałem problem z mruganiem, po odpaleniu mrugały do czasu aż osiągnęły żądaną barwę, później sporadycznie widziałem podczas jazdy mrugnięcia. Siedziały tam Philips XenStart. Światło dawały wizualnie białe, ale na drodze widziałem bardzo jasny żółty.

 

Teraz siedzą Osram Nightbreaker Laser Xenarc i o ile lewa jest spokojna, i daje widocznie białe światło, tak prawa przy włączaniu czasem mrugnie i daje światło żółte.. do tego nie wiem czy tak powinno być, ale przy załączaniu dają o połowę więcej światła, poczym od razu słabną o ok. połowę.

Przetwornice rok temu sprawdzane w serwisie, w 100% sprawne. Do tego na poprzednich żarnikach światło nabierało mocy z czasem, nie słabło..

 

Mechanik mówi żeby zamienić żarniki i zobaczyć czy problem z barwą przeniesie się na drugą stronę, i że najprawdopodobniej będą to padające przetwornice, ale nie podoba mi się to, że problem powstał po zmianie żarników, czy przetwornice padają tak szybko? 

Włożę jeszcze stare dla porównania ale to w inny dzień, bo na razie odechciało mi się wszystkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ori przetwornic najbezpieczniejsze są ori osram xenarc 4300K,mimo iż nie dają 100% że nie uwalą przetwornicy to są najbezpieczniejsze dla nich. Ogólnie gdyby mi padły przetwornice valeo to nawet bym po nich nie zapłakał. Jest tyle innych lepszych i tańszych przetwornic które można bez problemu dopasować do lamp b6 że nie powinno być nawet tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...