Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Sprawa wygląda następująco

Padła mi prawa przetwornica valeo o numerach 89001411/73927122 

Koszt takiej zaczyna się od 200 do nawet 400

Ale przeszukując olx natknąłem się na takie same przetwornice z wyglądu tylko od laguny 2 które tylko różnią się numerami

Numery laguny to 89001411/73930912 

Czy ta jedna przetwornica będzie działać normalnie po podłączeniu zasilania ?

Wygląd ten sam tylko numery inne ale na chłopski rozum to jeśli wejście do zasilania w tej od laguny jest takie samo to bez problemu powinno działać 

Ktoś się wypowie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie

Są b6 ktore wychodza fabrycznie z takimi czarnymi lampami przod to są zawsze bixenony?

Mijania i dlugie?

image;s=1080x720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Antek50 napisał:

Panowie mam pytanie

Są b6 ktore wychodza fabrycznie z takimi czarnymi lampami przod to są zawsze bixenony?

Mijania i dlugie?

image;s=1080x720

Występowały jeszcze xenony zwykłe z czarnymi środkami, montowane były w  s4 b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24

Ale takie jak na foto pokazalem to bixenon?

chodzi mi o zwykłe a4, to po co jest druga komora w ktorej siedzi zwykle zarowka od dlugich?

No bo bixenon rozumiem ze plynie z soczewki przeslona odslania swiatlo dla drogowych. Tu w tych lampach tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka H7 jest aktywowana przy światłach drogowych jako dodatkowe doświetlanie. Przesłona swoją drogą przestawia na drowowe. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Antek50 napisał:

@pila24

Ale takie jak na foto pokazalem to bixenon?

chodzi mi o zwykłe a4, to po co jest druga komora w ktorej siedzi zwykle zarowka od dlugich?

No bo bixenon rozumiem ze plynie z soczewki przeslona odslania swiatlo dla drogowych. Tu w tych lampach tego nie rozumiem.

Oryginalna nazwa tych lamp to xenon plus,oprócz opadającej osłony załącza się dodatkowo h7 by zwiększyć zasięg świateł. Takie rozwiązania byłym również w innych autach z grupy vag. W sumie to na plus gdyż drogowe świecą konkretniej,szczególnie gdy jest wsadzona dobra żarówka h7.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Muskel1 napisał:

Żarówka H7 jest aktywowana przy światłach drogowych jako dodatkowe doświetlanie. Przesłona swoją drogą przestawia na drowowe. 

 

46 minut temu, pila24 napisał:

Oryginalna nazwa tych lamp to xenon plus,oprócz opadającej osłony załącza się dodatkowo h7 by zwiększyć zasięg świateł. Takie rozwiązania byłym również w innych autach z grupy vag. W sumie to na plus gdyż drogowe świecą konkretniej,szczególnie gdy jest wsadzona dobra żarówka h7.

A u mnie w C6 jest bixenon i H7 zapala się tylko w przypadku jak pociągnę manetką do siebie, tak jak bym chciał komuś mrugnął długimi. Po co ona tu jest? Na moje to tylko po to, żeby xenon nie dostawał po du... w przypadku mrugania. Czy się mylę?

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pelonek1 napisał:

 

A u mnie w C6 jest bixenon i H7 zapala się tylko w przypadku jak pociągnę manetką do siebie, tak jak bym chciał komuś mrugnął długimi. Po co ona tu jest? Na moje to tylko po to, żeby xenon nie dostawał po du... w przypadku mrugania. Czy się mylę?

Bo jak masz drl włączone i chcesz mrugnać to wówczas h7 się zapala,xenon potrzebuje czasu na odpalenie i mruganie xenonem jak jest wyłączony było by bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pila24 napisał:

Bo jak masz drl włączone i chcesz mrugnać to wówczas h7 się zapala,xenon potrzebuje czasu na odpalenie i mruganie xenonem jak jest wyłączony było by bez sensu.

Tak to działa. W C6 jest tak, że na długich ta H7 nie świeci a xenon na dłlugich świeci tak sobie (krótkie są ok). Można to zmodyfikować żeby H7 świeciła się razem z xenonem i wtedy jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pelonek1

 

W c6 od świateł dziennych masz H7?

A jeszcze jedno pytanie dotyczace tych czarnych lamp bixenon w b6, nie da się tam nie wiem odblokowac czy zaprogramowac swiatel dziennych? Czy tylko dolozenie modulu drl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pelonek1 napisał:

Tak to działa. W C6 jest tak, że na długich ta H7 nie świeci a xenon na dłlugich świeci tak sobie (krótkie są ok). Można to zmodyfikować żeby H7 świeciła się razem z xenonem i wtedy jest idealnie.

Można dołożyć jakiś zewnętrzny moduł/przekaźnik zapodający 12V na linie H7 w trakcie otwarcia przesłony bixów.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt tego dekla nie jest prosty, wręcz magiczny bym powiedział... Jeśli by ktoś miał to przerabiać, to niech robi pod mniejsze przetwornice od razu takie z B7 czy z B8, albo jeszcze inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag @kamil200714 No ja się zabrałem .... i temat umarł bo auto już lata. Mam na co dzień dostęp do ScanBOXa i Maszyny CMM któa zrobi perfekcyjny skan w 3d. Mogę to zeskanować ale dałbym komuś do wykonania jak macie kogoś to można się dogadać. 

 

BTW ... Chłopy ma ktoś tą blaszkę sprzedać?? Bo spiołęm to opaską ale ciągle mi to się przesuwa po wahaczu i zaraz skończy się złamanym czujnikiem. 

 

 

 

blaszka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek jak bd miał to zeskanowane w pliku to mogę na próbę wydrukować kpl i sprawdzić jak będzie pasować do lamp...

Tylko musi być w formacie .stl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem taki zbiorniczek 8e0 955 453 AN/AP z pompkami wszystko ok było do dziś.  Bo nie pasuje wadzi o ic

czy musi być ten mały co jest w twoim temacie bo już zgłupłem każdy pisze co innego . auto to b6 1,9 avf 2004 r w multilotku.

czy kazdy duży zbiornik ma taką "zaślepkę na dołozenie małego . Kierownicy pomocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek od diesla różni się od tego z benzyny, a ten ap chyba od PB jest jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...