Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ?

Mam u siebie zwykłe reflektory a chce założyć ksenony. I teraz opcja

1. Kupić przetwornice plus żaróniki ksenonowe pod H7 - minus tej opcji jest taki, że pozostają soczewki zwykłe a nie pod ksenon wiec ta opcja jest ostateczna

2. kupić reflektory ksenonowe (srebrny środek) razem z przetwornicami itd i te są plug&play z tego co słyszałem

3. opcja to bixenon i teraz tak czy ktoś z was przerabiał ten temat tzn. do auto ze zwykłymi reflektorami wsadzić bixenon i czy jest z tm dużo rezania?? :)

i kolejne pytanie czy istnieja reflektory ksenonowe z czarnym środkiem? tylko ksenonowe nie bixenon?


Zwroccie uwage na to ze ori bi xenon z czarnym srodkiem montowany w S4 B6 rozni sie wielkoscia soczewki (jest mniejsza) od ori bi xenonu z czarnym srodkiem montowanym w A4 B6

Tak naprawde do jest 5 rodzajow lamp

- zwykly odblysnik
- soczewka mala
- soczewka mala xenon
- soczewka duza bi xenon czarne wnetrze lampy
- soczewka mala bi xenon czarne wnetrze lampy,montowana do S4
Pominalem model cabrio i auta na rynek amerykanski



a4b6slinewrclaguna.jpg



POMOCNE TEMATY :

:arrow2: MONTAZ UKŁADU SAMOPOZIOMOWANIA
:arrow2:MONTAZ UKLADU MYCIA SPRYSKIWACZY
:arrow2:REGULACJA SWIATEŁ I REFLEKTORÓW
:arrow2:SCHEMAT BEZPIECZNIKOW
:arrow2:PAROWANIE LAMP BIXENON ROZWIĄZANIE
:arrow2:WYMIANA CZUJNIKA SAMOPOZIOMU
:arrow2:NAPRAWA CZUJNIKA SAMOPOZIOMU
:arrow2:PROCEDURA POZIOMOWANIE REFLEKTORÓW XENONOWYCH
:arrow2: CZYSZCZENIE ODBŁYSNIKÓW LAMP
:arrow2: MONTAZ I DZIAŁANIE UKŁADU SAMOPOZIOMU SWIATEŁ W A4 B7

:arrow2:
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/300675-sterownik-55-bixenon-j431-rozpiska-pinow/#entry4277717

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejne pytanie czy istnieja reflektory ksenonowe z czarnym środkiem? tylko ksenonowe nie bixenon?

Tak sa.U mnie na osiedlu koles ma A6 ksenony z czarnymi srodkami :razz: jak najbardziej ze sa :wink: i ladnie to wyglada ale nie w kazdym

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewczenko ale ja mówie o reflektorach ksenonowych do A4 B6 a nie A6 ?? nie wiem czy my sie dobrze rozumiemy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze do A4 B6 ale czy to duza roznica??Sa takie w A6 i sa takze w A4 w czym problem?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to czy ktoś słyszał o wyjęciu chromu z reflektora ?? :)

takie małe rezanko :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek jak już tak chcesz bardzo rezać to zrób bixenony skrętne :D A co !!! :P Robią fajnego zeza przy odpalaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytam na audizine, że jest problem z działaniem bixenonów w aucie ze zwykłymi reflektorami wiec najbezpieczniej będzie zrobić zwykłe ksenony ...

szukam info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w bixenonie w B6 masz miganie długimi xenonem czy normalną żarówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w bixenonie w B6 masz miganie długimi xenonem czy normalną żarówką?

ono a to że jest bixenon to nie znaczy, że właśnie również długie masz xenon, a zwykły xenon to tylko światał mijania :?: :wink:

chyba, że w bixenonie miga sie jeszcze inną zarówką :?: nie mówię o Twoich skrętnych bixenonach, bo do nich do ksiażke obsługi trzeba mieć :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np w bixenonie BMW jest extra lampa do migania dlugimi a jak w B6 to nie wiem . Podobno jest tak dlatego ze przesłona soczewki za wolno pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam kotleta. Mam ori ksenony w moim B6. Jak przerobić je na ksenon plus. Tzn chciałbym mieć biksenon jak w ostatnich wypustach 8E. Czy ktoś posiada zdjęcia rozbranej lampy A4 B6 ksenon i biksenon na której widac różnice. Wiem, że w moich lampach i nowszyh jest ten sam żarnik D1S. Nie wiem niestety czy da sie bez większej rzeźby zamontować elektro przesłone do żarnika i czy trzeba zmieniać soczewke w lampie. Jeżeli ktoś sam wykonwyał taką czynność przosze o info. Nasuwa mi się jeszcze jednae pytanie czy fis nie bedzie wydawał mi błednych komunikatów o przepalonych żarówkach? Czy jak odłacze długie to dostane komunikat że żarówka jest spalona?

BTW w ASO powiedzieli mi, że nie wiedzą konkretnie jaka jest róznica między lampami - ciekawe co oni wogóle wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinować i przerabiać..jak wystarczy kupić tylko lampy od s'ki z czarnym środkiem..żarówka taka sama jaką masz czyli d1s..musisz sobie tylko kupić mocowanie pod lampe i po robocie..koszt tych lamp od 300 do 700zł w zależności od stanu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie wsadzilem bi xenon . Przeszedlez ze zwyklych soczewek. Problem mam tylko z zarowkami postojowymi, jedna mi sie spalila i jak ja wymieniam to nadal komp pokazue mi ze jest spalona no i rzecz jasna nie dziala. Od czasu do czasu tez 2ga postojowka sie wylacza, nie wiem w czym przyczyna. A jako tako jest ok. Do mrygania slozy i bixenon i soczewka obok. Rzezania nie mialem. Tylko jeszcze trzeba kompa odpowiednio zaprogramowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde mi też jedna postojówka czasami nie działa..już chciałem wymieniać a tu znowu zaczęła działać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ok tyle ze mi nie dziala jedna na amen a druga jak na razie raz mi sie wylaczyla:/

Jak działa u ciebie poziomowanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do siebie bixenon z czarnym środkiem a ori miałem zwykłe lampy podłączyłem i wszystko świeci jak należy bez jakiegokolwiek przerabiania a bixenon w audi wygląda tak że na światłach długich świeci zwykła żarówka halogenowa ale przełącza się zapadka w xenonie i xenon świeci dalej niż na światłach mijania a co do tego to czy są srebrne bi to muszę przyznać że nie widziałem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinować i przerabiać..jak wystarczy kupić tylko lampy od s'ki z czarnym środkiem..żarówka taka sama jaką masz czyli d1s..musisz sobie tylko kupić mocowanie pod lampe i po robocie..koszt tych lamp od 300 do 700zł w zależności od stanu..

o jakie mocowanie lampy ci chodzi? kształt obudowy jest inny?

pozatym nie chce mi się kupować używanych lamp bo w takim stanie jak moje to jeszcze nie widziałem za rozsądne pieniądze, a na szajs zmieniać nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...