Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] System Car Audio By Re!keB


reikeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeglądając ten dział postanowiłem pochwalić się również moją skromna instalacja car audio, która ma zastosowanie do normalnego słuchania oraz na zawody :)

No wiec moja zabawa z audio w tym samochodzie zaczęła się od zakupu serca całego systemu czyli radia a mianowicie alpinki CDA-9887R, które początkowo zasilało 4 seryjne głośniki i nawet ładnie grało:

img1961.jpg

Następnie do systemu dołączył wzmacniacz Lanzara Vibe 241 zasilony przewodami Dietza 20mm2, który miał za zadanie napędzić subwoofer JBL-a Power 1222 w skrzyni typu bass reflex. Po odsłuchu wzmacniacz został skrecony do połowy gdyż było za dużo basu i całość średnio brzmiała:

img1956.jpg

Kolejnym krokiem w zabawie z CA było wygłuszenie bagażnika oraz klapy i rejestracji, aby cały dźwięk pozostawał w aucie a nie uciekał na wewnątrz oraz żeby zminimalizować drgania:

img1999h.jpg

W ostatnim czasie postanowiłem wszystko jakoś rozmieścić sensownie w bagażniku i pomyśleć nad systemem przednim. Póki co brakuje funduszy wiec postanowiłem wybrać przejściowe wyjście i kupiłem wzmacniacz Philipsa DAP 525 i zasiliłem go kolejnym przewodzikiem Dietza 10mm2, wzmacniacz ten będzie miał za zadanie napędzenie przedniego systemu. Do całość dołączył jeszcze bardzo szybki kondensator Dietza 1F.

Wszystko to zostało zabudowane w bagażniku. Zabudowa miała być w miarę funkcjonalna i estetyczna co chyba się udało:

img2191c.jpg

img2192o.jpg

Cały systemik puki co jest zabezpieczony 2 bezpiecznikami 60A i 40A ale z czasem zostanie to zamienione na pojedynczą oprawkę bezpiecznikowa:

img2186l.jpg

Jest też skromne podświetlenie ale w niedługim czasie mam zamiar zrobić troszeczkę inne tak samo jak i chłodzenie wzmacniaczy:

img2200.jpg

A tutaj malutki up z podświetleniem 8-)

img2216g.jpg

img2217y.jpg

Następnie w drzwiach zawitał odseparowany system 16cm dytona + wygłuszenie drzwi, ktory za takie pieniądze sprawuje sie naprawde fajnie :)

Kolejnym krokiem była wymiana wzmacniacza który przyleciał do mnie jeszcze cieplutki prosti se stanów i przy nim jbl dopiero odrzył :D ;

img2724y.jpg

Troche niewyraźne:

img2725.jpg

img2728f.jpg

Zaprojektowałem se też nową skrzynie pod subwoofer, szczerze mówiąc teraz gra o niebo lepiej, ciekawe jak zagra pod Orionkiem :D Tu jak ktoś zainteresowany mini fotostory z powstawania skrzyneczki :

http://strefacaraudio.pl/forum/topics13/jbl-power-p1222-12-vt539,30.htm

Zdięcie jak prezentuje sie skrzyneczka z BR szczelinowym :

img2672m.jpg

W niedługim czasie jak będą fundusze planuje zmienić subwoofer na mocniejszy, który będzie robił większe zamieszanie ( tak 500-700w rms prze 4Ohm tylko sam jeszcze nie wiem co ), gdyż chce wystartować w zawodach dB drag racing lub bass race w tym roku dla zabawy :) zobaczymy co z tego wyjdzie 8-)

Witam, wczoraj w końcu dogadałem sie ze znajomym i zrobiłem mały pomiar :D wszyscy wrzucaja pomiary z hamowni a ze ja nie mam czego hamować to wrzuce cos troche innego :D a mienowicie:

1395db.jpg

Tyle moja niezbyt chętna bryła auta wczoraj wydmuchała na mierniku :D

Kotejny cel to przekroczenie 140dB i wydaje mi sie że starczy ;)

Pozdrawiam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty wytłumienia z kompa mi znikły musze znajeść na ktorymś forum i skopiowac i tu umieścić :D

A niby skąd znajomy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn boczków nie przerabiałem gdyż stwierdziłem że nie ma sensu bo i tak mam zamiar jeszcze w tym roku zmienic autko na dieselka troche nowszego :gwizdanie:

Seryjne 10 teczki w drzwiach byly zagluszone przy subie na minimum wiec wymienilem je na system 2 - drożny odseparowany Daytona 16cm, który gra calkiem miło zasilany starym dobrym made in Japan Philipsem :)

A co do osiągnieć to ostatnio na men's day na bemowie startowałem dla zabawy pierwszy raz w zawodach Bass race i zdobylem 4 miejsce wiec tragedii nie było, tylko wnerwiłem sie troszeczke bo do połfinału wszedlem bez walki gdyż jeden zawodnik sie nie stawil a w finale przegralem o 0.1 dB :/ i komputer nie zapisał wyniku z przegranego starcia a z cwierc finalu mial minimalny wynik czyli 120dB i dlatego 4 miejsce a mogło by być 3 gdybym wiedział że tak jest... Ale człowiek uczy sie na błędach :wallbash:, kolejnym razem do każdego pomiaru podjade :evil:

Kilka fotek z imprezy:

dsc0520j.jpg

mm1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak na pierwszy start nie jest źle :P w sumie konkurencja też była wiec nie ma tragedii :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 143,1db .... i sprzet do sprzedania ;d;d; moze kogos zainteresuje to zapraszam na priv - 2 x Rockford T1 12" do wyboru w otwartych lub zamknietych skrzyniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja była na prawde spora bo bylo chyba kolo 30 aut wiec nie jest źle ;) 4 auta są na zdjęciu bo akurat z tej strony tak stały ładnie w rządku :wink4: Na zawodach w Skaryszewie nadrobiłem i zająłem już 2 mieejsce :D 1s i było by pierwsze ;) Oraz 3 miejsce w klasie Super Street NW wiec źle nie było :kox:

Prosiliście o foty wygłuszenia drzwi to proszę bardzo coś tam znalazłem:

img2238eh.jpg

img2240t.jpg

img2274y.jpg

img2278o.jpg

Puki co to by było na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest system odseparowany 2 drożny 16 firmy Dyton :P taka mała budrzetówka ale szczerze jak za takie pieniądze jestem na prawde zadowolony bo pod wzmacniaczem daja rade ;)

A tu takie małe ooo przez niedzielną nude ;)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie polecam bo można sie wnerwić gdyż często sie wiesza ;/ polecam adobe CS do filmów tylko mi sie nie chciało szukać ale kiedys robiłem i wyszedł fajny filmik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest system odseparowany 2 drożny 16 firmy Dyton :P taka mała budrzetówka ale szczerze jak za takie pieniądze jestem na

Dayton tudzież VDO Dayton :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie VDO Dyton :D jak chcecie model to mysiał bym iść zobaczyć na pódełku w garażu bo nie pamiętam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...