Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wymiana oleju i filtra - zapieczony dekielek


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się dzisiaj za wymianę filtrów w mojej a4.

Wszystko byłoby ok ale za cholerę nie mogę odkręcić dekielka od filtra oleju :wallbash:

Ten dekielek to chyba jest z plastiku więc trochę się boję żeby go nie zniszczyć.

Oczywiście nie mam klucza takiego jak w ASO. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ruszyć ?

Autko stoi w garażu ze spuszczonym olejem i odkręconym filtrem paliwa mam nadzieje że później zapalę.

I jeszcze jedna rzecz która mnie zastanawia. Spuszczałem olej przez ten otworek na dole miski, zeszło jakieś 2.8 l oleju.

Troszkę mało. Odkręciłem jeszcze taką chłodniczkę pod spodem znowu wyciekła z 1 l oleju. Jak to jest z wymianą w ASO, bo oni chyba nie bawią się w odkręcanie tej chłodniczki ? . A jeśli nie to jak spuszczają całość oleju ? U mnie sie trochę bałaganu narobiło po jej odkręceniu ale to się poczyści karcherem.

Ogólnie wszystko łatwo się robi nawet zdjęcia porobiłem i w warsztacie umieszcze ale ten dekielek mi zabił klina i przez 4h nie dałem mu rady. :bicz:

Może jutro się uda. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tak jak w b6 taką chłodniczkę na dole ?

f8eaead3be308ffc.jpg

Chodzi o numer części 12 ja odkręciłem 14 i jescze litra poleciała z tym że wiadomo z filtra też bo jeszcze go nie dałem rady odkręcić.[br]Dopisany: 03 Lipiec 2007, 23:15 _________________________________________________I już po temacie. Odkręciłem to cholerstwo przy pomocy..... paska rozrządu do vw golfa :polew: i klucza takiego z trzema nóżkami do filtrów. Rewelka się odkręciło. Jednak guma to guma :D

Oleju wlazło z 4.8 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...