Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandaciki panowie mandaciki


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ale odskoczyłem :] Wypadałoby zaktualizować moją listę z przed raptem 6 dni :evil:

Jestem wkurzony. Jechałem wisłostradą. Jeździłem nią już 4 lata i trochę na pamięć dlatego myślałem, ze ograniczenie na drodze to 80, ale nie to było problemem. Już z daleka widziałem stojący radiowóz, spojrzałem na licznik - mam 80km/h, więc jadę "na pewniaka". W międzyczasie wyprzedza mnie lewym pasem czerwony Opel Vectra o rej. WT ze znaczną prędkością. Policjant wyskakuje na drogę i macha latarką. Nie miałem zamiaru się zatrzymywać bo wg mnie winowajca był oczywisty. Jednak "pan władza" wyraźnie świeci latarką w moją stronę, zwolniłem, a wtedy kazał zjechać na bok. Czerwony Opel Vectra odjechał. Zapytano mnie jakie jest ograniczenie i ile jechałem. Opowiedz była 80/80, na co otrzymałem 50/97!! OK, ograniczeniem faktycznie było 50 (BTW: kto tyle tam jeździ?), ale 97km/h to na pewno nie była moja prędkość! Mam 4 świadków na to jak było. Gadałem, prosiłem - nic. Powiedziałem, że przyznaję się na 80 i chcę mandat na 80 (raptem 100zł mniej i kilka pkt, ale zawsze cos). Policjant twierdził, że jechałem SAM !!! Jego głównym agrumentem przemawiającym za jego racją było stwierdzenie, że "TE auta lubią szybką jazdę". Myślałem, że krew mnie zaleje. Policjantów było łącznie z moim "magistrem" trzech, lecz nie mogli być raczej świadkami zdarzenia ponieważ byli zajęci egzekwowaniem prawa od dwóch innych uczestników ruchu. Po prawie 40 minutowej wymianie zdań ostatecznie mandat przyjąłem, czy dobrze to już wiem, że nie. Tuż po podpisaniu mandatu "pan władza" z szyderczym uśmiechem oświadczył, że miał ochotę na te drugie auto, ale mnie było łatwiej zatrzymać :evil:

Mandat przyjąłem tylko dlatego, że jestem poważnym człowiekiem i nie mam czasu na jeżdżenie w ciągu tygodnia na rozprawy sądowe. Wiem, że niewinność jest nie do udowodnienia, co najwyżej zmniejszyli by mi karę do 200zł, co mnie nie urządzało wogóle...

Niestety taka jest j...a Polska... Też miałem iść do drogówki, ale wolałem iść na studia ! :twisted:

Pytanie na przyszłość. Czy są jakieś sposoby na "udowodnienie" złego pomiaru np. poproszenie o homologację urządzenia pomiarowego itp ? O tym dowiedziałem się dopiero dzień później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś sposoby na "udowodnienie" złego pomiaru np. poproszenie o homologację urządzenia pomiarowego itp ?

No jasne, ze sa i tu podales jedna z mozliwosci. Gdzies czytalem, ze np. nie moga mierzyc na lukach drogi i tym podobne. Nawet maja gdzies w swoich przepisach, tylko nie wiem czy to jest jakis paragraf czy jak tam ale powinni tylko kontrolowac auta jadace po stronie po ktorej oni stoja.

Jeszcze kilka ciekawych spraw bylo.

Jak znajde to wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś sposoby na "udowodnienie" złego pomiaru np. poproszenie o homologację urządzenia pomiarowego itp ?

1. Poproszenie o aktualną homologację.

2. Poproszenie o aktualny papierek zaświadczajacy o przeszkoleniu policjanta do obsługiwania radaru.

3. Poproszenie o aktualny papierek zaświadczajacy o przeszkoleniu jednego i drugiego kolegi policjanta do obsługiwania radaru.

4. Możesz zagrać va banque i oskarżyc go o próbę wyłudzenia łapówki (jednemu znajomemu ponoć się udało)

ale tak na prawde to strasznie trudne do udowodnienia. Zwłaszcza jak przyjąłeś mandat. No chyba, jak w tej historii, kiedy fotoradar cyknął kierowcę stara i wyświetlił prędkość 130 (to była predkość kolesia który rzeczonego stara wyprzedził). Właściciel Stara dopiero przez sąd został uwolniony od zarzutu-sąd stwierdził, że techniczne możliwości nawet nowego Stara nie daja możliwości poginania z taką prędkością. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i czekam na kolejne "przyszłościowe" porady :) Jestem wściekły chociażby z tego względu, że o mały włos bo tylko 3km/h dzieliły mnie od utraty prawka i to jeszcze nie z mojej a czyjejś winy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu dodam że na raderze możę jeszcze ci pokazać datę i czas dokonania pomiaru.

Nie rozumiem trochę czemu uległeś mając światków, znajdz i zapoznaj sie z wątkiem o sądzie grockim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę czemu uległeś mając światków,

Przeczytaj mój post jeszcze raz ;) Przyjąłem mandat tylko dlatego, że licząc koszty dojazdu do Warszawy oraz dwa dni wolne na sprawę sądową to mi się to nie opłacało.

Jesli sie przekroczy o 50 to prawko zabieraja ??

Nie. Jeśli przekroczysz prędkość o 100% czyli jeśli ograniczenie było 50km/h to przy 100km/h mogą zabrać prawko. Jeśli jest 30km/h a jedziesz 60km/h to również mogą zabrać prawko. Dowiedziałem się o tym niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą ale nie muszą, a przepis dokładnie mówi: "o niebezpiecznej jeździe", że policjant ma prawo zatrzymać Ci prawo jazdy właśnie za taką jazdę, przy czym nigdzie nie jest sprecyzowane jaka to jest niebezpieczna jazda, zagłębiłem się kiedyś w przepisy, bo też mi kiedyś jeden policjant groził że za to wykroczenie to mi może prawko zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem temat jechałem audiczką 101/50 z przyczepką:D skończyło sie to 400zł i 10pkt podłamałem się troche ale niedlugo po tym dostalem fotoradar z centrum miasta(przenośny fotoradar) 76/50 4pkt i 100zł wiec sobie tylko doładowałem konto:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 3 miesiace :roll:

Qfffa, to może być tak, że nawet nie wiem, czy mam jeszcze ważne prawko.

Jedziesz sobie, patrol zatrzymuje i .... "Sorka, nasza informatyka twierdzi, ze ma pan zakaz prowadzenia pojazdów" :razz: :razz: :razz:

Już raz tak usłyszałem (co prawda wtedy wiedziałem, że prawka to ja już nie mam :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość 126/50 + wyprzedzanie na podwójnej ciągłej (przejście dla pieszych) = 10 pkt i 500 zł bez gadania... a cieszyłem się bo udało się kupić taniutko felgi ( jeszcze do poprzedniego auta) no ale po dodaniu mandatu wyszła normalna cena... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toruńska, 133/80, wracałem z naprawy klimy i się bawiłem klimatronikiem, patrzę w lusterko a tu za mną focus z pięknym białym napisem na masce policja, więc zjeżdżam na bok oni za mną, za chwilę, mnie wyprzedzają i pan macha abym za nim jechał :(

wystarczyło im 10sek. aby mi zmierzyć tą prędkość, trudno dostałem 400pln i 10pkt. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

W rykach na trasie Warszawa - Lublin gdzie na długi weekend jadąc z warszawki ludzie się prześcigają i wyprzedzają jak leci byłem jednym z tych wolniejszych kierowców który ustępował miejsca i się trzymał swojej stałej prędkości ok 110 km/h Mijałem przystanek autobusowy na którym stała srebrna vectra z przyciemnionymi szybkami i ruszyła za mną, wyprzedziła jeszcze jakiegoś rempa co pół trasy mi siedział na zderzaku więc już widziałem co się kroi i zwolniłem do 90 - i tak jechałem dłuższy czas obserwując ich w lusterku.. no i niestety zagapiłem się w to lusterko i przejechałem za znak terenu zabudowanego - panowie nie wiele czekając włączyli sygnały, jak wsiadałem do nich uprzedzili kilkukrotnie że rozmowa jest rejestrowana i poczęstowali mandacikiem 300zł i 8 punktami. No co zrobić - postanowili że mi wlepią to jechali aż coś znaleźli na mnie i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujka kolega z pracy zakupił CB, jedzie droga Lublin-Kock, no i standardowy text "mobilki jak śceżka do Kocka" odp. "czysto, wal śmiało" no to but, a za nim autko i za chwile sygnały i na pobocze, 400zł i 10 punktów, Także przestrzegam, uważajcie na to kogo sie pytacie o drogę bo miśaki w cywilnych autach też mają CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...