Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandaciki panowie mandaciki


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

bo miśaki w cywilnych autach też mają CB.

a to CWELISKA :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo miśaki w cywilnych autach też mają CB.

a to CWELISKA :exclaim:

ale anonimowo co to niektórzy na CB im nieżle "jadą" :wink:

CB w tych cywilnych to nic, mają jeszcze przyciemnione szybki i aluski, normalnie czasem wyglądają jakby jakiś młodzian jechał autem po lekkim "tuningu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujka kolega z pracy zakupił CB, jedzie droga Lublin-Kock, no i standardowy text "mobilki jak śceżka do Kocka" odp. "czysto, wal śmiało" no to but, a za nim autko i za chwile sygnały i na pobocze, 400zł i 10 punktów, Także przestrzegam, uważajcie na to kogo sie pytacie o drogę bo miśaki w cywilnych autach też mają CB.

poprostu chwyt poniżej pasa -oj chyba bolało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goodspit

krzyn!ek, te ich samochody to są luks zrobione, przynajmniej ta co mnie zatrzymała to wyglądała miodzio, piękne alusy, szyby przyciemnione, zawiecha obniżona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam CB i juz dawno sie odrobilo :a4fan: A mandatów zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem niedawno niezla sytuacje - jechalem 120-130 poza miastem, juz z daleka w lusterku widzialem xenon na lewym pasie, gdy byl jeszcze kilka metrow za mna, z predkoscia 160-170 - z naprzeciwka pojawil sie tir (bylo to na lekkim wzniesieniu) :eek: dalem ostro po heblach, wyhamowalem do 90-100 a gosc zmiescil sie doslownie na milimetry, widzialem mine tirowca, ktory zdazyl juz sie chyba pogodzic z faktem, ze bedzie bum :eek: kilka sekund pozniej - pan w odblaskowej kamizelce z lizakiem i suszarka :twisted: chyba widzial sytuacje (albo slyszal klaksony) bo byl strasznie zdenerwowany. dodam, ze ograniczenie do 90 obowiazywalo. ode mnie na szczescie nic nie chcial :smile: ciekaw jestem ile gosc mogl za takie cos dostac??? normalnie jak za predkosc czy jest jakis paragraf o niebezpiecznym wyprzedzaniu??

a propo otrzymanych mandatow - 2. maja usunelo mi sie 10 pkt za mandacik z zeszlego roku (mam nadzieje, ze sie usunelo, chyba nie musze pisac zadnych podan czy biegac po komisariatach????). pamietam, mialem tylne swiatla w A4 zmienic ale plany pokzyzowala mi zbyt ciezka prawa noga - straszny bol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada A2, odcinek konin-strykow, przenosny fotoradar :eek: , 130km/h dozwolone 195 km/h zrobiona fotka, mandat 500pln i 10 pkt karnych. :twisted:. Czekam juz na Pana wladze z fotka, bo najpierw byli u osoby na ktora zarejestrowalem samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis paragraf o niebezpiecznym wyprzedzaniu??

Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - 6pkt

Używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieszeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim - 200zł

Tyle znalazłem przeglądając taryfikator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam lusterka zawsze pod kontrolą i zawsze staram się sięgać wzrokiem daleko na horyzont Zawsze uważam w podejrzanych sytuacjach, ale wczoraj to byłem zaskoczony na maxa :o

Jechałem wisłostradą i tuż przed wjazdem do tunelu nagle w Vectrze zaczęły wszędzie pojawiać się niebieskie koguty ;D Już myślałem, że to do mnie, ale myślę sobie jadę dalej (tylko hamująć silnikiem, bo stop widać od razu). Całe szczęście zatrzymano auto obok mnie Tylko wczoraj na całej wisłostradzie widziałem tą Vectrę 2 razy. Vectra C, kolor szampański, rocznik 2007 (lub końcówka 2006 - nowe lampy z przodu), tablice zaczynają się na WI.

Dodatkowo powiem Wam, że w zeszłym tygodniu mojego znajomego w Warszawie zatrzymała NAUKA JAZDY ! Niepozorna "L-ka" wyposażona w ukryte koguty oraz wideoradar. Jeździ przepisowo jak to każda L-ka. A wiadomo, że kierowcy reagują różnie na taki pojazd. Niektórzy wymuszają pierwszeństwa, zajeżdżają drogę, wytrąbią... No i właśnie w podobny sposób został zatrzymany mój znajomy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie 2 mandaty i wiecej nie chce. Jeden , symboliczne 100 PLN za predkosc i drugi blokada na kola w centrum K-ce od strazy miejskiej... 5 min mnie nie bylo bo poszedlem na ksero - 100 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada A2, odcinek konin-strykow, przenosny fotoradar :eek: , 130km/h dozwolone 195 km/h zrobiona fotka, mandat 500pln i 10 pkt karnych. :twisted:. Czekam juz na Pana wladze z fotka, bo najpierw byli u osoby na ktora zarejestrowalem samochod.

o kurka, na autostradzie to sie fotosów nie spodziewałem. Od dzisiaj będę musiał uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pare zdjec z fotoradoarow :> np. w terenie zabudowanym 89 celica, 59 tez celicą

puntem rodzicow przejechalem przez deptak w zg ( gdzie ruch jest zakazany ) z rozpietymi pasami ja i dziewczyna ... policjant chcial dac 100 za moje pasy 100 mi za dziewczyny pasy 100 jej za jej pasy, 500 zl za przejazd przez deptak ;) ale dal 50 zl :) mily gosc :>

punktow nie wiem ile mam.... boje sie sprawdzac

kolega ostatnio w miescie testowal crxa vteca, rozbujal go do 250km/h na obwodnicy i jak wracal 170km/h wyprzedzal na pasach na skrzyzowaniu i na podwojnej ciaglej to akurat policjanci stali ;] 1000 zł i 21pkt ( na szczesnie nie mial wczesniej pkt ) i zabrali mu dowod za zaglosny wydech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam fajna przygode z policja, zlapali mnie bez dokumentow, doczepili sie szyb przyciemnianych i lamp z tylu chcieli zabrac auto na lawete ale kiedy przyznalam ze nie mam moze atestow i dokumentow ale za to mam trojkat i dobra gasnice kazali mi jechac do domu i zniknac im z oczu :D

chyba mam cos w sobie bo nie chca mi dawac w Polsce mandatow za to w Czechach ostatnio dostalam za parkowanie w miejscu niedozwolonym ale i tak wyszlam z opresji bo podjechala policjantka i chciala mi wlepic 2000 koron a dostalam tylko 200 wiec taki mandat to nie mandat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza akcja w moim życiu to wycieczka do Zakopca parę lat temu moją B4 1.9TDI. Gdzieś na 7-ce przed Krakowem (długa prosta w dół, potem pod górę) wyprzedzam sobie kolejne autka(130-140km/h) a tu w dole wyskakuje mi "smerf" z lizakiem. Moja żona do mnie :oklaski:

Zatrzymałem się na poboczu, opuszczam szybę a ten do mnie: "no to koniec jazdy na dzisiaj panie kierowco, zabieramy prawo jazdy. :shocked: Myślałem, że on żartuje, ale nic bardziej mylnego. Zaczął wyliczankę:

- przekroczenie prędkości o 70

- wyprzedzanie na przejściu dla pieszych :mysli:

- 2 podwójne ciągłe :mysli:

- wyprzedzanie w miejscu niebezpiecznym :mysli:

Tylko z tym pierwszym sie zgodziłem.

Na szczęście obok siedział kumpel gliniarz, pokazał "szmatę" i jazda.... ;)

Po powrocie od razu założyłem sobie CB ;) i do dzisiaj spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten do mnie: "no to koniec jazdy na dzisiaj panie kierowco, zabieramy prawo jazdy.

juz widze jak w tym momencie pewny siebie pan policjant podciaga spodnie, wciaga brzuch i usmiecha sie z duma... szczescie miales, ze policjanta wiozles bo pewnie takiej okazji by nie przepuscil, chyba, ze odpowiednio duzo bys posmarowal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB mam a mandat dostałem.

Nie ma to jak zagadać się z żoną i zapomnieć włączyć :bicz: :bicz3:

73/50 100 zł i 4 pkt w marcu chyba przyszłego roku sie skasują.

I teraz mimo że bardziej uważam już miałem kilka sytuacji gdzie mi sie udało. Np na obwodnicy Rudnika n.Sanem. Na CB cisza jakoś nic nie jechało ja 110/50 a tam misio mobilka kasuje. Jak hamowałem to się obrócił bo chyba głośno oponki szumiały.

Uśmiechnąłem się i pojechałem dalej. :dance:

Ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz widze jak w tym momencie pewny siebie pan policjant podciaga spodnie, wciaga brzuch i usmiecha sie z duma...

Młody szczeniak, z takimi najgorzej. Jak kumpel pokazał legitymę, to ten :thumbup::dance:. Normalnie policjanci to jedna wielka rodzina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak policja jeździła polonezami, które często się psuły, podwoziłem policjanta na komisariat bo mu się zepsuł akurat radiowóz.

To była najbezpieczniejsza jazda w moim wykonaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam temat od drugiej strony. Było to ładnych parę lat temu.

Panowie policjanci to też ludzie. Nie wszyscy biorą.

Po pierwsze zawsze być grzecznym i nie prowokować.

Po drugie walić się w klatę i co najważniejsze rżnąć głąba.

Ale zawsze z uśmiechem.

Ja tak robię i nigdy jeszcze nie zapłaciłem mandatu. Zawsze kończyło się na pouczeniu.

Ale najważniejsze to nie przesadzać z jazdą. Tam gdzie jest dozwolone 50 km/h to maksymalnie jechać 60 km/h.

Wtedy nie będzie żadnego problemu. Oni takich w zasadzie nie łapią. Chociaż zdarzają się wyjątki na które niestety nie ma lekarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...