Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie dzialaja tylne glosniki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, licze na wasza pomoc wiec mam pytanie. Po kupieniu A4 mialem problemy z orginalny radiu ''audi concert'' , postanowilem wymienic i tu zaczely sie problemy. po zmianie radia (nowe sony) przestaly dzialac tylne glosniki, PROSZE was o pomoc jak pomieszac w kablach zeby bylo wszystko o.k. Z gory wielkie dzieki :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem audi chorus radio(orginalne)i tez nie działały głośniki,bo radio było dwu kanałowe i grał tylko przód,wiec kupiłem sobie blaupunkta ale starałem sie kupić z takimi wejściami aby nie wymieniac kostek,wyjąłem orginalne radio,wstawiłem nowe pstryk,pstryk kosteczki i gitara :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde było już tego sporo!!! Masz Kostke miniISO (taka mała żółta), w tej kostce są kable z sygnałem + dla "aktywnych" tylnich głośników wspólna masa oraz kabel zasilający aktywny wzmacniacz (zamontowany na tylnym głośniku po stronie kierowcy). Możesz albo pominąć wzmacniacz (kwestia odlutowania przewodów) i podłączyć się pod kostke standard ISO, albo (jeśli masz w radiu) dać na kostkę sygnał z wyjścia liniowego. Jest też opcja zakupienia adaptora do radia bez wyjścia liniowego (miałem taki w ręku 120PLN ale nie wiem jak działa). I ostatnie rozwiązanie wyjmij ori głośniki wstaw pasywne i graj na cztery z końcówki mocy z radia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz albo pominąć wzmacniacz (kwestia odlutowania przewodów) i podłączyć się pod kostke standard ISO, albo (jeśli masz w radiu) dać na kostkę sygnał z wyjścia liniowego.

pierwsze pytanie jak wyglada wyjscie liniowe w radiu (moje radio jvc) bo nie mam pojecia czy mam owe cudo.

drugie pytanie dotyczy przelutowania przewodow. na kostce od tylnych glosnikow mam 4 kable 2 sa od glosnikow jeden od zasilania i jeden od masy (jak sie domyslam).te dwa mam podlaczyc pod radio a przy tylnym glosniku wyjac te same 2 kable z kostki i dwa ktore ida na drugi glosnik i je razem podlaczyc omijajac wzmacniacz ?? dobrze mysle ?? nie bedzie to wtedy szeregowe polaczenie i tylne glosniki beda w mono grac ??

a i jeszcze jedno idzie te kable co do wzmacniacza ida (z zoltej kostki) podlczyc gdzies pod radio (zeby wzmacniacz dostawal prad) zeby nie trzeba bylo przekladac kabli i robic takie zamieszanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zrobiłem troszkę inaczej.

Wzmacniacz zasiliłem kablem P.CONT z radia (czyli + na wzmacniacz brany z radia lub elektryczna antena) bodaj że dolny środkowy pin w miniISO(mała żółta wtyczka).

Na końcu kabla minusowego głośnika tylnego lewego z wtyczki ISO wlutowałem rezystor 100om/1W.

Na końcu kabla minusowego głośnika tylnego prawego z wtyczki ISO wlutowałem rezystor 100om/1W.

Zmostkowalem je i podpiołem pod minus wtyczki miniISO (środkowy pin na wtyczce)

Plus głośnika tylnego lewego z wtyczki ISO wpiołem w lewy pin wtyczki miniISO

Plus głośnika tylnego prawego z wtyczki ISO wpiołem w prawy pin wtyczki miniISO

Dodanie tych 2 rezystorów spowodowało to że nie mam trzasków w głośnikach tylnych jak ich nie było to trzaskało bo sa zmostkowane 2 masy z radia.

A dodam że wzmacniacz mam NOKI i głośniki tylne też, natomiast przednie głośniki wymieniłem na nowe.Efekt jest za***isty a koszt jaki poniosłem to 10 zł (nowa wtyczka ISO audio na 4 głośniki, koszulka termokurczliwa,2 rezystory, wsuwki do gniazda miniISO) facet w warsztacie caraudio chciał za to 100zl i powiedział że nie da się tego zrobić i chciał mnie jeszcze naciągnąć na nowe głośniki i nową instalacje

Mam nadzieje że jakaś w miarę prosto to wyjaśniłem

A radio jakie mam to KENWOOD

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne Ja nie nie wlutowalem zadnego rezystora i mam bardzo ładny dzwiek w aucie nic nie trzeszcz i nie szumi Pozdrawiam :a4fan:[br]Dopisany: 15 Sierpień 2007, 20:57 _________________________________________________Dziwne Ja nie nie wlutowałem żadnego rezystora i mam bardzo ładny dźwięk w aucie nic nie trzeszcz i nie szumi Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...