Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Prędkość max?


join7

Rekomendowane odpowiedzi

na autostradzie spokojna jazda przy 180, 205 chwilowo i zapas pod butem spory na 15 tkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Krakowa na A4'ce przy RMF'ie z górki:

-1,9 (seria) FWD mojej mamy wskazówka weszła równo na kreskę od 240 (3 osoby w aucie), felga 15"

-moje 2.5 (virus około 200KM) wskazówka w połowie między 230 a 240 (3 osoby w aucie), felga 17"

Po równym jadą pod 230, ale trochę czasu zlatuje.

Przy tym co pokazuje licznik trzeba uwzględnić, że będzie to jakieś 5% więcej niż rzeczywiście jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja niuńka jak wracałem z Chorwacji na autostradzie w Austrii - 230km/h.w środku ja ,żona ,syn i bagażnik załadowany na full, ale roleta zaciągnięta. Myślę, że dało by rade rozbujać do 240, kolega zafirą 1.9 CDTI 100KM. został z tyłu przy 200km/h. Niestety nie wiem jaka była prędkość obrotowa silnika bo nie spojrzałem. Auto całkowita seria na alusach 16". :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jakieś 3.0TDI po niezłym czipsie :naughty: Moja padlina 235 i game over :>

Kolego 3.0 TDI nie ma tak wysokich obrotów przy tej prędkości.

Mój 1.9 AWX po programie 240 km/h , 3.0 TDI seria 270km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z filmika na pewno nie jest seryjne. Przynajmniej na 100% ma zmieniana skrzynie biegów bo nie znam żadnej A4 1,9 która przy 3200 obr ma 180km/h.

Po zmianie skrzyni na długa z 2,5TDi + do tego mod silnika na 200-220km i mysle ża spokojnie da się jechać 1,9 z taka predkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 1,9 która przy 3200 obr ma 180km/h.

Eee? A AVF to przypadkiem tak wlasnie nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja swoim mykam na luzie 250km/h no ale mam czym tak.Oglądałem filmiki i widzę ze tutaj latają też po 230-240 i to ropniakiem,nie wiem jak oni to robią ale z tego co czytałem że jak piszą że silnik mało co z ramy nie wylata,muszą robic nie złe modyfikacje że latają po 230-240km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje AYM pojechałem 240 km/h całkowita seria na kołach 17 i nie było to strasznie trudne do osiągnięcia. Ja u siebie przy 160 mam coś koło 3 tyś. na obrotomierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolunio i tomziom1 a temat to wy czytali.... B6 AVF :gwizdanie:

Ja moim leciałem w DE na autobanie jakieś 220 z groszami oczywiście licznikowe. Pewnie by więcej wydusił ale mi go szkoda było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powiem szczerze ze ok. trzy miechy temu troche mnie poniosło :tongue4: i na autostradzie do Poznania wykręciłem 220km ale uwaga:

-jechały cztery osoby

-cały bagażnik zawalony

-pełny bak paliwa

-jeszcze wtedy opony zimówki

a zimówki są do 170 km/h, miałeś kolego farta...

... szczerze to zastanawiam się i nie wiem czy wynik był troche przekłamany, bo w sumie wychodziło by na to gdy by nie wyżej wymienione utrudnienia to sam poleciał bym chyba z 240-250!!! :mysli:

Za tydzień lece do Berlina ;) więc nastapi drugi test...zobaczymy?! :audi: :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mój max to 190km/h? Mam na drzwiach niebieska nalepkę z napisem 190km/h. Znajomy powiedział ze to ograniczenie prędkości. Poruszając temat kiedyś na forum o ograniczeniu elektronicznym prędkości uzyskałem odpowiedź, że to nie możliwe. Ale chyba jednak jest to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem górna granica to licznikowe 250 km/h. Swoim samochodem na kołach 18" 225/40 dochodzę bez większych problemów do tej wartości. Co ciekawe auto rozpędza się gładka aż wskazówka dotknie wartości 250 i dość gwałtownie przestaje. Nie pomaga mu nawet jeśli jadę z górki. Wydaje mi się, że może po prostu to koniec możliwości 6 biegu :)

No i oczywiście mojej a4 do serii daleko :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240...? 250...?

Ja nie wiem jak to robicie - sory ale albo to jakaś ściema, albo macie auta po modach - nawet z bonusem od fabryki nie powinniście z vmax zbliżyć się do osiągów 3.0 - a tym bardziej z zawalonym "pokładem". Licznik może troszkę przekłamywać (nawet do 10km/h, wyjdzie na hamowni ;)) ale tutaj mamy dużo większe wartości. 220 jeszcze jestem w stanie uwierzyć ale powyżej tego trąci już ściemą. Widzę tutaj troszkę farmazonów tak jak w wątku ze spalaniem.

Temat podkusił mnie aby sprawdzić swojego AVF (130PS/280Nm, multitronic). Na trasie Łódź - Poznań udało mi się wycisnąć z niego 210km/h (przy 4k rpm) - możliwe, że poszedłby jeszcze dalej ale jakoś tak szkoda mi było męczyć jednostkę... Felga 17" z lakiem 235/45 - Waga (wraz z kierowcą :cool1:) 1700kg + pełny bak + w bagażniku 4 koła 19" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240...? 250...?

Ja nie wiem jak to robicie - sory ale albo to jakaś ściema, albo macie auta po modach - nawet z bonusem od fabryki nie powinniście z vmax zbliżyć się do osiągów 3.0 - a tym bardziej z zawalonym "pokładem". Licznik może troszkę przekłamywać (nawet do 10km/h, wyjdzie na hamowni ;)) ale tutaj mamy dużo większe wartości. 220 jeszcze jestem w stanie uwierzyć ale powyżej tego trąci już ściemą. Widzę tutaj troszkę farmazonów tak jak w wątku ze spalaniem.

Temat podkusił mnie aby sprawdzić swojego AVF (130PS/280Nm, multitronic). Na trasie Łódź - Poznań udało mi się wycisnąć z niego 210km/h (przy 4k rpm) - możliwe, że poszedłby jeszcze dalej ale jakoś tak szkoda mi było męczyć jednostkę... Felga 17" z lakiem 235/45 - Waga (wraz z kierowcą :cool1:) 1700kg + w bagażniku 4 koła 19" :decayed:

tez tak uważam 220 licznikowe to max dla seryjnego AVF

wiele razy miałem okazje sprawdzic

do 190 km/h idzie bez oporów

rekord około 215 liczkowe 220 by pojechał spokojnie

i takie same rezultaty mam na 18 czy 16

ale jak ktos mi napisze ze 240 AVFem pojechał to chyba ma licznik przestawiony albo grom go wie co jeszcze :)

Bartas z tym spalaniem to samo :) przy 220 pali 5,6 L na 100 km :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew:

U mnie 3.7 :laghing2: A tak na poważnie - wrzuciłem sobie na FIS ilość km do przejechania. Przy 210km/h w ciągu kilkunastu sekund z 870km zrobiło mi się 750km. Ładnie żłopie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...