Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] ABS/ASR ,dlaczego nie działa?


Gość shakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

u mnie w [a4 b5 2,5 tdi]nie działa ABS i ASR.Kontrolka z ABS i czerwony wykrzyknik nie świeci nawet przy odpalaniu,natomiast ASR raz świeci ,raz nie.Nie dawno poprzedni właściciel wymieniał płyn , klocki i tarcze.Może wtedy coś sknocił,a może wymieniał myśląc że coś naprawi.Nie wiem.Byłem z autem na komputerze.Jedyny błąd to ten

f41385c886d0fa07m.jpg

Nie można go skasować.Przynajmniej ten fachura nie potrafi.Powiedział też,że nie mam się czym martwić,że ABS działa.Ale nie działa.Nie czuję pulsowania,palę gumę,autem zarzuca.ASR też nie działa.

Nie znam się wogóle i mam parę pytań:

1.czy przyczyna nie działania ABS i ASR może być ta sama,czy są to powiązane ze sobą układy,korzystają z tych samych czujników?

2.jak sprawdzić czujniki?multimetrem?jakie wartości mają być?

3.co może być przyczyną?jak szukać ,aby znaleźć tą przyczynę,bez wymieniania dobrych części?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,okazało się że padł sterownik i żeby tego nie było widać wycięto diodę i głośniczek.Naprawiłem wszystko.Pozostał problem ASR , nie działa dalej i kontrolka się nie świeci (na pewno kilka razy zapalała się wcześniej).

Czy ktoś może mi powiedzieć jak się zabrać za sprawdzenie i naprawę tej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linia CAN siadła, trzeba wymienic sterownik

niestety nie słyszałem o tym aby ktos to naprawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...