Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Wymiana oleju i filtrów


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

mozecie mi podpowiedziec gdzie zlokalizowany jest w audi a4 b7 2.0 tfsi filtr paliwa ? bo muszę go wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem przed zmianą filtra paliwa i mam pytanie...w jaki sposób należy zalać filtr tzn w które miejsce podawać paliwo? W miejscu gdzie wchodzi ten zaworek czy w któryś króciec?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem przed zmianą filtra paliwa i mam pytanie...w jaki sposób należy zalać filtr tzn w które miejsce podawać paliwo? W miejscu gdzie wchodzi ten zaworek czy w któryś króciec?

Dzięki za pomoc.

Nic nie musisz zalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odkręcałem filtr oleju i złamała się rurka prowadząca bagnet. Nawet jej mocno nie wyginałem - po prostu ze starości chyba, bo po wyjęciu resztek, kruszyła się. Całe szczęście pod ręką był sklep motoryzacyjny do 22.00 i mieli zamiennik Febi za 9zł.

Nowy filtr paliwa zalałem paliwem ze starego filtra. Wlewałem do nowego od góry w ten duży otwór, a ze starego zlewałem przez ten dolny odkręcany zawór odwadniający.

Najpierw 4 razy załączyłem i wyłączyłem zapłon i później auto odpaliło od strzału. Pierwszy raz udało mi się tak szybko odpalić po wymianie. Kiedyś jak nie zalałem filtra, to kręciłem ze 20 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy wymiana filtra paliwa jest konieczna w AUDI A4 B6 3.0V6 ?Co ile km?Dziś wymieniałem olej i jak coś niebawem wymienił bym paliwowy.Jeśli znacie jakiś który możecie polecić to prosiłbym o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, czy podczas dokrecania filtra oleju mozna zrobic to za mocno? Otoz miałem taka sytuacje, ze zmienilem filtr i uszczelki, ale recznie nie mialem juz sily dokrecic tak aby obudowa filtra spotkala sie z gniazdem, widoczna byla jeszcze przestrzen miedzy tymi elementami, wiec dokrecilem to za pomoca zaby, bo nie mialem klucza do filtrow. Po tym zabiegu oczywiscie wszystko ladnie sie docisnelo, ale podczas sprawdzania pokrywy reka moglem ja przkrecic (mimo ze recznie wczesniej juz nie dawalem rady), ale z duzym dosc oporem, potem gdy odpalilem autko pokrywa zassala sie, ze teraz nic jej nie ruszy, ale troche sie martwie, ze moglem przejechac plastikowy gwint, a teraz pokrywa bedzie oblizgiwac i byc moze z czasem troche sie to poluzni, co sadzicie?

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Całkowita ilość oleju jaka weszła to około 4,7-4,8 litra

Panowie ile w końcu wchodzi oleju przy wymianie w AVF :( ? Wszelkie instrukcje piszą, że 3,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem. W zależności jak będziesz opuszczał olej od 4.2-4.8 litra

Wysłane z mojego IdeaTab A3000-H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem. W zależności jak będziesz opuszczał olej od 4.2-4.8 litra

No wiem, czytałem stąd moje pytanie, bo wszelkie instrukcje i "sam naprawiam" mówią wyraźnie o 3,5 literka :)

Jak już będziemy uważać że nic nie pocieknie zakręcamy śrubkę w misce (nie zapomnieć o podkładce)

Panowie czy przy wymianie oleju wymienia się korek na nowy albo samą podkładkę ? Jest to miedziana podkładka czy aluminiowa ?

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień podkładkę. Jest miedziana.

Jestem świeżo po wymianie. Bez odkręcania chłodnicy oleju weszło jakieś 4,2 l

Edytowane przez miro_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień podkładkę. Jest miedziana.

i to jest podkładeczka M14x1,5 - gdzie to kupujesz ?

A na śrubie nie siedzi oryginalnie jakas stalowa czy aluminiowa ?

http://allegro.pl/korek-spustu-oleju-audi-seat-skoda-vw-n90813202-i4671061462.html

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była miedź w każdym samochodowym dostaniesz lub rolniczym. a średnicy nie mierzyłem. grunt że nie kapie.

drogie to nie jest możesz wymienić na nowy cały

Edytowane przez miro_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniony olej z wszystkimi filtrami. Wspierałem się opisem kolegi Miro_x oraz książką zrób to sam a4b6. Zajęło mi to z ojcem 2,5h. Najwięcej czasu poszło na zlanie oleju i odkręcenie osłony silnika - wąski kanał, ograniczone manewrowanie śrubokrętem:) Ale poszło zgodnie z planem. Moje uwagi, zalałem paliwem ze starego filtra paliwa ten nowy i auto zapaliło od strzała.

Serwisówka podaje aby nalać 3L ojeju i sprawdzić poziom na bagnecie. Jest napisane, że do avf wchodzi 3,5L. U mnie po ok 1h zlewania weszło ok 3,7 L i bagnet pokazał 3,4 skali. Tyle z mojej strony. Dzięki miro_x!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 lat użytkowania samochodu wymiany robiłem w serwisie, ale w tym roku zamierzam sam się podjąć tego, więc poradnik i uwagi kolegów na pewno się przydadzą :wink:


No i udało się wszystko samemu ogarnąć. Nie taki diabeł straszny jak go malują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ile wymiana oleju 5w40 castrol edege, wymeiniam srednio co 20 tys, to chyba nie za duzo, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co 20tys. km to trochę dużo. Ja wymieniam max co 15tys.,ale może koledzy mają inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio moj mechanior powiedzial mi ze to jeden z lepszych olejów i mzna go nawet co 30 tys wymieniac, ale mysle ze to juz przesada, Panowie prosze o wasze zdanie na temat wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam max co 15 tysi:) srednio co jakieś 13 tys :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naczytalem się co ile wymieniać olej i każdy ma inne zdanie:) generalnie po opisach z neta wychodzi ze :

10-15 tys po mocnym chipie ,bardzo ciężkiej nodze

15-20 tys normalna jazda na seryjnych gratach lub lekka korekta softu

Co 30 tys szalency ;)

Ale to co napisałem jest na podstawie tego co wyczytałem więc każdy niech sam zglebi temat.

Widziałem u siebie w A3 po 15 i 20 i u kuzyna po 28 tys olej i kolor jednego i drugiego taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...