Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak powinien wygladac ten wyswietlacz?


michalwu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Poki nie znajde miejsca gdzie bede mogl naprawic wyswietlacz FIS, chcialbym choc w wyobrazni widziec jak dziala hehe :)

W serwisowce jest tylko wyswietlacz z automatyczna skrzynka i wyzszy jak moj (no i moj sklada sie z dwoch prostokatow). Ocencie sami i powiedzcie co winien mi pokazywac, czego ja nie widze.

a4zegaryvv3.jpg

Dolny prostokat jest caly czas aktywny. Normalnie wyswietla temperature, przy starcie albo przy nacisnieciu lewego przycisku wchodzi w "service" i sprawdza pare rzeczy... widze m.in. dzbanuszek ;) i dystrybutor paliwa a po nich to nieladnie podswietlone OK.

Jakie istotne info podaje?

A co z tym prostokatem u gory?

pozdrawiam

michal w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale chyba masz 1/2 FIS, czyli nie pelny komputer pokladowy. Ja mam Tak samo. Mam skrzynie automatyczna i pod tym napisem ok pokazuje mi jakie mam biegi a w czasie jazdy temp. zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale chyba masz 1/2 FIS, czyli nie pelny komputer pokladowy. Ja mam Tak samo. Mam skrzynie automatyczna i pod tym napisem ok pokazuje mi jakie mam biegi a w czasie jazdy temp. zew.

Ok, a czy cos wyswietla ponad napisem OK?

Poki co malo jezdzilem i zadne swiatelka sie tam nie palily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnym powinna wyświetlać się nazwa słuchanej stacji radiowej ale tylko przy oryginalnym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnym powinna wyświetlać się nazwa słuchanej stacji radiowej ale tylko przy oryginalnym radiu.

O, ciekawa sugestia!

Tutaj jest zdjecie mojego radia

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,3407.msg166027.html#msg166027

Masz pomysl jak sprawdzic, czym spowodowany jest brak podawania info na tym wysw.?

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam pomysłu jak to sprawdzić.

Ale mogę ci jeszcze powiedzieć że mój brat ma też licznik z FIS-em (rok 1995) ale jest to cały wyświetlacz a nie przedzielony na pół tak jak Twój.

Radio zostało wymienione, więc już nie ma informacji o słuchanej stacji ( przy oryginalnym radiu była). Teraz na tym miejscu (u góry wyświetlacza) jest "OK" a jak kończy się benzyna to tam zapala się symbol dystrybutora (czyli po prostu mówiąc - rezerwa). Poniżej "OK" pokazuje zużycie paliwa w litrach na 100km w danej chwili i parę innych rzeczy. Skrzynię ma manualną więc biegów nie pokazuje.

Dodatkowo ma jeszcze dwa wskaźniki których nie ma u Ciebie. Po lewej stronie obrotomierza jest wskaźnik temperatury oleju a po prawej stronie prędkościomierza jest wskaźnik napięcia w instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a własnie to jest temperatura oleju silnikowego czy skrzyniowego????

silnikowego..........[br]Dopisany: 08 Lipiec 2007, 12:11 _________________________________________________

Na górnym powinna wyświetlać się nazwa słuchanej stacji radiowej ale tylko przy oryginalnym radiu.

W pełnym FIS-ie owszem wystwietla sie stacja radiowa i wszystkie inne kontrolki typu rezerwa, brak płynu w spryskiwaczach czy np, spalona zarówka,

Ty masz połowiczny fis czyli górna częsc Ci nie działa! wiec nic Ci sie tam nie wyświetli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a własnie to jest temperatura oleju silnikowego czy skrzyniowego????

silnikowego..........[br]Dopisany: 08 Lipiec 2007, 12:11 _________________________________________________

Na górnym powinna wyświetlać się nazwa słuchanej stacji radiowej ale tylko przy oryginalnym radiu.

W pełnym FIS-ie owszem wystwietla sie stacja radiowa i wszystkie inne kontrolki typu rezerwa, brak płynu w spryskiwaczach czy np, spalona zarówka,

Ty masz połowiczny fis czyli górna częsc Ci nie działa! wiec nic Ci sie tam nie wyświetli....

dokładnie,ja mam na gornej cała choinke(od spalonych zarowek ktore nie sa spalone(diodowe)po rezerwe ostatanio :( brak plynu w sprysku... a do tego ten wkurzajacy "pisk"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31

na wskazaniach twoich zegarków to jedna rzecz mi się podoba-PEŁNY ZBIORNIK BAJURKI!!!! :drunk: :thumbup:a co do pełnego wyglądu licznika z FIS-em no to jest tu tematów mnogo.np. ten http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,10354.0.html kolega @kozioł rezał sobie budziki. użyj opcji "szukaj" a świat i jego tajemnice, otworzą sie przed tobą :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry na FIS-ie po załączeniu stacyjki wyświetla się też napis BREMS LICHT (Światła STOP). Napis ten gaśnie po naciśnięciu hamulca. To chyba komputer sprawdza czy świecą światła STOP-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to jest taki sam komputer jaki był w Audi 80 B-3 2.0 kolega miał taki model i dokładnie tak mu się wyświetlało ale moge się mylić. Nigdy jeszcze nie widziałem w :a4fan: żeby w obrotomierzu był cyfrowy zegarek - co to jest za wersja? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba komputer sprawdza czy świecą światła STOP-u.

Zgadza się. Ale to zależy od języka. Np. ja miałem na początku ustawiony język włoski i nie pisało po włosku, tylko był na komputerze taki znaczek: ( skreślona żarówka ).[br]Dopisany: 11 Lipiec 2007, 12:10 _________________________________________________

co to jest za wersja?

Są to zegary po 99r. (po drugim lifcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba komputer sprawdza czy świecą światła STOP-u.

Zgadza się. Ale to zależy od języka. Np. ja miałem na początku ustawiony język włoski i nie pisało po włosku, tylko był na komputerze taki znaczek: ( skreślona żarówka ).[br]Dopisany: 11 Lipiec 2007, 12:10 _________________________________________________

co to jest za wersja?

Są to zegary po 99r. (po drugim lifcie)

A ha, no widzisz znowu się czegoś nauczyłem teraz już nie będe takich głupot wypisywał :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...