Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wyeliminowanie "pierdzenia" w avancie przy słuchaniu muzyki


wuju

Rekomendowane odpowiedzi

zmotywowany częstymi pytaniami postanowiłem opisać jak to wyeliminować :cool1:

niechciane pierdzenie powoduje pod wpływem ciśnienia z subwoofera kratka wylotu powietrza, a dokładnie gumowe klapki

można je wyjąć ale wtedy syf dostaje się do środka :confused4:

najprostszym sposobem wyeliminowania pierdzenia jest zaklejenie kratki szeroką taśma dobrze klejącą :decayed:

dodatkowy "+" to taki, że sub dużo milej gra :kox: :kox: :kox:

kratka znajduję się w tym miejscu

EjhEJ.jpg

aby się do niej dostać należy zdemontować boczną tapicerkę i subwoofer

zaczynamy od demontażu progu bagażnika

PDC_nakladkazamka.jpg

następnie zabieramy się za boczek

PDC_boczekbagaznika.jpg

rysunek akurat przedstawia lewą stronę ale z prawej jest tak samo :decayed:

odkręcamy subwoofer i już mamy kratkę dostępną :kox:

po zaklejeniu wygląda tak, może nie zbyt ładnie ale na pewno skutecznie :decayed:

xwrui.jpg

trzeba zrobić to szczelnie co by nie przepuszczała powietrza :gwizdanie:

teraz zostaje tylko złożyć wszystko w odwrotnej kolejności

można też profilaktycznie sprawdzić czy plastikowa osłona głośnika się nie poluzowała bo też trochę brzęczy poluzowana :cool1:

skubnąłem 2 rysunki z wątku Bart-s, chyba się nie obrazi :tongue4:

polecam, małym kosztem można poprawić bass w aucie :kox:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skubnąłem 2 rysunki z wątku Bart-s, chyba się nie obrazi :tongue4:

:tongue4: Jasne, że nie :good:

Wuju z tym oklejaniem to może być ciężka sprawa - Ty to zrobiłeś dobrze. Mnie za pierwszym podejściem się nie udało (pierdział jeszcze bardziej). Dlatego od drugiej, zewnętrznej strony włożyłem wycięte kawałki maty wygłuszającej tak aby uniemożliwić gumowym klapkom ruszanie się... i to zdało egzamin celująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś tą kratkę? i wiesz po co jest i jak działa? :mysli:

przecież tą kratką i tak nic nie paruje, normalnie jest zamknięta, jedynie przy zamykaniu drzwi/klapy bagażnika otwiera się i wypuszcza powietrze, a sub powoduje częste uchylanie się klapek i to właśnie pierdzi

a wszystko i tak się ładnie zamyka bo z 2 strony jest druga taka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zabiegu zrobiłem tak jak opisałeś i pomogło :good: wcześniej nie wiedziałem jak się za to zabrać dzięki za opis i fotki Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na schemacie boczka, nr 1 to spinki które puszczają gdy szarpniemy za boczek? dużo trzeba użyć siły? zaopatrzyć się wcześniej w nowe spinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spinki pękają bardzo żadko. Troszkę siły trzeba użyć - u siebie ściągałem boczki milion razy :) Nic nie pękło - dasz radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na schemacie boczka, nr 1 to spinki które puszczają gdy szarpniemy za boczek? dużo trzeba użyć siły? zaopatrzyć się wcześniej w nowe spinki?

tak jak mówi bart :wink4: też już po n razy je ściągałem :)

one są metalowe więc prędzej wyrwiesz mocowanie niż popsujesz spinkę :naughty: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na dwie spinki przy progu bagażnika ja jedną urwałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Przemianem i Cubrem wyciagnelismy te gumki i wlozylismy ucieta na paski GĄBKE. Powietrze ucieka tak jak powinno uciekac, syf sie nie dostaje a boczek nie pierdzi.

nie wiem jak przy normalnych tubach ale przy BOSE i bardziej podbitym basie druga klapka tez pierdzi wiec dla chetnych mozna odrazu zrobic ta samą operacje z drugiej strony.

DSC01317.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Przemianem i Cubrem wyciagnelismy te gumki i wlozylismy ucieta na paski GĄBKE. Powietrze ucieka tak jak powinno uciekac, syf sie nie dostaje a boczek nie pierdzi.

nie wiem jak przy normalnych tubach ale przy BOSE i bardziej podbitym basie druga klapka tez pierdzi wiec dla chetnych mozna odrazu zrobic ta samą operacje z drugiej strony.

DSC01317.JPG

Zrobiliście praktycznie tak samo jak ja. Potwierdzam, że przy podkręceniu dB zaczyna pierdzieć lewa strona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszecie ze basik sie poprawia to tez to zrobie u siebie..szkoda ze z drugiej strony tez potrafia klapki sie odzywac.

Bez BOSa tez tak jest ?

Pozostaje jeden maly ale uciazliwy problem.Klapki przestana pierdziec ale kierownik pewnie nie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie jakoś wyciągnąć tą kratke na zewnątrz czy trzeba sie babrać z tym w środku??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak przydałoby się ściągnąć - nie trzeba całkowicie, wystarczy, że odkręcisz śruby i odchylisz nakładkę - da się wtedy kratkę wyciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntg6S.jpg

kurde jakoś nie mogę tego rozebrać bo boję się że coś połamię poodkręcałem to wszystko co jest na zielono i lipa nadal nie mogę pozdejmować tego trzyma tu gdzie zaznaczyłem na czerwono... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mocniej szarpnąć. Zaczynasz od strony lampy (łapiesz krawędź i szapiesz - wyskoczą obie spinki). Potem ta na środku przy szybie - i na koniec przy oparciu kanapy. Nie wyciągaj całkiem bo potem aby wcisnąć boczek za boczek kanapy będziesz musiał go odkręcić (chociaż na hama wbić też się da, sprawdzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągaj całkiem bo potem aby wcisnąć boczek za boczek kanapy będziesz musiał go odkręcić (chociaż na hama wbić też się da, sprawdzone)

ja tam nigdy tego nie odkręcałem :gwizdanie: zawsze wsuwam go na miejsce bez żadnego problemu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyście jeszcze pokazali w którą stronę szarpać bo to jest ważne... ten plastik przy szybie do góry?? i co z tym przy oparciu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyście jeszcze pokazali w którą stronę szarpać bo to jest ważne... ten plastik przy szybie do góry?? i co z tym przy oparciu??

wszystkie do siebie szarpiesz. tylko jak jeszcze nigdy boczek nie był ruszany to musisz trochę siły w to włożyć :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no udało mi się już te przy lampach poodczepiać i było potrzeba naprawdę sporo siły... ale dalej nie wiem jak sobie poradzić z resztą czyli plastikiem przy oknie i i tapicerką przy połączeniu z oparciem:

fdtJ0.jpg

fdGbJ.jpg

a poza tym jak widać u mnie chyba sub jest chyba w innym miejscu niż u WUJU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...