Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Spalanie z multitronic'iem


PaluH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poniższy post skłonił mnie do zapytania o zdanie:

AVF bez chipa, opony 235/45/R17. 3 dni temu wlałem pod korek żeby sprawdzić rzeczywiste spalanie i porównać z tym co pokazuje FIS. Zrobiłem 400km na miejscu tzn, kilka razy dojazd do Krakowa i spowrotem (20km), miasto - korki itp, raz trasa 100km. Nogę mam średnio ciężką tzn. nie cisnę ile fabryka dała ale gdzie tylko się da jadę dość dynamicznie. Po tych 400km na tej samej stacji wlałem pod korek 24 litry. FIS pokazywał mi średnio 6.4 l.

W takim razie u mnie jest chyba coś nie tak. 750km trasa Wro-Waw-Wro, moze 50km po mieście, jazda średnio szybka - 120-140 km/h, a potem średnie spalanie 7.6. W ogole średnio mi pali 8.5 (trasa/miasto), a najmniej jak sie udalo osiągnąć przy bardzo spokojnej jeździe na trasie to 6.0. W mieście nie rzadko pokazuje ponad 11 l/100, a zreguły cos w okolicach 9.5 (przy raczej spokojnej jeździe). Auto było na przeglądzie, nie było żadnych usterek poza zapoconym EGR, wymieniono rozrząd. Koleś w serwisie powiedział, ze jak się zsumuje automat, klimę, koła (mam 225/40/18) to może tak wychodzić. Trochę chce mi się w to wierzyć tym bardziej, ze multitronic w mieście moze nawet obniżać zużycie. Na podobnych trasach i przy podobnej jeździe O2 z TDI 105 pali około 1,5-2,0l mniej. Sprawdzałem jeszcze spalanie z Sharanem 1.9 TDI 115 PS - skasowaliśmy liczniki, jazda jeden za drugim po mieście (raczej spokojnie) - Sharan 7.3, moje Audi 8.4.

Możecie coś poradzić co powinienem sprawdzić? Auto jeździ raczej ok.

pozdrawiam

PaluH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF znajomego, 2004, multitronic, 225/R17 131 PS pali baardzo mało - znajomy wykorzystuje naprawdę silniczek jak trzeba, a spalanie w cyklu mieszanym od 4.7-6.5 l bodaj, ze wskazaniem na szybką jazdę. bez chipa. Więc prawdopodobnie masz jakiś problem.

W ogóle multitronic jest chyba oszczędniejszy od tiptronica, i to sporo. Pytanie, czy w ogóle zawyża spalanie w porównaniu do manuala.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj AVF tez duzo pali(6 trasa, 10 po Warszawie), ale moze to odczucie subiektywne. Moze tez mam zly styl jazdy(prawie wogole nie przekraczam 3000 obrotow, jezdze wolno i przymulam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze w mieście masz 10l a u mnie jest tak, ze muszę naprawdę spokojnie jechać, aby zejść poniżej 10. Jakiś korek po drodze i mam 12-14 l. Dzisiaj jechałem trasą super delikatnie (jescze jechałem z wyżyn na doliny), prawie wcale nie wyprzedzałem, raz moze 120 km/h, a poza tym caly czas 105 km/h na tempomacie i spalanie wyszlo 5.4. Mysle, ze mniej już tym autem spalić sie nie da.

Pytanie zatem jest takie: Czy znacie kogoś we Wrocławiu, co mógł by się temu porządnie przyglądnąć?

P.S. Ostatni byłem na krótkim kursie oszczędnej jazdy. Koleś, ze należy jeździć na najwyższym możliwym biegu a jak przyspieszasz do gaz do dechy (czyli np. 60km/h, szósty bieg i gaz do dechy). Poza tym to jak jedziesz spokojne to najlepiej omijać biegi (czyli 1-3-5). Czyli zamulanie jak najbardziej korzystne dla spalania. Było jeszcze kilka wskazówek na temat hamowania i przewidywania tego co się dzieje na drodze. Ja i kilka osób testowaliśmy i naprawdę działa (1-1.5l mniej, ale na pewno wolniej się tak jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie przy spokojnej jezdzie w cyklu mieszanym oscyluje około 6 L. Ale ostatnio w tych zakichanych krakowskich korkach dojechalo do 9,5 L. Nawet multi nie pomogl :confused4: Ale non stop klimatyzacja, dwie osoby na pokladnie i caly dzien po miescie :sick3:

Mam taka małą sugestię do administracji forum :hi: Moze by tak obok FWD, Quattro dodać jeszcze Multitronica ? Coraz wiecej autek pojawia sie na forum z ta skrzynia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru jest wrzucenie opisu skrzyni do silnika lub napędu. Pytanie tylko czego jest to bliżej? :-)

Mam zapocony EGR. Komputer nie wykazuje błędu. Czy może on niepoprawnie działać i przez to podnosić spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc sugerujesz dopisanie jej do rodzajów napędu? :wink4:

Bo to był tak modny ostatnio skrót myślowy :afro::polew:

MorgothV8 o wlasnie tak :hi: jest idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poniższy post skłonił mnie do zapytania o zdanie:

AVF bez chipa, opony 235/45/R17. 3 dni temu wlałem pod korek żeby sprawdzić rzeczywiste spalanie i porównać z tym co pokazuje FIS. Zrobiłem 400km na miejscu tzn, kilka razy dojazd do Krakowa i spowrotem (20km), miasto - korki itp, raz trasa 100km. Nogę mam średnio ciężką tzn. nie cisnę ile fabryka dała ale gdzie tylko się da jadę dość dynamicznie. Po tych 400km na tej samej stacji wlałem pod korek 24 litry. FIS pokazywał mi średnio 6.4 l.

W takim razie u mnie jest chyba coś nie tak. 750km trasa Wro-Waw-Wro, moze 50km po mieście, jazda średnio szybka - 120-140 km/h, a potem średnie spalanie 7.6. W ogole średnio mi pali 8.5 (trasa/miasto), a najmniej jak sie udalo osiągnąć przy bardzo spokojnej jeździe na trasie to 6.0. W mieście nie rzadko pokazuje ponad 11 l/100, a zreguły cos w okolicach 9.5 (przy raczej spokojnej jeździe). Auto było na przeglądzie, nie było żadnych usterek poza zapoconym EGR, wymieniono rozrząd. Koleś w serwisie powiedział, ze jak się zsumuje automat, klimę, koła (mam 225/40/18) to może tak wychodzić. Trochę chce mi się w to wierzyć tym bardziej, ze multitronic w mieście moze nawet obniżać zużycie. Na podobnych trasach i przy podobnej jeździe O2 z TDI 105 pali około 1,5-2,0l mniej. Sprawdzałem jeszcze spalanie z Sharanem 1.9 TDI 115 PS - skasowaliśmy liczniki, jazda jeden za drugim po mieście (raczej spokojnie) - Sharan 7.3, moje Audi 8.4.

Możecie coś poradzić co powinienem sprawdzić? Auto jeździ raczej ok.

pozdrawiam

PaluH

Jadąc spokojnie 120/140 na 6 biegu w trasie FIS pokazuje mi srednią w okolicy 5l/100km czyli realne spalanie napewno mam poniżej tych 5l. Ja przeważnie jeżdżę sam więc może dlatego wychodzi mi dość mało ale za to cisnę dość często jak tylko dłuższa prosta :evil:

Ile aut tyle różnych wyników, spalanie zależy od wielu zmiennych.

U Ciebie spala więcej te 2l bo nie masz manualnej skrzyni i tyle - to normalne

[br]Dopisany: 09 Lipiec 2007, 15:57 _________________________________________________To co pokazuje FIS to jedno a to ile faktycznie leci paliwa to drugie.

Najpewniej sprawdzić manualnie kilka razy wlewając pod korek. :cool:[br]Dopisany: 09 Lipiec 2007, 16:00 _________________________________________________

Moj AVF tez duzo pali(6 trasa, 10 po Warszawie), ale moze to odczucie subiektywne. Moze tez mam zly styl jazdy(prawie wogole nie przekraczam 3000 obrotow, jezdze wolno i przymulam)

to sie nazywa PSJ :decayed:[br]Dopisany: 09 Lipiec 2007, 16:04 _________________________________________________

P.S. Ostatni byłem na krótkim kursie oszczędnej jazdy. Koleś, ze należy jeździć na najwyższym możliwym biegu a jak przyspieszasz do gaz do dechy (czyli np. 60km/h, szósty bieg i gaz do dechy). Poza tym to jak jedziesz spokojne to najlepiej omijać biegi (czyli 1-3-5). Czyli zamulanie jak najbardziej korzystne dla spalania. Było jeszcze kilka wskazówek na temat hamowania i przewidywania tego co się dzieje na drodze. Ja i kilka osób testowaliśmy i naprawdę działa (1-1.5l mniej, ale na pewno wolniej się tak jeździ.

Prawdziwie oszczędna jazda to jazda z możliwie rzadkim używaniem pedału hamulca. Brzmi to głupawo ale najwięcej energii marnuje się podczas hamowania - wyprodukowana energia do napędzenia auta zamieniana jest w ciepło i odlatuje do atmosfery :confused4: W praktyce nie da się tak jeździć szczególnie po mieście :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...