Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wpadający pedał sprzęgła.


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymienilem wczoraj sprzegło w mojej Audi i pech chcial ze bardzo sie spieszylem w trase i nie mialem czasu na testy na miejscu. Od początku troche mi sie to sprzeglo nie podobalo bo pedal wciskal sie bardzo lekko do polowy a sprzeglo bralo przy samym dole. Jednak pomyslalem ze skoro nowe to moze i to dobrze. W trakcie podrozy nagle pedal sprzegla wpadl mi prawie do podlogi i jego naciskanie nie powodowalo wysprzeglenia a co za tym idzie nie moglem zmienic zadnego biegu. Po chwili przypadkiem unioslem noga pedal do gory i sprzeglo wrocilo do normy (tak jak bylo po wyjezdzie od mechanika). Zauwazylem rowniez ze czasami mam problem z wbiciem roznych biegow, czasem dwujka skrzypnie, czasem czworka. Dodam ze przed wymianą sprzegla tego nie bylo.

Co to moze byc, czy jest metoda aby to usunac na miejscu (jestem w trasie).

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego jak szybki powrót do mechanika który wymieniał sprzęgło bo na pewno coś źle złożył.

czy jest metoda aby to usunac na miejscu (jestem w trasie).

Nie sądzę. Chyba że w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u fachowca i wyglada na to ze uklad jest zapowietrzony, problem tylko w tym ze gosciu nie moze odkrecic jakiegos odpowietrznika przy wyprzegliku bo jest plastikowy i sie objechal. Teraz juz wiem dlaczego tamten mechanik przy wymianie sprzegla nieodpowietrzyl go.

- Czy jest jakas inna metora odpowietrzenia sprzegla niz tylko przez odkrecenie tego odpowietrznika?

W innym przypadku chyba trzeba bedzie wymienic wyprzeglik a to oznacza ze znowu bede musial zrzucic skrzynie. Szkoda slow.

- Czy rzeczywiscie ten odpowietrznik jest razem z wyprzeglikiem i jaki ma kod katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tylko w tym ze gosciu nie moze odkrecic jakiegos odpowietrznika przy wyprzegliku bo jest plastikowy i sie objechal.

Bez odkręcenia odpowietrznika nie da się tego odpowietrzyć.

Można próbować usunąć powietrze poprzez poluzowanie przewodu ciśnieniowego ale metoda jest mało skuteczna i do wykonania tylko przez dobrego fachowca który będzie wiedział jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Hi bylem u dobrego fachowca i wlasnie w ten sposob odpowietrzyl sprzeglo poluzowal przewod i odpowietrzyl, rewelka, dwa dni juz jezdze i jest OK.

Mam tylko jedna refleksje: im mniejsze miasto tym lepsi fachowcy dowód?

- Poznań: wymieniajac sprzeglo zapowietrzyl je i stwierdzil ze to wina silownika i trzeba go wymienic.

- Szczecin: proba odpowietrzenia, ale pierwsze niepowodzenie z odkreceniem odpowietrznika i rezygnacja.

- Pyrzyce: odkrecenie przewodu odpowietrzenie i wszystko ok, koszt tyle co bym zaplacil za plyn w Poznaniu.

Wkurzaja mnie ludzie ktorzy uwazaja sie za profesjonalistow a warci sa tyle co ksiazka "sam naprawiam".

Rozumiem ze to sa wlasnie prawa rynku, lepiej zrobic 2 proste roboty niz glowkowac nad jakims problemem ale co w takiej sytuacji ma zrobic klient? kupic sobie nowe auto jak mu odpowietrznik padnie?

Chyba kupie sobie podnosnik albo kobylki i sam bede naprawiac z ksiazka w reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...