Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie hamulca...


Vienio

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu w aucie pojawił się taki problem, że podczas hamowania gdy już prawie samochód się zatrzymuje, pod pedałem hamulca coś jakby skrzypi (krrr, krrr :)) robi się taka delikatna "przerwa" (po pedałem), co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a u mnie niezależnie jak sie hamuje to szarpie całą budą równomiernie(coraz wolniej wraz z zwalnianiem), niezależnie od prędkości.. czy to pokrzywione tarcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak,masz krzywe tarcze,ale toak na odległość to nie da sięwyczuć. Jeśli obstawiasz tarcze,bo dzieje się tak tylko przy hamowaniu to podjedz do mechaniora,on powie Ci od razu.

A co do ABS'u, wymieniałeś coś ostatnio w zawiasie? Być może czujnik sie przestawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak,masz krzywe tarcze,ale toak na odległość to nie da sięwyczuć. Jeśli obstawiasz tarcze,bo dzieje się tak tylko przy hamowaniu to podjedz do mechaniora,on powie Ci od razu.

Trzeba tak zrobić, jaki rozmiar do 1.6? ;) i 15 calowych felg max?

A co do ABS'u, wymieniałeś coś ostatnio w zawiasie? Być może czujnik sie przestawił.

Chyba nie do mnie, ale niedawno były zmieniane elementy zawiasu i teraz jak abs zacznie działać to auto tak jakby przyspieszało a nie hamowało, już raz sie nie zmieściłem w brame.. :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ABS'u, wymieniałeś coś ostatnio w zawiasie? Być może czujnik sie przestawił.

wymieniany był wahacz górny, ale to już przed wymianą tak było. Kolega powiedział mi żebym przeczyścił przy każdy kole wężyk od ABS bo jego zdaniem to właśnie ABS wariuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cayenne3001

Chyba coś Ci się pomyliło z tym odpowietrzaniem.

Dlaczego? Kolega pyta jak odpowietrzyć układ hamulcowy, a tam po lewej jest wszystko napisane...jeśli nie popraw mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem szarpania przy hamowaniu zażegnany, krzywe tarcze chyba. Za zmiane klocków,toczenie wszystkich tarcz, wymiane płynów i załozenie wszystkiego dałem 270(refundowane z budżetu ojca:P). Jak ręką odjął, super sprawa, i abs działa jak powinien! Więc ludkowie, uważajcie na swoje tarcze :rolleyes:

BTW, dlaczego po wymianie klocków nie mogłem przez dwa dni ręcznego zaciagać, mechanik tak kazał bo ' tam jest taki i owaki mechanizm no i tak ma być' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...