Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pusty stuk podczas zjeżdżania z nierówności - tylne zawieszenie,odboje?


kred

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie moze ktos sie spotkal z podobnym problemem. podczas zjezdrzania z nierownosci slysze z prawej strony - tyl pusty stuk. nie wystepuje on zawsze jedynie wyedy kiedy znacznie ugnie sie tylne zawieszenie jakby stuk tylnego amora.(zrobilem nawet test stajac na wybrzuszeniu tylnej klapy ,skakalem i jest slyszalny stuk wlasnie z tej strony) jestem po wymianie gum w tylnej belce zakupilem takze jakies pseudo gumy do amorow ale problem nie ustal. zrobilem nawet zamianke tylnych amorow moze blad byl w tym ze nie zamienilem z kielichami ale nadal sporadycznie stuka z tej samej strony. podobno problem moze ustapic gdy wymienie odboj na amorze tzw. balwanka. zaczyna mnie juz to powoli bardzo irytowac bo nie moge znalesc przyczyny !!!!!!!!!!!!!!!

jak mozecie to pomozcie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie masz wygiętej z tej strony sprężyny, tzn. nie układa sie ona po łuku, bo ja tak miałem i sprężyna obcierała o osłonę amortyzatora (ta czarna harmonijka po której z biegiem czasu w wiekszosci A4 zostają strzępy), u mnie właśnie tak sprężyna się układała i było słychac stuk przy zjerzdżaniu z progu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do zmiany odbojow na amorach. moze to pomoze zwlaszcza ze slychac stuk przy dobijaniu zawieszenia. miejmy nadzieje za to jest to!!!!

mam nastepne pytanie:

nigdzie nie ma odbojow takich jak ja mam zalozone do zawiasu supersport czy orginalne od zwyklej zawiechy beda pasowaly?? czy trzeba je bedzie skrócic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory sa w porzadku ponad 80% oba. zamienilem amortyzatory miejscami i nadal jest slyszalny stuk podczas bujania tylem. stuka w momencie gdy zawieszenie bardzo gleboko sie ugina. dodam ze stukanie zaczelo sie po wymianie gum w tylnej belce i podniesieniu zawieszenia na gwincie. dziwi mnie ze nie stuka z dwuch stron - bardzo to dziwne

poza tym wydaje mi sie ze jak sie dociazy tyl np. ktos usiadzie to stukanie znika[br]Dopisany: 10 Lipiec 2007, 21:55 _________________________________________________wymiana odbojow zalatwila sprawe i problem znikl :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobna sytuacje amorki sa sprwne ale odboje do niczego chce jak najpredzej wlozyć nowe.

co myslicie o tych odbojach: http://moto.allegro.pl/item282108208_oslony_odbojniki_najwyzszej_jakosci_tylko_gh.html

Mam obnizony zawias, sportowe sprezyny ale powinny pasowac?

Troche drogo jak za komplet 2x30

Wiec moze : http://moto.allegro.pl/item285307913_oslona_i_odboj_do_amortyzatora.html

Tylko ze to chyba made in china??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta zasada- im tansze kupisz, tym szybciej sie wysraja i bedziesz musial kupic nastepne i jeszcze raz rozbierac... 30 pln za kplt. to nie jest wcale duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byla to wina odbojow,amorow ani tulej belce czy tym podobnym (oczywiscie wszystko zostalo przezemnie zmienione :) ). winna byla sprezyna ktora obijala o podporke na amortyzatorze gdy podskakiwalo autko. owinelem ostatni zwoj tasma izolacyjna "proforma" jezdze juz ponad 3 miesiace i wszystko ok. chociaz wiem ze jest wszystko wymienione w tylnym zawieszeniu. nieraz najbardziej blache stwierdzenia okazuja sie sluszne

ja za komplet odbojow sahsa dalem 70 zl wydaje mi sie ze ta cena jest smiesznie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kred za info, po nowym roku wymienie odboje bo pozostały tylko strzepy ze starych i zobaczymy czy stuk zniknie, jesli nie sprobuje zastosowac twoj sposob. Ale mozesz miec racje bo to taki podobny dzwiek jakby stuk metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kotlecika trochę odgrzeję...

Czy jest coś w tylnym zawieszeniu do wymiany prócz tulej, amorów i odbojów :?:

Wymieniłem już tuleje, amory mam sprawne - zostały tylko odboje, a sprężyny na pewno są proste.

Pytma czysto profilaktycznie bo jak odboje nie pomogę to nie wiem czy gdzieś jeszcze szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...