Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tył słabiej hamuje


czester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Mam problem, poniewaz wymienialem ostatnio wszystkie klocki hamulcowe. Przod poszedl bez problemu tzn wcisnalem tloczki zeby weszly mi nowe klocki i ok, ale tyl poszedl juz nieco gozej, a mianowicie: na poczatku staralem sie wcisnac tloczki jak z przodem (tak delikatnie) i nic sie nie ruszyly, dlatego zaczalem czytac instrukcje jak to zrobic, i okazalo sie ze trzeba krecic tloczkiem i go wciskac, tak tez zrobilem i schowal sie elegancko, z drugiej strony zrobilem tak odrazu, tylko ze teraz ta strona (prawa), przy ktorej probowalem wpierw go wdusic przy zaciagnieciu recznego lapie owiele pozniej niz lewa, to samo odczuwalne jest przy normalnym hamowaniu, takze mam pytanie czy moglos sie cos uszkodzic, czy np za gleboko go schowalem, bo wydawalo mi sie ze powinien sie sam wysunac po takim zabiegu. dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś nowe klocki i stąd ta różnica.

Musisz trochę pojeździć aby się dotarły, przynajmniej kilkaset km. i wszystko powinno wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnych zaciskach tloczki wkręca się a nie wciska ze wzgledu na ręczny hamulec

sprawdź linki ręcznego i pozaciągaj ręczny, podepcz hamulcem

jeżeli nie pomoże a linki hamulcowe beda dobre to musiałeś uszkodzić tłoczek/zacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle ze musze sie dotrzec, ale jedna strona normalnie lapie daltego mnie to zastanawia. Jak naprawde mocno zaciagne reczny, albo rogrzeja sie pozadnie hamulce to dobrze dziala. Pojezdzimy zobaczymy, mam nadzieje ze to kwestia dotarcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem mozliwe ze mogles cos uszkodzic albo po prostu, narazie poczekaj niech sie klocki dotra, a prowadnice smarowales jak wymieniales klocki, moze sie tez tak dziac jak masz prowadnice zapieczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...