Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadeczek i % - czyli jak wqr..c Murzyna


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

hehe - no tico faktycznie wygladalo kiepsko, raczej wszystko co lezalo na drodze to z niego odpadlo. Argumentacja goscia (panu sie nic nie stalo - wtedy agresja podskoczyla do 120%, - dam panu 1kpln - agresja 150% - i sie rozjedziemy) prosze zobaczyc jak moje wyglada, do kasacji bedzie - kurna jakby mnie to cokolwiek obchodzilo jak wyglada jego zlom :bicz:

Z PZU faktycznie powinno byc bez problemow z wyplata. Pewnie jak zwykle bedzie fight o "amortyzacje" czesci itp, ale to juz bede liczyl na pomoc specjalistow z forum :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety też wczoraj zaliczyłem dzwona. No i niestety z mojej winy bo nie wychamowałem. Gostek zatrzymał się bo przestraszył się, że ten z naprzeciwka leci na niego na czołówkę. Wszystko działo się przy skręcie w lewo. Ja zastanawiałem się dlaczego na jednym pasie na skręt są dwa samochody a ten przedemną ciskał hamulca i jak się zorientowałem co i jak to było bum. Klapa, zderzak i lewa lampa (urwane zaczepy) do wymiany.

Dla Policji moja wina ale tak naprawdę to ktoś trzeci tylko w tym momencie nie myslałem aby go łapać.

2k w plecy. :angry::disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość wypłaty niech Ci poda ASO Audi - nawet jeśli by mieli wyprodukować oryginalne części specjalnie dla Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasz DZIADA-z_CHRZANOWA

ze jak??[br]Dopisany: 10 Lipiec 2007, 22:12 _________________________________________________

Jak sie nie da to zrobic jako tako i opchnąć :th:

nie no dziadostwa nie bede robil - zobaczyy co poszlo - blacha jest ok, martwie sie o zawias - jak tylko wahacze polamane to gra, ale jak podluznica i kielich amora, to juz grubo bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz DZIADA-z CHRZANOWA

o co biega ? :mysli:

takm się pytam tylko czy znacie DZIADA z CHRZANOWA-wiem że on tera siedzi ale jego syn jest tam u was kimś ważnym ...prawdopodobnie i ... :/ tak się pytam bo.... :thumbup::drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś stuacje gdy gośc minie tuknął był po jednym i nie miał OC. ubezpiczyciel powiedział mi że nic mi nie wyplaca bo gośc był nawalony. no chyba że mam AC to mój ubezpiczyciel auto mi naprawia oni łosia po sądach pogonią.wiem też że przez ostatnie lata wiele się nazmieniało. życzę powodzenia[br]Dopisany: 12 Lipiec 2007, 02:35 _________________________________________________właśnie wyczytałem:"...Zasadą jest na przykład, ze kierowcy, którzy spowodują wypadek, muszą z własnej kieszeni pokrywać wyrządzone szkody. Co prawda poszkodowany dostanie pieniądze z polisy OC komunikacyjnego, ale towarzystwo, które ją wystawiło, będzie miało prawo do tzw. regresu, czyli żądania zwrotu wypłaconych kwot...."

źrudło:http://www.fpz.nazwa.pl/wydarzenia_one.php?nr=469

a swoją drogą nie ma co liczyc na zyski tylko oddaj do ASO niech się oni boksują z ubezpieczycielem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - to sa poprostu jaja! PZU to ptaszki!! Za lampe (ori soczewka valeo), zderzak, blotnik felge (ori) opone przyznali mi 1500 pln!! To jest ptaszek skandal!! Zawieszenie musze sobie zdiagnozowac na wlasny koszt! Tak sie zptaszkowalem, ze zaraz dzwonie po ASO i chyba tam oddaje auto! Zna ktos lepsze wyjscie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj auto do ASO i cześć. Upieraj się przy tym że ciebie pieniądze nieinteresują tylko naprawiony samochód. Ma on wyglądać dokładnie tak samo jak przed wypadkiem tak mówią przepisy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa - w ASO tez nie jest tak pieknie:

"jezeli ubezpieczyciel uwzgledni w kosztorysie zamiennik to z wlasnej kieszeni musi Pan doplacic do orginalu"

ja nie wiem, czy ostatnio mam takiego pecha do autka, ale to sa ptaszek jaja! Przeciez z porzadnego auta chca zrobic zlom postkladany na sznurkach - druciarstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa rzeczywiscie jaja i badz tu porzadnym obywatelem plac OC i podatki A jak przyjdzie co do czego to nie mozna upomniec sie o swoje. A prubowales w PZU powiedziec ze powolasz nie zaleznego rzeczoznawce ze by wycenil szkody. Nie wiem czy to cos pomoze ale slyszalem ze to skuteczny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn dopytaj u jakiegoś rzecznika praw konsumenta bo chyba ostatnio był jakiś wyrok bynajmniej NSA że z OC naprawa na życzenie właściciela musi być wykonana na oryginalnych cześciach a auto ma być naprawione do 100% stanu początkowego.

Inaczej jest przy AC wiem bo się rok z PZU boksowałem po tym jak strzeliłem dacha firmowym Yarisem.

Oni zawsze chcą zaniżyć max wartość żeby jak najmniej wypłacić. Ogólnie ja nie polecam PZU dla mnie to złodzieje.

dodane chwilę później:

Znalazłem takie coś

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=244

Troszkę namieszałem z tym 100% ale ładnie to jest w tekście wytłumaczone co do zamienników części też coś było ale nie mogę znaleźć

dodane chwilę później:

Myślę że całe meritum wrac z podstawami prawnymi znajduje się w tym artykule. Na tym możesz oprzeć swoje dochodzenie roszczeń z OC.

http://www.hil.pl/art.php?id=1

i jeszcze to:

http://www.rzu.gov.pl/vademecum/pytania/ubezp_komunikacyjne/ubezp_komunikacyjne_oc_majatkowe.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU to złodzieje!!!!!!!!!!! Oni zawsze naliczaja kwotę odszkodowania po cenach części zamiennych.... W takim przypadku można oddać sprawe do sądu i masz pewniaka że wygrasz!!! Mój znajomy rzeczoznawca juz nie jeden raz miał z tym do czynienia...ale....jest jeden minus :thumbdown: sprawa w sądzie może ciągnąć się Bóg wie ile.... :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - to sa poprostu jaja! PZU to ptaszki!! Za lampe (ori soczewka valeo), zderzak, blotnik felge (ori) opone przyznali mi 1500 pln!!

Murzyn, nie zazdroszcze. troche dziwna ta wycena- mi jakis czas temu zlotowa (taksiarz) przerysowal lekko zderzak- strona kierowcy, pekl tylko klosz od kierunkowskazu. dostalem za to 700 pln z Link 4 (OC sprawcy). auto 97 rok, takze na bank wycenili calosc na mniej niz Twoje, a policzyli tylko ori. klosz kierunku plus lakier i robocizne... wymienilem klosz, a zderzak jest zarysowany (drasniety) do dzis- nie robie tego narazie, bo nie ma tragedii, a nic nie jest pekniete itd... wiec wychodzi na to ze PZU TO STRASZNE SKURW@#!YSYNY!!! z tego co sie orientuje- masz prawo wgladu do wyceny. zobacz co za ile, wtedy sam mozesz im podklepac ceny z ASO i zarzadac ponownej wyceny / nastraszyc ich ze wezmiesz swojego rzeczoznawce, bo nie zgadzasz sie z ich wycena (jest taka mozliwosc)- moze pomoze... Walcz dzielnie o swoje do konca, zycze powodzenia!

ps. ten kraj robi sie naprawde smutny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ja pi.. ; ]

Współczucie.

Miałem podobnie, tylko ze koleś w BMW przywalił w auta zaparkowane(po wyprzedzeniu mnie), kierowca przed sąd grodzki a pasażerowie i kierowca na roczek do paki i po 23 tysiące zapłacić za autko, bo je zwinęli i rozwalili(do tego promile we krwi). Auto miało pare dni, było to chyba M3...

Ciągali mnie po sądach ale sie wywinąłem, ale kolesie sie odgrażali ;| A auto w pzu było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU to taki ciekawy skrót... Ma wiele znaczeń, ale nie bedę tutaj opisywał tego, które mam na myśli. NO w każdym razie - auta szkoda, ale nie martw się Murzyn, naprawi się. Zdrowie najważniejsze. 1500 za Twoje uszkodzenia to rzeczywiście śmieszne...jakby do mnie koleś wyskoczył, że da mi 1k i się rozejdziemy, to by jadł przez słomkę do końca życia i tylko posiłki w płynie by przyjmował!! :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz o tym czytam, współczuje, i życze cierpliwośći. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...