Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czary mary z olejem-raz jest a raz go nie ma??Turbina???


bartlo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...kolejny rozdzial w mojej przygodzie ktorej na imie a4.Sytuacja nieco dziwna-wiec trzeba udac sie do fachowcow po porade.Zblizalem sie ostatnio do zmiany oleju i filtrow wiec postanowilem zaczac od filtra paliwa bo wydawalo mi sie to najprostsze.Poradzilem sobie z wymiana ale zaszlo ciekawe zjawisko.Jako zielony jelen nie zalalem filtra paliwem wiec niunka nieco pokrecila zanim zapalila.W czasie jak ja krecilem uslyszalem nagle 3 bodajze pikniecia i zapalila sie kontrolka od oleju.Przestalem ja krecic.Sprawdzam poziom a tu bagnet ledwo co mokry.Z racji tego ze mialem juz zakupiony nowy mobil gotowy do wymiany postanowilem dolac niezwlocznie widzac ze jest go malo.Dolalem jakie 0.5l.Sprawdzilem bagnet-stan tak okolo polowy.Pokrecilem jeszcze nieco-i audiolka odpalila.Przejechalem sie-wracam-odczekalem - mierze poziom a tu poziom za duzy o te 0.5l niz wlalem.Bagnet caly zalany.Sprawdzilem kilka razy i nie spadl.Zachowalo sie to tak jakby w czasie krecenia zaplonu caly ten olej gdzies umknol i po chwili kiedy juz zrobilem dolewke i odpalilem dziada to wrocil z powrotem.No nic mowie...wymienei za pare dni filtr i caly olej.

I tak zrobilem.Wszystko przebieglo gladko-a bylo to w niedziele.Dla pewnosci pare razy jesszcze sprawdzalem poziom oleju i bylo dobrze.

Dzis wsiadam rano ,chce jechac do pracy a tu kontrolka od oleju i 3 pikniecia.O f*ck mowie...przesunolem samochod-patrze na ziemie-sucho.Sprawdzam bagnet - znowu minimalny poziom.Ki diabel-znowu dolalem z 0.5l.Odpalilem i pojechalem do pracy.Odczekalem sprawdzam i znowu a tu oleju pelno az nadmiar.

Co sie stalo?????????Co z tym olejem go trzepie tak???W turbine zaciaga czy co????Samochod stal malo wiele na rownym terenie wiec to raczej nie scieklo gdzies.Osiwieje przz ta audiolke niedlugo;d

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam podobny problem jak ty, też mam silnik 1.8 T. Co jakiś czas sprawdzam stan oleju, a na bagnecie mam różne wskazania raz mniej raz więcej. Najlepsze jest to że dziś rano, przed wyjazdem sprawdzałem stan oleju i miałem połowę, zrobiłem trochę ponad 100 km i podczas wracania do domu zapaliła się kontrolka oleju. Po dojechani sprawdziłem stan oleju a tam minimum. Nie wiem już co mam robić. Przy gazowałem mojej audicy ale dymu z rury nie było.

Mineło sporo czasu od twojej wiadomośći, może wiesz co jest przyczyną.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...