Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pompka centralnego zamka za długa praca??!!


OnasiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuje pomocy lub sudestii. Od zimy mam problem z centralnym zamkiem. Po otwarciu z pilota wszystkie dzwi sie otwieraja ale pompka długo pracuje. Powoduje to ze wyskakuje mi błąd na VAGu i niemoge otworzyć bagaznika (mikrostyk). Audi A4 99 lift. Jak zamykam to wszystkie drzwi sie zamykaja i pompka odrazu sie wyłacza, Moje pytanie brzmi : nieszczelnosc czy pompka umiera. Dodam że jakiś miesiąc wszysko samo sie naprawiło i znowu gdzieś od miesiąca ten sam problem

Dzieki z góry za każda sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kuzynowi długo pompka chodziła - pół roku tak jeździł aż wkońcu zdechła :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie powiedziałem. powiedziałem jaki znam przypadek. a może da rade coś zrobić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterka zlokalizowana. pompka centralnego powoli traci siły. Szukam jakiegos układu zeby skrocic jej czas pracy zeby calkiem nieklekła. Podobno jest taki układ :mysli:. Jak ktos cos słyszał prosze o pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to usterka, jeśli można wiedzieć. Jeżeli traci siły, to albo jest nieszczelna, albo jest uszkodzony silnik. Gdyby była nieszczelna, to nie zamykałaby zamków. Sprawdź stan styków wyłącznika krańcowego, bo to on daje sygnał do wyłączenia pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i krancówki ok. Podmieniłem pompke od kolegi z a4 z tego samego roku i te same oznaczenia i pompka chodziła jak złoto. Po ponownym załozeniu mojej pompki historia ta sama długo chodzi i nieda sie pozniej otworzyc tylnej klapy

( mikrostyk nie otwiera) tylko z kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wytarły się nadmiernie elementy grafitowego kompresorka i pompka nie wytwarza wymaganego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i sie wytarły ale nieznalazłem narazie nic jak to zregenerowac i czy wogóle sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i wykonałem układ czasowy do wcześniejszego odcinania zasilania do kompresorka.

Spróbuj rozebrać pompkę i wymontować płytkę z elektrozaworem i czujnikiem ciśnienia. Być może przedmuchanie kanalików w obudowie modułu pomoże.

Jak chcesz to narysuję Ci schemat układu. Trzeba dobrze zaizolować płytkę, bo w obudowie pompki jest mało miejsca - wiem, bo po zmontowaniu przypadkiem zrobiłem zwarcie - teraz szukam nowej elektroniki do swojej pompki... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do kompresora. Może zablokowała się jedna z płytek wirnika na skutek powstającego podczas pracy pyłu. Jeżeli nie, to kup używaną pompkę lub kompresorek, bo z regeneracją będzie trudno. Z własnego doświadczenia wiem, że używanie pompki z niesprawnym kompresorkiem może doprowadzić do jego całkowitego uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje rozebrac i zerkne do środka kompresorka mam nadzieje ze mi sie nie rozleci.

A schemat poprosze chetnie wykonam moze sie uda :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat poniżej:

ouHoA.jpg

Po włączeniu kompresora sterownik zamyka elektrozawór podając na niego napięcie ~10V. To samo napięcie zostało wykorzystane do zasilenia układu czasowego. Zapala się dioda D1 sygnalizująca pracę urządzenia. Po upływie zadanego trymerem czasu wyjście zmienia stan na wysoki, gaśnie dioda D1 i włączony zostaje tranzystor Q1, który symuluje zwarcie obu styków czujnika ciśnienia. Po otrzymaniu tego sygnału sterownik wyłącza kompresor i otwiera elektrozawór, odcinając tym samym napięcie zasilania układu czasowego.

Podczas montażu układu w module pompki trzeba uważać, żeby nic się nie zwarło z elektroniką/elektrozaworem/śrubami kompresorka - patrz historia kilka postów wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje bedzie to moj plan awaryjny mam jeszcze jeden pomysł ktory podsunał mi kolega z klubu audi A3.

Jak wypali to go opisze :naughty:[br]Dopisany: 13 Maj 2010, 23:14_________________________________________________Panowie udało sie zrobic tanim kosztem w sumie. Dorwałem pompke z audi a3 po lifcie. Elektronika zalana ale reszta git wiec przelutowalem cała płytke swoja i wszystko hula pieknie. W mojej pomce poszedł zaworek a przez bagatelizowanie sprawy wirnik od silniczka sie rozsypał w częsci

dzieki wielkie za pomoc i zaangażowanie . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...