Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PYTANIE DO SZPECÓW OD BLACHARSTWA--


sławek78

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wgniecione lewe drzwi. Klepanie odpada.

Znalazłem w tym samym kolorze i ten sam rocznik, jeszcze na samochodzie.

W sobotę mam zamiar jechac je oglądnąć.

Czy jest szansa że będą idealnie pasować i nie będę musiał malować.

Nadmienię że chodzi o kolor srebrny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Caps Lock :disgust:

2. Lakier metalik = malowanie, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie odcień będzie inny. Każdy samochód eksploatowany jest w innych warunkach atmosferycznych a to ma ogromny wpływ na lakier.Jedni myją tylko szamponem,inni nakładaja wosk,lakier z biegiem czasu zmienia kolor także przez takie zabiegi. Oczywiście jest to niezauważalne przy całym aucie,ale w przypadku pojedyńczej części przełożonej do innego odcienie mogą się różnić. Poza tym nie wiadomo,czy nie były malowane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 150 km odległości.Może jednak warto podjechąać i oglądnąć.Może nie będzie sie tak bardzo róźniły.Te dzrzwi są kompletne za 350 zł , wystarczy przełożyc.Jeśli będe zmuszony malować mam samą blachę na miejscu za 220 zł w innym kolorze.

I nie wiem co teraz zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt paliwa i róznica w cenie to akurat cena lakiernika i ja bym tak zrobił bo bedzie ci musiał jeszcze przejścia robić na błotniku i drzwiach przednich - cieniowanie, a tamte drzwi w twoim kolorze będa sie różnić, ale jeśli nie przywiązujesz uwagi do takich rzeczy to jedź i je kup moze akurat :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny to najgorszy kolor do dobrania!! każdy lakiernik Ci to powie zawsze wychodzi inaczej trzeba się wcinać w inne elementy. na 80% bedą sie odróżniały patrząc pod różnymi kątami z daleka i z bliska.

Nawet jak Twój kolor jest ori i tamte drzwi też to mała szansa .. chyba ,że masz duużą tolerancje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny to najgorszy kolor do dobrania!! każdy lakiernik Ci to powie zawsze wychodzi inaczej trzeba się wcinać w inne elementy. na 80% bedą sie odróżniały patrząc pod różnymi kątami z daleka i z bliska.

Nawet jak Twój kolor jest ori i tamte drzwi też to mała szansa .. chyba ,że masz duużą tolerancje. ;)

E tam gadanie. Ja mam czarny akryl i tez kilka osob mi mowilo ze bedzie ciezko z malowaniem, dalem do dobrego lakiernika i naprawde trzeba dobrze sie przyjzec zeby dostrzec roznice. Jest minimalna ale nie chodzi o kolor bo jest dobrany idealnie:) troszke inaczej jest polozony niz w fabryce, ale i tak nikt tego nie zauwaza. Jak dobry lakiernik to wie ile warstw polozyc zeby bylo ok. mam kolegow lakiiernikow ktorzy zeby na tym zjedli. Ja osobiscie bym bral i przepastował ten element. Lakier z zwierzchu moze byc zmatowialy od slonca mycia itp ale po polerce na mokro paperkiem 2000, dobra pasta i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też radził bym kupić te drzwi jest szansa że twoje oko przyjmie taką tolerancję w odcieniu a jeśli nie to nowo polalowane w stosunku do reszty też wykażą minimalną różnicę wiec kwastia malowania podejmiesz sam. Ponadto ma to taką zaletę że drzwi od wewnątrz będą miały twój kolor wiec nikt raczej nie powie co to za maniana drzi pod tapicerką czerwone a kolor auta srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież maluje się też od środka element :rolleyes:

ale myślę jednak że warto zaryzykowac i koszt ewentualnego malowania będzie mniejszy bo środek odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...