Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Czy turbina AWX będzie pasować do AVB?


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

No i złapałem wirusa, i moje 138 KM spowszedniało ;-)

Pytam więc czy turbina od AWX będzie pasować bez przeróbek do AVB? Jeżeli nie, to proszę wymięcie listę części, w które musiałbym zaopatrzyć się aby dokonać tej przeróbki. Jeżeli ktoś zna całkowity koszt (bez softu) takiej przeróbki to byłbym wdzięczny. Celuję w 165-170 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie pasowac po za wężem ktory wychodzi z turbo do IC. Masz dwie opcje: mozesz ten wąż wymienic, albo wytoczyć przejściówke na turbine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak wymienić to na wąż od AWX? Numer z ETKI? Czy przejściówka jest dostępna w handlu (np. allegro)?

Wybaczcie, ale temat traktuję poważnie więc będę się pytał o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, ale to chyba jest najłatwiejsze zadanie, ostatecznie zostaje nowy oryginał, lub po regeneracji choć niechętnie. Pewnie po modyfikacji moja turbina pójdzie na sprzedaż, a jest w bardzo dobrym stanie wnioskując po braku wycieków, mocy silnika i minimalnym zużyciu oleju miedzy wymianami, wiec koszy sie nieco zredukują.

PS. Ciebie też wywiało z zachodniopomorskiego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak wymienić to na wąż od AWX? Numer z ETKI? Czy przejściówka jest dostępna w handlu (np. allegro)?

Wybaczcie, ale temat traktuję poważnie więc będę się pytał o szczegóły.

Przejsciówkę kupisz na allegro, ja kupowałem od "kowiczek" - jest też u nas na forum , cena ok 65 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że najrozsądniejszym wyborem będzie zaproponowana przejściówka, atut to mniejszy nakład pracy przy demontażu turbiny. Wygląda na to, że potrzebne są tylko dwa elementy: przejściówka i turbo. Rozpoczynam poszukiwania torbo od AWX, Rogal nie polecał tej części po regeneracji, zastanawia mnie cena nowej w ASO (ale dziś sobota więc chyba się nie dowiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie cena nowej w ASO (ale dziś sobota więc chyba się nie dowiem).

pewnie koło 4 tyś zł :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie cena nowej w ASO (ale dziś sobota więc chyba się nie dowiem).

pewnie koło 4 tyś zł :>

w skodzie nowa coś ok 6,5 tysia także nie 4 :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ceny nowej turbiny skutecznie mogą odstraszyć niejednego miłośnika żelaznych koni.

Więc pójdźmy w stronę regeneracji. Jaki zakład regenerujący i sprzedający turbiny polecacie? Może również skupujący stare turbiny w celu redukcji kosztów końcowych.

A może nie warto oddawać starej (świetnie działającej) turbiny aby mieć wyjście jakby nowa po regeneracji nie spełniła oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 KM pozwalało walczyć na trasie dom-kościół z osobnikami w kapeluszach ;-) Na szczęście mój nieco nieświadomy wybór chyba najsłabszej jednostki okazał się jednym z najlepszych pod względem możliwości tuningu (bardzo dobry procentowy przyrost mocy). Aktualne 138 KM pozwala mi objechać A4 2,6 V6 w serii (przynajmniej do pierwszej setki) sprawdzone organoleptycznie.

Dzięki za adres, jakieś osobiste doświadczenia z tą firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ciebie też wywiało

Nie nie :>

A turbo od AVF będzie pasować?

No i złapałem wirusa, i moje 138 KM spowszedniało ;-)

Pytam więc czy turbina od AWX będzie pasować bez przeróbek do AVB? Jeżeli nie, to proszę wymięcie listę części, w które musiałbym zaopatrzyć się aby dokonać tej przeróbki. Jeżeli ktoś zna całkowity koszt (bez softu) takiej przeróbki to byłbym wdzięczny. Celuję w 165-170 KM.

Mi wyszło 140,4 ale też mało przy takiej budzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego silnika wyszło ci 140, z AVF?

Odnośnie pytania czy turbo od AVF będzie pasować to nie mam pojęcia, chyba że pytasz o to czy MI będzie pasować. Jak dotąd spotkałem się jedynie z opinią że AWX jest w moim przypadku odpowiedniejszy, aczkolwiek wysłucham wszelkich sugestii.

Przy założeniu że obie turbiny można bez problemu zamontować w AVB (dokładając przejściówkę) to pozostaje pytanie, która jest wydajniejsza? Moja aktualnie pompuje 1,2 Bara, AWX podobno bezpiecznie pompuje do 1.5, AVF nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWV i AVF maja dokladnie takie samo turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice odnośnie montażu rury do IC myślę że już omówiliśmy, przejściówka załatwi sprawę.

A więc turbina od AWX i AVF to ta sama turbina, czy ktoś zna jej oznaczenie z ETKI, łatwiej by mi było odnaleźć ją w sklepach czy Internecie.

Widzę że kolega ma BRD, z czystej ciekawości, czy wymiana na BRD jest równie bezproblemowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...