Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Czy turbina AWX będzie pasować do AVB?


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za numer, w firmie podanej przez elmo814 za taką turbinę, nową lub po fabrycznej regeneracji z 12 miesięczną gwarancją chcą 1600 zł + 65 za przejściówkę (robi się ciekawie).

Pytanie czy tej firmie można wierzyć.

Wiem że odbiegam nieco od tematu bo chodzi mi o AWX, ale może pójść w stronę BRD jak kolega wrclaguna, a nie rozważać taką opcję jak 170 KM spowszednieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może pójść w stronę BRD jak kolega wrclaguna,

Czyli BRD pasuje nawet bez przejściówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może pójść w stronę BRD jak kolega wrclaguna,

Czyli BRB pasuje nawet bez przejściówki?

tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX podobno bezpiecznie pompuje do 1.5, AVF nie mam pojęcia.

ja dzisiaj robiłem logi i pompuje 1.5 bara

pomysl czy nie lepiej BRD wsadzic niz bawic sie z AWX,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby wtryski nie wydalały przy maksymalnych możliwościach turbiny BRD to jej wybór daje pewne możliwości rozwoju na przyszłość. Pozostaje pytanie jaki jest stosunek ceny turbiny BRD do AWX/AVF, bo może nie warto wydawać większą kasę za możliwość rozwoju w przyszłości.

Zna może ktoś oznaczenie turbiny BRD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymiana na BRD jest równie bezproblemowa?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to ile tak bezpiecznie moge podniesc swoja A4 z silnikiem AVb, by cos sie po jakims czasie oczywiscie nie rozlecialo??,i oczywiscie bez wymiaty turbiny i innych elementow, i koszt takiego czegos to jaki jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to ile tak bezpiecznie moge podniesc swoja A4 z silnikiem AVb, by cos sie po jakims czasie oczywiscie nie rozlecialo??,i oczywiscie bez wymiaty turbiny i innych elementow, i koszt takiego czegos to jaki jest???

140 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam mozliwosc zrobienia u kolesia ktoryt sie tym zajmuje , kosztuje to 350zeta, zmiana map czy cos takiego , czy to bedzie bezpieczne?? wiem ze duzo osob robilo u niego

Twoje auto-Twoja sprawa.Ja bym nie eksperymentował.

Też mam kolegę który zajmuje się tym amatorsko i nigdy bym mu auta nie oddał do zmiany programu.

Masz na forum gdzie można zrobić to fachowo.

oczywiście koszta większe ale i pewność i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można spodziewać się przyrostu mocy/momentu po zastosowaniu tylko i wyłącznie turbiny BRD w AVB przy założeniu że modyfikacja softu będzie na bezpiecznym poziomie? Czy 170 KM jest realne i bezpieczne przy tej turbinie i pozostałych elementach z serii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wiec jeszcze jedno pytanko do znawcow ,czy box VT 101301 V-tech CHIP DO 1.9 TDI, bedzie pewniejszy niz zmiana map u kolesia?? bo jest okazja kupienia takiego boxa za 450 zl, a wiem ze nowy kosztuje 1400 zlotych, co sadzicie o tym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wiec jeszcze jedno pytanko do znawcow ,czy box VT 101301 V-tech CHIP DO 1.9 TDI, bedzie pewniejszy niz zmiana map u kolesia?? bo jest okazja kupienia takiego boxa za 450 zl, a wiem ze nowy kosztuje 1400 zlotych, co sadzicie o tym ???

:wallbash:

poczytaj najpierw o box-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale wątek, który rozpocząłem dotyczy wymiany turbiny z AVB na AWX, przy założeniu że będę modyfikować oprogramowanie ECU, nie chciałbym aby wątek ten zszedł na tematy poboczne. Na temat Box-ów można wiele znaleźć na tym forum, i zawsze pozostaje możliwość założenia własnego wątku np. „Co zyskam wstawiając box-a”.

Osobiści preferuję bezpieczny chiptuning, BOX to jedynie próba zmuszenia ECU do reakcji na przekłamane sygnały z czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś ruszyło w tym temacie. golab24 sam wymieniałeś turbo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś różnica między turbem brd a arl ? Która lepiej " ciągnie " od dołu? 

Kupował ktoś zregenerowana turbine na allegro ? Jak tak to od jakiej firmy ? 

Edytowane przez Plusa1338
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...