Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] czujnik paliwa?


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Kupilem audice 2tyg temu i dziwi mnie jedna rzecz poza tym, zbiornik paliwa wg danych technicznych ma ok 62 litry pojemnosci. Tymczasem gdy zaleje 20 litrow wskaznik pokazuje ze jest stan do polowy, gdy zaleje 30 litrow pokazuje ze jest 3/4. Czy tez tak macie? nie zalalem go jeszcze do pelna. Czyzby byl to czujnik? Pozdrawiam maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest opisane http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,10212.html Jesli zalałes 20L. i miałes połowe zbiornika to powinno być ok bo w zbiorniku napewno cos miałes 7-10L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tankowalem, myslalem ze prawie nie ma nic bo wskazowka wskazala poziom ostatniej kreski na samym dole a nieraz spadala ponizej, zadna kontrolka sie nie zapalila. W audi 80 1Z jak dolewalem przy tym samym stanie stanie 30l to wskaznik szedl do polowy a tutaj idzie na 3/4 takze troche mnie to zaniepokoilo. Ale skoro twierdzisz ze tak ma byc i w rzeczywistosci pozostalo jakies 7-10 litrow to ok. Dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne chyba jednak msz coś z czujnikiem bo od tego miejsca powinna być rezerwa, ja jesli zaleje 20litrów od rezerwy to mam połowe zbiornika a u ciebie na ostatniej kresce i nic rezerwa sie nie swieci i pokazuje 3/4 zbiornika :mysli: Zatankuj do pełna i zobaczysz co sie będzie działoggrl7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy juz przy tym poziomie zapala ci sie kontrolka rezerwy? Mi sie nie zapala nigdy ta kontrolka nawet po zejsciu wskaznika do ostatniej kreski, jedynie po przekreceniu kluczyka. I dokladnie tak samo pod tym wzgledem mialem w audi 80 b4 1Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy juz przy tym poziomie zapala ci sie kontrolka rezerwy? Mi sie nie zapala nigdy ta kontrolka nawet po zejsciu wskaznika do ostatniej kreski, jedynie po przekreceniu kluczyka. I dokladnie tak samo pod tym wzgledem mialem w audi 80 b4 1Z.

Na fotce co Ci pokazałem i w tym M/W miejscu zaczyna swiecic kontrolka od rezerwy jesli jest u ciebie inaczej to myśle że przyczyny warto poszukać w czujniku. Ja niestety nigdy tego nie naprawiałem ale jest troche tutaj :decayed: mądrych głów napewno coś podpowiedzą :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie. A4 2000. Jak zalej do pelna to pokazuje mi sporo w prawo za 1/1 jak zejdzie mi lekko ponizej polowy zapala sie rezerwa i jak dojdzie do poczatku czerwonego jest pusty. Na kompie pokazuje dobrze jak mialem ostatnio 3/4 na wskazowce vag pokazywal mi 30l. Troche poczytalem juz o tym na forum ale rozwiazania nie znalazlem. Bylem na serwisie co prawda nieautoryzowanym ale gosc powiedzial mi ze sprawa lezy w zegarach-sa zepsute. Sprawa dla dobrego elektronika. Dostalem namiar na fachowca ktory mi to zrobi ale mieszka odemnie 100 km i jakos nie moge sie zebrac. Jest sporo na forum na ten temat trzeba poszukac troszke, jak sprawdzic czujnik ustawic poczatek rezerwy przez vaga itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...