Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sposób na instalację silniczka reflektora Valeo'99


sonnen_x

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada jakiś patent na taki montaż, szczególnie w kwestii lewego reflektora?

Zdemontowałem niedziałający silniczek poprzez przekręcenie silniczka tak by wypustki

swobodnie przeszły przez dedykowane im otwory, a następnie odchyliłem "pręcikowatą"

część ku dołowi by kulka wyskoczyła ze swojej prowadnicy.

I teraz: jak to złożyć z powrotem? Trzeba coś zdemontować? Nie mogę tą chrzanioną

kulką utrafić z powrotem w prowadnicę:-(

Zarzućcie jakiś patent... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę w tym temacie i próbowałem różnych sposobów. Skoro masz silniczek w dłoniach, to spróbuj go rozebrać i maksymalnie wydłużyć (wykręcić) cięgno, potem spróbować. Wyczyniałem jeszcze inne akrobacje - silniczek w części pierwsze, cięgno w prowadnicę i już w samym reflektorze montowałem to wszystko do kupy. Po regulacji w serwisie (manualnie, śrubami) wszystko się tak zgrało, że z wyjmowaniem i wkładaniem silniczka nie ma najmniejszych problemów - tak więc proponuję Ci pokręcić trochę przy regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złap drugą ręką za żarówkę i przyciągnij maksymalnie odbłyśnik z soczewką do tyłu. I wtedy manewruj silniczkiem.

Jak próbujesz wetknęć główkę silniczka to odpychasz odbłyśnik.

Warto wydłużyć cięgno silniczka, bo potem po podłączeniu zasilania i tak powinno wrócić do pozycji żądanej przez regulator.

Albo w ostateczności rozbierz silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Poradziłem.

w sumie to skończyło się na wyciągnięciu reflektora. Cięgno silniczka wysunąłem maxymalnie, ale bez rozbierania silniczka, tylko tyle na ile pozwoliła elektronika sterowania. Potem za pomocą śrub regulacji przysunąłem lustro maksymalnie do otworów i patrząc przez otwór przy soczewce dokładnie wcelowałem kulkę cięgna i wystarczyło lekko pociągnąc by wskoczyła na miejsce. Ale kurna wcześniej akrobatyki trochę było:-( No ale działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...