Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Prosze o pomoc oryginalne radio audi a4 a wyświetlanie na liczniku obok


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam audi a4 2004 rok, audi dostałem z nieoryginalnym radiem , a że lubię jak wszystko jest

tak jak powinno zamówiłem zaraz na allegro radio do a4.

problem w tym że na FIS'ie nie ma inf z radio rds itp .

zdjąłem moją ramkę, wyciągnąłem nieoryginalne radio i mam tylko dwie kostki, zasilającą i od głośników

a z tego tego co wiem powinien być jeszcze kabel mały can czy coś i to on odpowiada za przesył tam, nie wiem

takie dostałem info no i oczywiście nie mam na wyświetlaczu informacji ,

dodam ze nie miałęm pełnego podświetlania radia i nie działały głośniki z tyłu na oryginalnym concercie które podłączyłem

widać z tego że nie miałem oryginalnie fabrycznego radia , co mnie dziwi .

1czy jeśli nie ma kabla to koniec ?

2czy można to jakoś zrobić ? proszę o wyjaśnienie tematu i pomoc co trzeba by kupic jak podłaczyć i czy warto

3gdzie mogę dostać ramkę bo potrzebuje bo mam szparę, myślałem ze radio będzie idealnie pod wymiar jak wszystko zdemontuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczna sytuację. Kupiłem auto "z placu" i niestety było ze zwykłym Pioneerem. Pierwsze co zrobiłem to zamówiłem oryginalne radio audi. Z zamontowaniem nie było problemu, tylko oczywiście nie pokazywały sie informacje na FISie i brak było synchronizacji podświetlenia klawiszy w radiu z resztą deski.

W Auto-Viwie próbowali mi to zrobic przez 3 dni i nic. Oddałem auto do Szewczyka i zrobili mi to w... 30 minut. Teraz wszystko działa tak jakby auto przyszo z radiem Audi z fabryki. A więc MOŻNA, tylko trzeba wiedzieć jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoń do navi service i wytłumacz jaki kabel potrzebujesz a oni na bank Ci pomogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel tak :) az dwa pt CH CL dwa kabelki i dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli można ale wiąże sie to rozbieraniem deski rozdzielczej ?

co to jest navi servis ? - jakieś namiary na nich ?

jakie to mogą być koszta ? czy elektryk posiadając kable jest to wstanie zrobić sam , czy tylko ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to tak jak pisze ctv potrzebujesz tylko 2 przewody CAN LO i CAN HI z resztąposzukaj nie dawno był taki wątek opisywany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzwoniłem dziś po serwisach w poznaniu 4 różne i w każdym sie dziwili ze nie mam wyjścia can, że było coś grzebane itp .

w innym mi powiedzieli ze pewnie nie mam wzmacniacza z tyłu i nie będą mi grały oddzielnie tylne głośniki , ze trzeba przerabiac itp, ogólnie to duże zdziwienie jakby tego nigdy nie spotkali. jestem teraz a kropce czy zawracać sobie głowę tym radiem czy wsadzić coś normalnego z mp3 , macie jakies radyjka nieoryginalne które pasują na naszej a4

może cos takiego będzie pasować

http://allegro.pl/item213877521_nowy_blaupunkt_hamburg_mp57_mp3_wma_usb_bluetooth.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylne głośniki nie działają. Aby działały trzeba dokupic wzmacniacz Audi na tył. Ale osobiście walę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wzialem auto bez radia fabrycznego,wyciagasz licznik i prowadzisz dwa cieniutkie kabelki do radia,łatwy temat,co do głosników mozna zrobi przejsciówke z 2 na 4,radio da rade to napedzic,temat na 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ze wtedy mam wyświetlacz rds na fis oraz radio sie podświetla , a tylne głośniki działają razem z przednimi , radia to nie spali ? radio sie nie wyłącza co 1 h ? gdzie kupić ramkę , bo teraz mam oryginał ramkę do radia niefabrycznego, a widzę ze jest potrzeba ramka do radia fabrycznego także nie widze jej na allegro.

gdzie znajdę schemat co podłączyć z licznika do radia ?

Cały czas sie zastanawiam czy sie w t bawić czy kupić jakieś radio na mp3

[br]Dopisany: 14 Lipiec 2007, 19:49 _________________________________________________czy ma ktos schemat fis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, widać sprzedano mi nie to radio .

właśnie je odesłałem , zamówiłem nowe , od a4 powinno mieć chromowane wykończenie u góry !

czy jest pewe ze jak podłącze te dwa kable radio licznik to bede miał działajacy rds na fis'ie ?

oczywiście słyszałem ze trzeba jeszcze podłaczyć vag i sprzestawić licznik na odbiór rds.

czy ktoś ma instrukcje tego jak to zrobić , jakie kody czy coś ? [br]Dopisany: 16 Lipiec 2007, 10:07 _________________________________________________a jeszcze jendo czy ktoś może mnie poratować co konkretnie powinien zrobic ekektryk ,bo rozmawiałem z nim ma komputer, ale nie wie jakie ustawienia powinien zmienić aby chodził FIS. Czy ktoś ma opis instrukcji i kanałów , co konkretnie trzeba zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estor zegary, adaptacja, kanał 62, +1 do aktualnej wartości i będzie ok (i od razu będzie git a jak nie to zresetuj zegary - wyjmij bezpiecznik na chwilę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam a panowie czy da sie zrobic to odwrotnie - wywaliłem ori radio z audi bo mnie dobijało kicha na maxa jeszcze miałem na kasete w b6 wstawiłem JVC taki całkiem całkiem i FIS zdechł co do wyswietlania teraz pojawiają mi sie tam jakies inne pierdoly jak brak wody w spryskiwaczach czy spalona zarowka , jak sie da przerobić radio nie ori na to zeby Fis pokazywał , robił ktoś juz z was cos takiego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estor zegary, adaptacja, kanał 62, +1 do aktualnej wartości i będzie ok (i od razu będzie git a jak nie to zresetuj zegary - wyjmij bezpiecznik na chwilę)

czyli do wartości jaką pokaże w adaptacji opcja zegary , na kanale 62 mam dodać 1 cyfrę to to wszystko .

potem odłączyć np aku i powinno pokazać rds , czy ja powinienem mieć wartość 0 ?

a to jest właściwy schemat : ?

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam a panowie czy da sie zrobic to odwrotnie - wywaliłem ori radio z audi bo mnie dobijało kicha na maxa jeszcze miałem na kasete w b6 wstawiłem JVC taki całkiem całkiem i FIS zdechł co do wyswietlania teraz pojawiają mi sie tam jakies inne pierdoly jak brak wody w spryskiwaczach czy spalona zarowka , jak sie da przerobić radio nie ori na to zeby Fis pokazywał , robił ktoś juz z was cos takiego ??

Daruj sobie.

Jeśli nawet JVC robi tekie przejściówki, to są one porównywalne z wartością radia.

Gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam a panowie czy da sie zrobic to odwrotnie - wywaliłem ori radio z audi bo mnie dobijało kicha na maxa jeszcze miałem na kasete w b6 wstawiłem JVC taki całkiem całkiem i FIS zdechł co do wyswietlania teraz pojawiają mi sie tam jakies inne pierdoly jak brak wody w spryskiwaczach czy spalona zarowka , jak sie da przerobić radio nie ori na to zeby Fis pokazywał , robił ktoś juz z was cos takiego ??

No to pewnie musisz teraz analogicznie odjąć 1 w Vagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...