Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jaki kupic prostownik???


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli poszukujesz taniego i dobrego prostownika do ładowania swojego samochodu polecam prostownik ze sklepu LIDL. Jest on szaro niebieskiego koloru i ma również wbudowany microprocesor dobierający sobie prąd ładowania do potrzeby baterii.

Ogółem starymi metodami powinno się ładować baterię prądem 0,1 pojemności akumulatora, czyli przy 80Ah powinieneś ładować prądem najlepiej 8A przez około 10 godzin, a potem należałoby zmniejszyć na 7A i ładować jeszcze przez 2 godziny.

Tak robiłem póki kolega nie uszkodził mi mojego prostownika (miał regulację prądu ładowania od 1 do 10A).

Jeśli coś taniego to proponuję jw, mam taki i daje radę.

Zapomniałbym - cena 49,99 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poszukujesz taniego i dobrego prostownika do ładowania swojego samochodu polecam prostownik ze sklepu LIDL. Jest on szaro niebieskiego koloru i ma również wbudowany microprocesor dobierający sobie prąd ładowania do potrzeby baterii.

Ogółem starymi metodami powinno się ładować baterię prądem 0,1 pojemności akumulatora, czyli przy 80Ah powinieneś ładować prądem najlepiej 8A przez około 10 godzin, a potem należałoby zmniejszyć na 7A i ładować jeszcze przez 2 godziny.

Tak robiłem póki kolega nie uszkodził mi mojego prostownika (miał regulację prądu ładowania od 1 do 10A).

Jeśli coś taniego to proponuję jw, mam taki i daje radę.

Zapomniałbym - cena 49,99 PLN.

właśnie też go zakupiłem 59,90 PLN z wyświetlaczem 6v,12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego prostownika 6/12v używam od 5 lat tylko że wersję z diodami co mogę powiedzieć, w momencie kiedy sytuacja awaryjna ustawiam w położeniu 12 i za 5 minut start silnika przy mega słabym aku :wink: więc duża przewaga nad zwykłym. Nie pamiętam dokładnie nazwy ale jest czerwony, metalowy z przełącznikiem 6/12 występuje w 2 odmianach ze wskaźnikiem wychyłowym czyli wskazówką lub diodowym :wink::wink: nigdy nie odłaczałem aku gdy go ładowałem tym prostownikiem:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki testu wybranych prostowników z tygodnika Motor

1- Cetek mxs 5.0 nie wykazł istotnych słabych stron

2-JMP 4000 liderowi ustepuje nie wiele mni. pod wzgledem przydatnosci do akumulatorów AGM

3-Bosch c3 6/12v przydatnośc do akumulatorów 6v

4-Voltcraft vc 2000 niezły ale nieco mniej nadaje się do regeneracji mocno rozładowanch akumulatorów

5- Prouser dfc 530 godny polecenia.pod wzgledem parametrów elektrycznych na równi z liderm

6- eufab 16584 najtańszy w teście,dobry stosunek ceny do jakosci

7- BC 9000 evo stracił duzo punktów w badanich elektrycznych

8-Profi power 12v ocena paramerów nie wypadła pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam CTEK MXS5.0 ,faktem kosztuje koło 250zł ale jeden z lepszych.

Zalety:

60 miesięcy gwarancji

Może być na stałe podłączona do akumulatora na samochodzie

ładowanie przy niskich temperaturach -20 stopni

8 trybów ładowania

1) Odsiarczanie

2) Miękki start

3) Ładowanie zasadnicze

4) Absorpcja

5) Analiza

6) Regeneracja

7) Konserwacja płynna

8) Konserwacja pulsacyjna

Liczne nagrody na całym świecie za najlepszy prostownik

Też taki zakupiłem, na Allegro od 220 zł. Niesamowite możliwości, jakość i opinie ludzie w internecie. Warto mieć, starczy pewnie na całe życie, a oszczędzi problemów. Kupiłem także do bardzo dobrego aku, który kosztował mnie 500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tego CTEK-a to wolał bym kupić nowy aku, bo on staruszka i tak do życia nie przywróci :decayed::grin:

A jako prostownik do podładowywania w zupełności wystarcza ten z Biedronki lub Lidla, automatyczne, nie przeładują aku, za bodajże niecałe 60 PLN-ów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat sprzed lat.

Jaki prostownik polecacie do ładowania akumulatora 95Ah.

Z racji pokonywania krótkich odcinków akumulator muszę raz na jakiś czas doładowywać.

Zależy mi na:

- ładowaniu bez odłączania akumulatora od instalacji auta. Czyli prostownik który nie ma za wysokiego napięcia ładowania,

- nie za drogi, ale rozważę każdą propozycję

- możliwości ładowania mocno rozładowanego aku (np. brak problemu z rozpoczęciem ładowania aku gdzie napięcie spadło do 8V).

Co polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...