Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Stukanie podczas jazdy przy puszczeniu gazu


StoRK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, że gdy jadę sobie na wprost to podczas przyspieszania wszystko jest ok ale gdy pusze pedał gazu to zaczynaja dochodzic stuki z prawego przedniego koła takie podobne do stukajacego przeegubu jak sie rusza przy skrecie . Stukanie nie jest regularne raz stuka a raz nie i jak sie juz zacznie hamowac nawet delikatnie to jest cisza a jak auto swobodnie zwalnia na biegu to stuka nawet przy wcisnietym sprzegle. Przy malych predkosciach no jak na jedynce sie tocze i odpuszcze gaz to tez stuka.

Teraz pytanie co to może być? Dodam ze 2 tygodnie temu byly wymienione tarcze i klocki z przodu ale stukanie zaczeło sie ze 2 dni temu.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - okazało się że było niedokręcone koło. Po wymianie na letnie za słabo dokręcili. Każdą śrubę wykręć psiknij jakimś kontaktem/WD/maczanko w nafcie (do wyboru) i dokręć porządnie. U mnie problem zniknął.

Ps. zrobiłem tak z Każdym kołem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie ale to są niestety kocówki :kox: W przyszłym tyg zapowiada się wymiana.

A jak strzelisz lekko ze sprzęgła to puka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszam to potrafi raz pyknąć i dalej dopiero jak puszcze gaz. Zaraz idę sprawdzić bo może rzeczywiście koło jest nie dokręcone. [br]Dopisany: 24 Maj 2010, 16:51_________________________________________________Stukanie zlokalizowane. Tak jak pisał franc8 były to nie dokręcone szpilki. W życiu bym nie wpadł na to że nie dokręcone koło może wydawać takie dźwięki. Byłem nawet u zaufanego magika i sprawdził wszystko zawieszenie, napęd i wszystko było ok. ale koła nie zdejmował i nie ruszał szpilek.

DZIĘKI KOLEGO ZA POMOC!!! :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problemo właśnie takie zagadki są trudne do znalezienia :th:. Spoko że to ta przyczyna; przynajmniej żadnych kosztów nie poniosłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...