Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jak wymienić czujnik wysokiego ciśnienia od klimy


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , bardzo prosze o wszelkie porady i pomoc dotyczaca wymiany czujnika wysokiego cisnienia w A4 B7 a mianowicie czy sam osobiscie dam rade go wymienic? , czy jest cos co musze wiedziec przy wymianie owego czujnika? , czy po wymianie tego czujnika musze na nowo naplniac uklad klimatyzacji?

Bardzo prosze o pomoc , na zewnatrz upal a klima nie startuje :(

Dziekuje i pozdrawiam.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink4: dasz sobie radę sam, nie musisz uzupełniać układu chyba, że ma ubytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też proszę o pomoc. Muszę wymienić czujnik ciśnienia kilimy w a4 z 2005 roku Diesel. Proszę o pomoc w którym miejscu jest ten czujnik patrząc od przodu samochodu (stojąc przed maską. Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , czujnik wymieniony zadnych problemow :good: ale bez luzowania zderzaka i wyjecia lampy (glupota) sie nie obeszlo :wallbash:

Kolego "ryspaz" co do umiejscowienia czujnika to znajduje sie on (jak stoisz przodem do silnika) z prawej strony na boku chlodnicy na wysokosci lampy od strony kierowcy (jest schowany za grilem i zderzakiem), jedak ze w B7 zeby dojzec ten czujnik , musisz odchylic troche gril przy lampie. (jest wkrecany w chlodnice , poznasz po zlotej duzej nakretce i wtyczce polaczeniowej)

Niestety zeby go wymienic musisz zdjac nadkole , poluzowac i odchylic od strony kierowcy zderzak oraz wykrecic 3 wkrety przy lampie i ja dopiero wyjac , wtedy masz dostep do wspomnianego czujnika.

Mam nadzieje , ze to ci pomoze.

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:>

Serdecznie dziękuje jutro muszę coś podziałać. Powiedz tylko jeszcze jedno...czy przy wymianie czujnika znów trzeba będzie napełniać klimę gazem. Pozdrawiam i miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie musisz nabijac klimy.

Wymin czujnik , jak masz VAGa to wykasuj blad i klima powinna ruszyc jezeli nic innego nie powoduje jakis bledow lub jak nie jest pusta.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A jak nie mam tego Vaga ( nie wiem za bardzo o co chodzxi) i nie skasuje błedu po wymianie czujnika to klima może nie odpalić?. Wiem ze zadeje głupie pytania ...ale...Byłem w Aso Audi i policzyli mi ze wymiana czujnika 520 zł . Kurcze czujnik moge kupić za 150 i pewnie sam to zrobie jutro .... tylko znów ta kasacja błedu o której piszesz... no ale może pojade do zwykłej stacji gdzie zakładają klime to mi ten błąd skasują. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie zadajesz glupich pytan ja tez sie kiedys o wszystko pytalem nawet o pierdolki i nadal to robie jezeli czegos nie wiem :wink4:

Co do kasacji tego bledu to z tego co sie orientuje to powinno sie podlaczyc VAGa (interfejs diagnostyczny) i wykasowac owy blad po wymianie tegoz czujnika jednak ja wymienialem czujnik w kumpla w Audi i nie wziolem laptopa i VAGa ze soba (spieszylo mu sie i nie mielismy czasu) i dopiero wczoraj mu go skasowalem (blad) ale zaraz po samej wymianie czujnika i odpaleniu autka to klima ruszyla bez problemu , zgasla kontrolka "ECON" na klimie i zaczelo wkoncu chlodzic :good: , tak wiec podejzewam , ze po wymianie czujnika system sam sie zdjagnozuje , zobaczy sprawny czujnik i uruchomi klime. (nie koniecznie musisz kasowac ten blad)

A co do ceny jaka podales za wymiane to daj sobie z nimi spokoj :wallbash: jak masz troche czasu , to kup nowy czujnik , po odkrecaj pare srubek (wczesniej pisalem co i jak) i kupe kasy zaoszczedzisz a ta kasacja bledu sie nie przejmuj.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marcin. Wymieniłem czyjnik... ale prosta sprawa...jestem szczęśliwy bo jak samemu sie zrobi to człoweikowi od razu sie lepiej robi... no i kase zaoszczedzięłm. Serdecznie dziekuje za pomoc i czas który mi poświęciłeś. Klima DZIAŁA SUPER......MOZE JUZ BYC NAWET 40 STOPNI. SUPER DZIEKI DZIEKI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "ryspaz" nie ma za co :kox: :kox: ciesze sie , ze moglem Ci w jakis sposob pomoc , od tego wlasnie jestesmy , dzielmy sie wiedza z innymi wlascicielami Audi co maja problemy a bedzie duzo latwiej ogarnac to wszystko :decayed:

Ja teraz mam problem z przekaznikami :wallbash: autko unieruchomione ale dzieki pomocy innych kolegow z forum juz wiem co i jak teraz tylko musze zamowic nowa czesc i bedzie hulalo :good:

Pozdrawiam i gratuluje.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wymienić zawór w kompresorze? Chodzi o to czy jest skręcamy czy  a zawleczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie tego czujnika. Nie mogę znaleźć takiego samego, a zamienniki nie pasują, są dłuższe. Nie łapie gwint. Część szukana po numerach starego czujnika a nie pasuje. Na internecie znalalzłem tylko dwa używane reszta to są właśnie te długie. Dzwoniłem do aso, powiedziano mi, że ta część ma inny numer już, i że tamten jest stary ale po wpisaniu tego numeru też nie mogę znależć pasującego... ktoś doradzi co za czujnik tam wsadzić? Pozdrawiam. Nowy nr tego czujnika: 3r0959126. Stary nr: 8E0959126. Samochód to audi a4 b7 2.0 tdi 140km. 2005 16v blb sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...