Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[c4 2.6] ABC - dziwne objawy z układem chłodzenia


MotoRider

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zaczne od tego, ze od kad kupilem auto ubywało plynu chlodzacego, dosc sporo, potem zauwazylem ze wali z chlodnicy, nie wymienialem jej bo stwierdzilem ze narazie poczekam bo moze sie okazac ze to cos innego powoduje nieszczelnosci i szkoda mi bylo wydawac kase jak za chwile bede mial to samo z nowa chlodnica, moze zle zrobilem ale dodalem mu srodka do uszczelniania chlodnic i przestalo z chlodnicy walic i bylo ok ale wczoraj przy wjezdzaniu do garazu zapalila mi sie kontorlka od ukl. chlodzenia i i zauwazylem wyciek i pare, z ktoregos weza siknelo ale zbiorniczek wyrownawczy byl pelny, temp od razu po zapaleniu sie kontrolki podskoczyla do 95 st.

dodam ze 2 razy stalo sie tak przy wjezdzaniu tylem do garazu kiedy d*pa auta byla wyzej niz przod

zapowietrzony?? czy to uszczelka pod glowicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem ja odpowietrzyc ale nic to nie dalo, znow przy wjezdzaniu tylem ten sam objaw, 100 stopni pojawia sie nagle na wskazniku i wentylatory oba odpalone... widac blylo ze skas paruje takze znow sie gdzie indziej teraz nieszczelnosc chyba robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wentylatory się odpalają to zapowietrzony raczej nie jest. Moze jeszcze byc taka sytuacja ze ten środek do chłodnic co go dodałeś zatkał ci chłodnice czy tez układ i wywala teraz najmniejszymi nieszczelnościami. Zlokalizuj wyciek, wyeliminuj go i najlepiej przeplukaj caly uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na postoju jak go grzeje to wentylatory sie nie wlaczaja, dzis testowalem, nie wlaczyly sie i plyn wykipial ze zbiorniczka a potem wyjechalem z garazu doslownie metr i od razu sie odpalily.. dlaczego jak auto jest w ruchu to odpalaja a na postoju nic? w dodatku na budziku nawet jak wykipial płyn to bylo troszke wyzej niz 90 czyli tak 92 st.

kupuje nowa chlodnice i czujnik temp.. a układ cały przeplukam i zaleje swiezym plynem, tyle co moge narazie zrobic

co wy na to ze tak sie dzieje z tymi wentylatorami?

co powiecie na tą aukcje?

http://moto.allegro.pl/item1060459658_nowa_chlodnica_audi_a6_c4_100_v6_2_6_2_8_klima.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być zapowietrzony i czujnik ma błędne wkazania, albo sam czujnik jest do wymiany, wiem ze swojego doświadczenia że ciężko jest odpowietrzyć V-ki domowymi sposobami, na wymianę płynu zawszę jadę do serwisu i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być zapowietrzony i czujnik ma błędne wkazania, albo sam czujnik jest do wymiany, wiem ze swojego doświadczenia że ciężko jest odpowietrzyć V-ki domowymi sposobami, na wymianę płynu zawszę jadę do serwisu i jest :good:

Dokladnie tak, w BMW mialem ta sama opcje, co gorsze mechanik stwoerdzil ze to uszczelka, ale jak sie juz do niej dobral okazalo sie ze jest ok :wallbash:, wina byl ciezko odpowietrzajacy sie uklad. Od tej pory omijam szerokim lukiem mniej znane i mniejsze warsztaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na silnikach ukladzie V, ale wydaje sie logiczne, ze lepiej go nie zapowietrzac przy napelnianiu plynem,

dlatego najlepiej rozgrzac silnik do temp.pracy i wowczas zaczac napelniac plynem, w miare rozgrzewania sie wezy ukladu chlodzenia, i ubywania plynu ze zbiorniczka, dolewac, obserwujac temp.na desce.

Ewentualnie znalezc najwyzej polozony odcinek wezy gumowych, i po zakonczeniu nalewania plynu, na pracujacym silniku popuscic obejme, podkladajac szmatke, aby nie zachlapac silnika (odpowietrzyc go w ten sposob).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem chlodnice i czujnik

a kto mi wytłumaczy jeszcze jedna rzecz.. czemu plyn w zbiorniczku sie zagotował i wywalił jak na wskazniku na desce bylo minimalnie poza 90 czyli ok 92 st.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...