Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Włączająca się kontrolka ABS?


arahil

Rekomendowane odpowiedzi

Już dwa razy się zdarzyło, że podczas jazdy zupełnie bez powodu włączyła mi się kontrolka ABS i zaczął migać taki czerwony wykrzyknik. Chciałbym się zapytać czy ktoś mogłby mi powiedzieć co to może znaczyć. Dodam tylko że pierwszym razem jechałem ok 130 km/h i nagle się włączyło, a drugi raz dziś rano jechałem ok 100 km/h i znów to samo. Po zresetowaniu samochodu (wyłączeniu auta i wyjęciu kluczyka) wszystko wraca do normy.

Mam nadzieje że to nic poważnego.. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej ktorys z czujnikow ABS-u szwankuje ... podpiac Vag'a i zobaczyc który .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie to jak tylko wróce z wakacji :)

mam nadzieje że nie jest to na tyle poważne żeby mi się gdzieś auto rozłożyło po drodze...

poprostu narazie nie masz ABS'u .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tylko że u mnie kontrolka ABSu włącza sie podczas ruszania i przy skręcie w lewo .Podłączyłem sie do VAGa i wykazało mi że to czujnik przy lewym kole i tu mam pytanie. Co dalej czy wymienic czujnik ? ( gdzie on sie znajduje ) czy wystarczy tylko przeczyscic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej czy wymienic czujnik ? ( gdzie on sie znajduje ) czy wystarczy tylko przeczyscic

jak zdejmiesz koło to go zobaczysz

sprawdż czy nie jest przetarty gdzieś przewód od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już problem wyeliminowany

Po zdjęciu koła i tarczy hamulcowej przeczyściłem taki pierścień z ząbkami (całe pordzewiałe to było, znajdowało się za tarczą) I jak narazie nie włącza się kontrolka :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Zdeniu nie miałem czasu zaglądac do ABSu, ale mam nadzieję że u mnie jest to samo i po wyczyszczeniu tzw. koronki czujnik ABSu zacznie normalnie działac.

Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianiałem tarcze i klocki na tyle i wszystko czyściłem. Ale zastanawiam się. bo jest tam czujnik który był niezle zaklejnony brudem czy przez zabrudzenie możę on przestać działać lub też wadliwie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianiałem tarcze i klocki na tyle i wszystko czyściłem. Ale zastanawiam się. bo jest tam czujnik który był niezle zaklejnony brudem czy przez zabrudzenie możę on przestać działać lub też wadliwie działać.

moze podawać błędny sygnał na centralke od ABSu, podobno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był zalepiony niezła warstewką brudu ale dobrze dzialało ... tak czy inaczej teraz wypolerowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z naprawy i czyszczenia przedniego lewego koła a mianowicie tarczy i dalej to samo , czyli kontrolka dalej po przejechaniu paru metrów sie włącza. Czy możliwe jest jeszcze , że włącza sie , bo zauważyłem iż klocki mam do wymiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam podobny problem. Od pewnego czasu (kilka miesiecy) przy predkosci 130, 140 km/h zapalaja mi sie kontrolki ABS i ASR. Po wylaczeniu autka i ponownym ruszeniu (kola musza sie obrocic i to do przodu!) kontrolki gasna. Jak juz napisalem problem pojawia sie tylko przy wyzszych predkosciach wiec daloby sie przezyc...

Z czasem pojawil sie jednak drugi problem. Kiedy kontrolka ABS-u sie nie swieci, ABS wlacza sie przy kazdym hamowaniu (tak przy predkosci 20 km/h). No i to juz mi sie wcale nie podoba... Ciekawa sprawa ze VAG nie pokazal zadnych bledow dla sterownikow hamulcow i ABS. Wynikaloby z tego, ze czujniki ABS sa w porzadku...

Dodam jeszcze tylko, ze VAG wyrzucil jakis blad silnika ktorego nie mozna bylo wymazac, nie jestem jednak pewny czy to ma jakikolwiek zwiazek z moimi klopotami

Z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG wyrzucil jakis blad silnika ktorego nie mozna bylo wymazac

Bardzo możliwe, że coś nie tak z ASR-em. Sprawdź jakie masz kodowanie i podaj numer sterownika od ABS i ASR. Najlepiej jak byś podał nam jaki to błąd był w tym silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...