Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wymiana Automatu na manual


arasxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie wspomniał o przekodowaniu sterownika z automatu na manual a to ważna sprawa,(teraz to już jeździ) mam rówież pytanie po zmianie skrzyni nie działa mi tempomat, jak to rozwiązać aby wsio latało? sory że dokuczam ale w aucie muszę mieć wszystko dopięte :)

pierwsze słyszę :cool1:

jeżeli nie działa Ci tempomat to opcji za wiele nie ma... albo nie podpiąłeś czujnika prędkości ale to wówczas nie działałby Ci prędkościomierz.. albo przyczyna leży w czujniku pod pedałem hamulca.. w nic innego ingerencji przy swapie być nie powinno chyba że coś namieszałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o przekodowaniu sterownika z automatu na manual a to ważna sprawa,(teraz to już jeździ) mam rówież pytanie po zmianie skrzyni nie działa mi tempomat, jak to rozwiązać aby wsio latało? sory że dokuczam ale w aucie muszę mieć wszystko dopięte :)

pierwsze słyszę :cool1:

jeżeli nie działa Ci tempomat to opcji za wiele nie ma... albo nie podpiąłeś czujnika prędkości ale to wówczas nie działałby Ci prędkościomierz.. albo przyczyna leży w czujniku pod pedałem hamulca.. w nic innego ingerencji przy swapie być nie powinno chyba że coś namieszałeś :)

w ecu można przestawić skrzynie automatyczną na manualną (różnią sie przedewszystkim dawką startową) ale jeśli ktoś tego nie zrobi to nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać się nie stanie, jasna sprawa ale auto znacznie lepiej jeździ po zmianie, ciągnie od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać się nie stanie, jasna sprawa ale auto znacznie lepiej jeździ po zmianie, ciągnie od dołu.

przy mojej suszarce to nawet jak podłączę kompresor pod pompe wtryskową to szybciej nie zacznie ciągnąć :kox:

inna sprawa że co mają dawki startowe do poprawy krzywej momentu obrotowego? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać się nie stanie, jasna sprawa ale auto znacznie lepiej jeździ po zmianie, ciągnie od dołu.

przy mojej suszarce to nawet jak podłączę kompresor pod pompe wtryskową to szybciej nie zacznie ciągnąć :kox:

inna sprawa że co mają dawki startowe do poprawy krzywej momentu obrotowego? :cool1:

no i znów sie z Tobą zgadzam somes :cool1:

krzywej momentu nie zmienisz,

a z dawką startową o to chodzi że w manualnej skrzyni masz sprzęgło dwumasowe i żeby go nie zrywać masz słabszą dawkę startową żeby wpierw rozrusznik rozpędził koło zamachowe a tym samym dwumasa. a w automacie jest odwrotnie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, ewidentie jest poprawa, nie ma magicznego 2500tys. i odpychania turbiny tylko równo wstaje od dołu, dobra nie ważne, moja sugestia kto chce niech i tak jeździ, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jak przeprogramować ECU z automatu na manual.

U kolegi przełożyli skrzynie w A4 2.5TDI AFB i coś nie hallo powyżej 2,5 tysiąca nie chce ciągnąć.

ECU na pewno nie jest przeprogramowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie się jak ta przekładka wygląda w audi a4 b6?

Jak ją odpalić?

jak podpiąć licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie się jak ta przekładka wygląda w audi a4 b6?

Jak ją odpalić?

jak podpiąć licznik

robiłem taką samą przekładkę w a6 2.5 tdi więc w b6 też bym sie podjął takiej przekładki chociaż nigdy tego nie robiłem, jedyne problemy to elektryka ale w Elsie na pewno są ładnie opisane wszystkie różnice miedzy automatem a manualem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce wstawić manuala do AFN i mam pytanie odnosnie sanek trzeba je zmieniac czy mogą zostać te same i tylko łapy wystarczy wstawić od manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce wstawić manuala do AFN i mam pytanie odnosnie sanek trzeba je zmieniac czy mogą zostać te same i tylko łapy wystarczy wstawić od manuala

z lewej strony (z tego co dobrze pamiętam) do łapy trzeba dospawać kawałem kontownika. a co do poduszek to są te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanki od manuala mam kupione wiec wymienie zostaje mi tylko dokupić kasete ( wybierak)zmiany biegów i przewód od pompki sprzęgła do wysprzęglika i brać sie za robotę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanki od manuala mam kupione wiec wymienie zostaje mi tylko dokupić kasete ( wybierak)zmiany biegów i przewód od pompki sprzęgła do wysprzęglika i brać sie za robotę:)

szkada że nie kupiłeś wszystkiego od jednego auta byś miał mniej zabawy

no jeśli chodzi o wężyk do wysprzęglika to będziesz mieć problem, aha a od anglika nie pasuje (ale na siłe założysz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w kątownik, łapę od V6 wyrwiesz za 60-80zł a masz wszystko zgrane i nic nie widać że coś tworzone.Zwróć uwagę jakie masz końcówki na przewodzie do pompki wysprzęglika, ja nie zwróciłem i później musiałem przerabiać.

PS. co do mojego pytania o tempomat, trzeba jeszcze czujnik sprzęgła aby zaczął działać. Wsio gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w kątownik, łapę od V6 wyrwiesz za 60-80zł a masz wszystko zgrane i nic nie widać że coś tworzone.Zwróć uwagę jakie masz końcówki na przewodzie do pompki wysprzęglika, ja nie zwróciłem i później musiałem przerabiać.

PS. co do mojego pytania o tempomat, trzeba jeszcze czujnik sprzęgła aby zaczął działać. Wsio gra.

czyli łapa od 2.5tdi załatwia sprawę z kontownikiem? nie wiedziałem o tym :shocked: niepotrzebnie się męczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym temat o przekładce ale w drugą stronę. Z manuala na automat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w kątownik, łapę od V6 wyrwiesz za 60-80zł a masz wszystko zgrane i nic nie widać że coś tworzone.Zwróć uwagę jakie masz końcówki na przewodzie do pompki wysprzęglika, ja nie zwróciłem i później musiałem przerabiać.

PS. co do mojego pytania o tempomat, trzeba jeszcze czujnik sprzęgła aby zaczął działać. Wsio gra.

czyli łapa od 2.5tdi załatwia sprawę z kontownikiem? nie wiedziałem o tym :shocked: niepotrzebnie się męczyłem

Załatwi, idealnie pasuje bez jakich kolwiek przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w kątownik, łapę od V6 wyrwiesz za 60-80zł a masz wszystko zgrane i nic nie widać że coś tworzone.Zwróć uwagę jakie masz końcówki na przewodzie do pompki wysprzęglika, ja nie zwróciłem i później musiałem przerabiać.

PS. co do mojego pytania o tempomat, trzeba jeszcze czujnik sprzęgła aby zaczął działać. Wsio gra.

czyli łapa od 2.5tdi załatwia sprawę z kontownikiem? nie wiedziałem o tym :shocked: niepotrzebnie się męczyłem

Załatwi, idealnie pasuje bez jakich kolwiek przeróbek.

kurde szkoda że wcześniej o tym niewiedziałem :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt jeszcze nie wspomniał o łożysku igiełkowym, które siedzi w wale. :wink4: następna rzecz pedały od anglika są inne w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...