Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Szarpanie podczas jazdy


pudzianxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas jazdy moja niunia zaczęła szarpać na każdym biegu przy delikatnym dodaniu gazu.Gdy stanalem i na biegu jałowym gazowalem nic takiego nie miało miejsca.Dziś rano odpaliłem i wszystko było ok,po przejechaniu 20km znowu zaczęło szarpać,na biegu jałowym silnik pracuje równo,szarpie tylko podczas jazdy.Świece wymieniane w styczniu,filtr paliwa 20 tys km. temu.Po poludniu wymienię jeszcze kable....co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Pudzian" sondy lambda ci padają jestem prawie pewien bo mailem cos takiego w swojej s4 2,6 v6 i po wymianie jest ok :) spróbuj je odlaczyc i wtedy sprawdz jak auto jezdzi masz je na prawym i lewym kolektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobne objawy na Pb i LPG- czasem było lepiej, czasem gorzej a czasem znikało całkiem

Nikt nie potrafił znaleźć usterki (Vag czasem pokazywał problemy z sondą)... powymieniałem przewody, świece, moduł, cewki, miałem się brać za sondy ale któregoś dnia pier.....ło tak że silnik chodził na pięć cylindrów

Pojechałem do gaziarza i dopiero wtedy okazało się że jest walnięty komputer od gazu, facet przywrócił mi wszystko do poprawnego sterowania benzynką i kazał przyjechać za kilka dni na wymianę komputera

Po tych kilku dniach zajeżdżam, szybka wymiana kompa a tu d..a :shocked: , poszukał, pogrzebał i znalazł - brak sygnału z komputera do wtryskiwacza (gdzieś po drodze "przerwał" się kabelek)

Od tamtej pory śmiga wszystko jak trzeba :thumbup: (i oby jak najdłużej)

Także moja rada nie wymieniaj wszystkiego co ktokolwiek Ci poradzi tylko najpierw odłącz całkiem instalacje LPG a możliwe że będzie to błahostka jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wymienilem dzis przewody i dalej to samo....gdyby to byla padnieta sonnda lambda to auto by kopcilo i wiecej palilo a nic takiego sie nie dzieje.Na biegu jalowym gdy zwiekszam obroty to wszystko jest ok,tylko w czasie jazdy przerywa[br]Dopisany: 04 Czerwiec 2010, 11:38_________________________________________________Diagnostyka komputerowa nic nie wykazala,zadnych bledow...nie wiem co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam podobny problem jak kolega juz dluzszy czas. Na zimnym silniku jak jade wszystko jest jak powinno, jednak jak tylko troszke sie rozgrzeje to przy zmianie biegow szarpie, obroty zawisają delikatnie w gorze przy kazdej zmianie biegów z 1-2 i z 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...