Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Lusterka ala S4 - malował ktoś żeby uzyskać efekt srebrnej satyny?


Norbunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyszedł mi do głowy jeden pomysł... Jestem na etapie malowania felg na kolor srebrny. Człowiek który mi to robi dobrał tak lakier że felgi są w kolorze ramki przedniej szyby (cabrio). Zapytałem go z ciekawości co sądzi o pomalowaniu lusterek na taki sam kolor jak felgi... nie zaprzeczył a nawet się uśmiechnął. Teraz pytanie do Was czy ktoś już tak robił, że zamiast zakupu nakładek pomalował lusterka na srebrno. Efekt tego akurat lakieru który mi dobrano jest identyczny jak lusterek srebrno satynowych. Zastanawiam się czy się n ie skusić a jak będzie bieda to pomaluje znowu na czarno. Pomalowanie lusterek nie będzie chyba drogie w 100zł się zmieszczę ? Nakładki kosztują coś koło 400zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę ;) Maluj, maluj - dobry pomysł. Jestem bliski zakupu nakładek a tu widze całkiem dobrą alternatywę.

jeśli by to wyszło to cenowo :kox:

a ten kolor lusterek z eS to chyba taki lekki mat :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pomalujesz to dawaj foty no i numer lakieru sam wlasnie chcialem takie cos zrobic ale nie wiedzialem jaki lakier dobrac zeby efekt byl podobny...wiec czekam na relacje z przeprowadzonego eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400zl to kupisz chromowane IN-Pro swiecacy sie jak psu jajca :)

Ja kupilem ori za 400zl ale to jak wygrana w toto lotka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę chromów, muszą być satynowe. Wiem że za 400 kupię nowe nakładki, ale skoro jest szansa że za 100zł efekt będzie podobny to jestem za tańszą opcją. Druga sprawa że felgi będą tym samym lakierem polakierowane więc istnieje możliwość że całość wyjdzie cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jutro kupuje farbę i pomaluje chce sprawdzić efekt ... Gorzej jak nie wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę chromów, muszą być satynowe. Wiem że za 400 kupię nowe nakładki, ale skoro jest szansa że za 100zł efekt będzie podobny to jestem za tańszą opcją. Druga sprawa że felgi będą tym samym lakierem polakierowane więc istnieje możliwość że całość wyjdzie cool

Kolego gdzie niby za 400zl kupisz nakladki satynowe( nie chromowane ) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, maluj nie masz sie czego obawiać, ważne jest tylko jaką farbą żeby zrobic taki półmat, bo jak pokryjesz to bezbarwnym lakierem to będą sie błyszczec, także pogadaj z ludzmi w mieszalni, są środki i farby które wyglądaja jak np listwy dolne w Mercach 124 te szerokie, one sa w półmacie i spokojnie tka farbe powinni ci zrobic, wybierz tylko kolor, i żeby był drobniutki pigment w farbie, bo jak bedzie grubszy to w słoncu bardzo sie wysrebrzy, chyba że tak chcesz????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jutro kupuje farbę i pomaluje chce sprawdzić efekt ... Gorzej jak nie wyjdzie :)

no i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tymi lusterkami ... trzeba to zrobić naprawdę dokładnie żeby nie wyszła wioska a do tego kolor ciężki do ogarnięcia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja odpuściłem temat, niestety ale jak dla mnie efekt by był daleki od oczekiwanego. Lakier musiał by być bez klaru, bo z klarem efekt jest lipny-po prostu zwykłe srebrne lusterko. Podobno jest jakiś klar matowy ale nigdzie tego nie widziałem i nawet mi się nie chce grzebać w tym temacie dalej. Jakby ktoś osiągnął jakiś ciakwy efekt to proszę o info.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...