Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED C5W CAN BUS


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

szok cenowy 

nie wiem czy warto dac tyle kasy 

lepiej kup sobie 5 kpl po 35 zł i masz na 5 lat 

tak to bywa ja już mam drugi zamontowany 

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem zestawik z tego linka http://allegro.pl/lampki-rej-led-audi-a4-b7-led-osram-10w-bez-bledu-i7209604355.html. Co prawda mam je dopiero miesiąc to nie za wiele mogę powiedzieć- jak narazie spełniają swoją funkcję. Bardzo ładnie świeca i nie wywalaja błędu. Montaż filtru jest plug&play bez żadnego cięcia czy lutowania instalacji. Demontaż tapicerki klapy bagaznika jest opisany na naszym forum- 30 min roboty i gotowe. W zestawie są równiez nowe śrubki i to na torxa dzięki którym nie zjedziemy łba śruby jak to bywa w ori. Jedynym mankamentem w moim przypadku był za wąski otwór w lampce w otworze wkręcania śrubki ale to żaden problem,  wystarczyło delikatnie poszerzyć otwór ostrym narzędziem. Podsumowując jak narazie to polecam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja na pewno teraz 100zł to nie zapłace, i jeszcze bawić się w demontaż tapicerki? wczoraj już jedna przestała wogóle świecić, druga mryga, na blacie piszczek non stop, wymieniam na razie na stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam z tego linku http://allegro.pl/show_item.php?item=6219242607 po pół roku mryga i przestaje świecić, odesłałem na reklamacje to napisali, że uszkodzenie jest z winy wody bo za słabo dokręciłem lampki, śmiech na sali, wynika z tego, że miałem szczęscie, że ich po drodze nie zgubiłem.

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tobias napisał:

nie polecam z tego linku http://allegro.pl/show_item.php?item=6219242607 po pół roku mryga i przestaje świecić, odesłałem na reklamacje to napisali, że uszkodzenie jest z winy wody bo za słabo dokręciłem lampki, śmiech na sali, wynika z tego, że miałem szczęscie, że ich po drodze nie zgubiłem.

Hahahah :) przerabiałem dwa komplety od nich. Jeden przestał świecić po 4 miesiącach, drugi po pół roku. Dałem sobie spokój z nimi i innym podobnym wynalazkom :D

Pisałem kiedyś, że polecam ori lampki: Lampka tablicy 1x 4H0943021 (lewa), 1x 4H0943022 (prawa) i 2x N10625802 (Śruby montażowe).

Polecam kupić u kolegi @m1chal , kupiłem taki komplet jak podałem powyżej. Wszystko elegancko pasuje, świeci też bardzo ładnie. Daje delikatne oświetlenie na sama tablicę a nie jak te chińczyki oświetlają metr drogi za nami. Do tego rezystor żeby błędu nie było i spokój na lata, przynajmniej mam taką nadzieję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nie ma dobrego rozwiazania aktualnie na rynku :/ moje chińczyki za 39pln żyły miesiąc. Cena ori mnie odstrasza. Ktoś robi swoje moduły jeszcze? Tomnik?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, misiek95 napisał:

Ktoś robi swoje moduły jeszcze? Tomnik?

Tomnik już nie robi po serii jakichś wadliwych modułów, które się topiły. Mam od Niego jeszcze jedne z pierwszych, które sprzedawał i świecą do dziś więc ponad trzy lata już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli idzie tylko zaryzykować i kupić jakies tansze chinczyki, żeby to jeszcze rok wytrzymywało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię chińczyki i wymienie w nich diody na lepsze. Bo u mnie padły właśnie diody

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie jakies ledy wsadzone od dwoch lat. Z takimi kupilem auto i bledu nie wywala. Ale nie mam pojecia co tam siedzi... :/ Da sie latwo wyciagnac to podswietlenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, afroo. napisał:

Tomnik już nie robi po serii jakichś wadliwych modułów

Witam !

Kilka słów wyjaśnienia. 

Zacznijmy od tego, jak działa system diagnozy. Użyję tu pewnych uproszczeń dla zrozumienia zagadnienia.

W sterowniku auta, pod którym pracuje dany obwód (w tym przypadku tabllicy rej.) "zapisany"  jest (uproszczenie) próg natężenia prądu, który musi zostać osiągnięty, aby informacja, podkreślam-informacja, nie błąd, bo błędem to nie jest (wiem, termin ten się utarł, wszyscy go używają) o uszkodzonej żarówce, nie została wyświetlona. Elementy led mają mniejsze zapotrzebowanie na energię, niż ma to miejsce w przypadku żarówki, którą zastępują. Zastosowanie zastępnika nie przystosowanego do systemu diagnozy spowoduje to, iż w obwodzie popłynie mniejsze natężenie prądu, niż to "zapisane" w sterowniku, co prowadzi do wyświetlenia info o uszkodzonej żarówce. Co zatem trzeba zrobić, aby zastępnik led nie powodował tego ? Trzeba zwiększyć natężenie prądu w obwodzie. W jaki sposób ? Poprzez dołożenie dodatkowego odbiornika prądu. Odbiornikiem tym jest rezystancja. Ilość miejsca w lampce wymusza niejako, zastosowanie tych elementów o dość małej (do potrzeb) mocy.  Wynikiem przepływu prądu przez tą rezystancję jest emisja energii cieplnej. Emitowanego ciepła jest dużo.... Po za tym lampka ma konstrukcję zamkniętą z małymi otworami. Wspominane ciepło kumuluje się się w lampce. W przypadku modeli A4 B6, A4 B8 i innych Audi (np. A6 C6) + dalsze auta grupy VAG, zastępnik ten pracuje, dotykając granicy awaryjności - zależne od : 

 -temperatury otoczenia

-wyposażenia auta w światła do jazdy dziennej

-długości pokonywanych odcinków z włączonym oświetleniem tablicy rej. w wyższych (lato) temperaturach otoczenia  . 

Proponowane przeze mnie moduły ośw. tablicy rej. do aut o mniejszym progu natężenia (typu A4 B6/B8) działają znacznie dłużej (ze względu na emisję cieplną elementów dopasowujących) niż ich chińskie odpowiedniki - inna konstrukcja zamiennika, innego typu elementy rezystancyjne- niestety ich bezawaryjna praca zależna jest od aspektów wymienionych wyżej. 

Sterownik A4 B7 w porównaniu do aut wymienionych wyżej, wymaga wyższego progu natężenia prądu. Nieznacznie ale jednak. To skutkuje koniecznością zastosowania mniejszej rezystancji, to z kolei zwiększoną emisją cieplną. A ta już niestety nie jest do przyjęcia i powoduje uszkodzenie samego zastępnika, a w niektórych przypadkach uszkodzenia lampki. 

Nie mam już w ofercie tych modułów do modelu A4 B7 z przyczyn, które opisałem powyżej. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie zastosowanie zastępnika nieprzystosowanego (pozbawionego rezystancji dopasowującej) do systemu diagnozy i montażu dodatkowych rezystorów. Dwie sztuki rezystorów  (obudowa typu radiator), o odpowiedniej wartości rezystancji i odpowiedniej mocy (co najmniej 15W), powinny być wpięte do każdego z dwóch obwodów lampek i zamontowane pod tapicerką pokrywy bagażnika, do jej metalowej konstrukcji, która odbierze od nich wydzielane ciepło. Oczywiście ciepła tego jest mniej niż w przypadku małych tego typu elementów zastosowanych w zastępnikach "plug&play", jednak ze względów bezpieczeństwa, montaż ich powinien być tak właśnie przeprowadzony.  Koniecznie unikać sytuacji "wiszących" na przewodach, dotykających do plastikowych elementów. Żaden zamiennik "plug&play" w lampkach A4 B7 nie będzie pracował zbyt długo, nie ma sensu ich poszukiwań na obszernym rynku tego typu produktów. 

Moduły do oświetlenia wnętrza, które mam w ofercie są wieczne, nie ma z nimi żadnych problemów - piszę to z całą świadomością i odpowiedzialnością.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Tomnik
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za rozwinięcie tematu. :thumbup1:

Nie mniej jednak moduły oświetlenia tablicy zakupione u Ciebie na początku roku 2015 wciąż działają w mojej B7 i oby żyły jak najdłużej bo alternatywy nie widać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jaką długość ma żarówka podświetlania tablicy rejestracyjnej? Nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to 36mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytanka odnośnie poniższej aukcji:

http://allegro.pl/audi-lampki-led-podswietlenie-a3-8p-a4-b6-b7-a6-c6-i7223527163.html

Nie chodzi tu o trwałość a o ważny aspekt czyli moc świecenia - czy za samochodem nie będzie metrowej poświaty?

Druga sprawa to często gęsto widzę ludzi mających LEDowe podświetlenie tablicy ale jadąc za nimi dosłownie widać kilka diod - nie dość, że oślepia to jeszcze wygląd agro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papadziordzio napisał:

Panowie mam dwa pytanka odnośnie poniższej aukcji:

http://allegro.pl/audi-lampki-led-podswietlenie-a3-8p-a4-b6-b7-a6-c6-i7223527163.html

Nie chodzi tu o trwałość a o ważny aspekt czyli moc świecenia - czy za samochodem nie będzie metrowej poświaty?

Druga sprawa to często gęsto widzę ludzi mających LEDowe podświetlenie tablicy ale jadąc za nimi dosłownie widać kilka diod - nie dość, że oślepia to jeszcze wygląd agro.

Pozdrawiam

Na 100% będzie jasno za autem.

Polecam ci Ori LED, będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, muunv napisał:

Ja kupilem te. Montaz w sobote. Obawiam sie wlasnie mocnych laserow za autem. 

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6060695474

Wstrzymam się z kupnem, wrzucisz zdjęcie jak zamontujesz z profilu+z tyłu na wysokości kierowcy?

Jeżeli będą za mocne kupię zwykłą białą żarówkę - boję się efektu dosłownie świateł mijania z tyłu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, papadziordzio napisał:

wrzucisz zdjęcie jak zamontujesz z profilu+z tyłu na wysokości kierowcy?

Pewnie, zaden problem. Do 14 beda ogarniete w sobote. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał możliwość wrzucić po zmroku będę bardzo wdzięczny.

Wtedy zdecyduje organoleptycznie na Twoim przykładzie jak się sprawdza to rozwiązanie. 

Niby tanie ale jak mam kupić i wrzucić do skrzynki z narzędziami to mija się z celem - lepiej dolać 4L paliwa ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...