Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED C5W CAN BUS


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie założyłem tydzień temu lampeczki, które poleca mlody_b7. Świeca elegancko błędu nie ma. 

20200611_095204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też bez problemu z błędem na FISie kupić to:

AUDI-A3-8P-A4-B6-B7-LAMPKA-TABLICY-REJ-L
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 64,99 zł - AUDI A3 8P A4 B6 B7 LAMPKA TABLICY REJ LED M-TECH (8641540738). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Wymieniałem, montowałem. Polska firma M-tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam ulaki z podświetleniem tablicy z tyłu b7.

Wyjąłem lampki styki w opłakanym stanie od lampek jeden ułamany że starości.

Styki w blendzie również stan tragiczny.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak ta blendę w całości wyjąć.Nie jestem pewien czy sama wymiana lampek pomoże ze względu bardzo zasniedzialych styków w blendzie.

Dopytam jeszcze czy zwykłą blenda różni się od tych w s line sedan. Pozdrawiam będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, posiadam ledy od promotor led... juz ponad rok i świeciły pieknie az ostatnio zaczęło nieregularnie sypać błędem tzn ledy dalej w sposób ciagły świecą bardzo ładnie a na tablicy błąd pojawia się i znika, pojawia się i znika, tak ciągle sekunda po sekundzie. Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Błąd nie występuje od razu po włączeniu silnika a dopiero po kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BartoszSoldier napisał:

Siemanko, posiadam ledy od promotor led... juz ponad rok i świeciły pieknie az ostatnio zaczęło nieregularnie sypać błędem tzn ledy dalej w sposób ciagły świecą bardzo ładnie a na tablicy błąd pojawia się i znika, pojawia się i znika, tak ciągle sekunda po sekundzie. Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Błąd nie występuje od razu po włączeniu silnika a dopiero po kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrach. 

Zobacz czy czasem woda się do środka nie dostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 07:11, Langista napisał:

Zobacz czy czasem woda się do środka nie dostała.

Problemem okazała się ta blaszka/stycznik w środku blendy, która była nadpalona/brudna. Led świecił ale na kompie wyskakiwał błąd. Po wyczyszczeniu problem został rozwiązany, mam nadzieję że na stałe :wink:

Edytowane przez BartoszSoldier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie podświetlenie led tablicy rejestracyjnej w audi a4 b7. Chciałbym, żeby żarówki ( lampki ) świeciły tak jak oryginał. Czy jest jakiś zamiennik gwarantujący podobną moc świetlną oraz kąt padania światła ?

 

Oryginał to 4H0943021 i 4H0943022

 

1469091832-U1258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

46 minut temu, Amano napisał:

Witam

Interesuje mnie podświetlenie led tablicy rejestracyjnej w audi a4 b7. Chciałbym, żeby żarówki ( lampki ) świeciły tak jak oryginał. Czy jest jakiś zamiennik gwarantujący podobną moc świetlną oraz kąt padania światła ?

 

Oryginał to 4H0943021 i 4H0943022

 

1469091832-U1258.jpg

Kupuj ORI LED od innego modelu Audi i będą świecić idealnie. Fakt że będą dwa razy droższe, jednak na pewno nie będziesz oświetlał komuś maski jak będzie stał za Tobą :wink:. Z błędem na FISIE można sobie poradzić lutując np. taki jak na poniższym zdjęciu rezystor. Poniżej zdjęcia jak świecą u mnie w Audi A6 C6 i z tego co pamiętam do B7 też powinny pasować. Zdjęcie jedno i drugie moje, bez zamazanej tablicy wyślę Ci na PW.

IMG_20200209_192940 - Kopia.jpg4a0831bfdb4b5e99.jpg

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest ktoś może z Łodzi kto wlutowałby mi taki rezystor jak w poście wyżej? Ewentualnie jakie parametry tego rezystora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LukaszekSB napisał:

Witam, jest ktoś może z Łodzi kto wlutowałby mi taki rezystor jak w poście wyżej? Ewentualnie jakie parametry tego rezystora?

Jak pokażesz w elektronicznym powyższe zdjęcie to będą wiedzieć jakie parametry :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sprawdzone lampki podświetlenia tablice które świecą delikatnie, a nie na pół wsi ? Moje świecą tak mocno że aż rażą i nie jest to ładne. Najlepsze by były takie co świecą ledwo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym zestawie z tej aukcji? Jakieś niby mają soczewki które kierują światło bardziej na tablicę rej. Nie lubię takich co mocno świecą za autem że aż widać jak oświetla pod zderzakiem.

 

Podswietlenie-LED-OSRAM-10W-Audi-A3-A4-B

 

https://allegro.pl/oferta/podswietlenie-led-osram-10w-audi-a3-a4-b6-a6-c6-q7-8643626639?snapshot=MjAyMS0wNC0xNVQxMDoyNToxNC4wMjZaO2J1eWVyOzc5NDM2ODJhNTdmZjVjMTRiMmFmYjc4ZmQ0OTBkNGFiYWViOWE1M2FlNDg5MzE2ZWE1ZDBhNGZmYzZhNjY0OTg%3D
ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez 1szewczi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest soczewka? To wytłoczenie w plastiku, które tylko będzie bardziej rozpraszać to światło. Jakbyś chciał stricte na rejestrację mieć strumień światła, musiał by być odbłyśnik w środku, lub sama dioda LED musiała by być ustawiona pod kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Langista napisał:

To jest soczewka? To wytłoczenie w plastiku, które tylko będzie bardziej rozpraszać to światło. Jakbyś chciał stricte na rejestrację mieć strumień światła, musiał by być odbłyśnik w środku, lub sama dioda LED musiała by być ustawiona pod kątem.

Nie wyglądają źle. Miał ktoś takie?

Edytowane przez Antek50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze w temacie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to jak rozwiazac problem bledu FIS przy zamontowaniu ORI lampek w a4 b7 to pozwole sobie napisac pare informacji.

Mialem u siebie zamontowane lampki noname z allegro za jakies smieszne pieniadze. Działały dosc dlugo bo ok 2 lata ale to raczej zasluga tego ze tym autem bardzo rzadko jezdze (ok 2-3 tys km rocznie) niz dobrych lampek :grin:. Niedawno jednak jedna strona przestala swiecic. Poczatkowo myslalem o kupnie takich samych chinczykow bo ogolnie bylem z nich zadowolony, ale postanowilem kupic ORI poniewaz tamte dawaly za duzo swiatla z tylu auta.

Tak wiec zakupilem wysylkowo lampki z salonu. Wczesniej widzialem w tym temacie ze wystarczy wlutowac do plytki rezystorek i bedzie wszystko OK.

 

W dniu 21.12.2020 o 15:34, pelonek1 napisał:

 

 Z błędem na FISIE można sobie poradzić lutując np. taki jak na poniższym zdjęciu rezystor.

4a0831bfdb4b5e99.jpg

 

 

Niestety ale w a4 b7 taki rezystorek nic nie daje... Jezeli dobrze zrozumialem to Ty masz te lampki w a6 i moze tam jest wszystko ok ale niestety kazdy wie jak czula jest a4 b7 w kwesti oswietlenia i walenia bledu na desce...

Tak z ciekawosci skad Ci sie wzielo zeby dac tam taki rezystor? Wg oznaczen na nim wynika ze ma on 220om.

Zwykla lampka jest mocy 5W, ori led ma 1,1W wiec trzeba jakos nadrobic te 3,9W rezystorem.

Korzystajac z prawa Ohma:

R=U/I gdzie R- rezystancja (om), U- napiecie (volt), I- natezenie (amper) i przyjmujac napiecie na rowno 14V mozna wyliczyc natezenie

I=U/R
I= 14/220
I=0,064 om

dalej zeby wyliczyc moc:

I=P/U
P=I*U
P= 0,064*14
P= 0,9W

wiec ten rezystorek ze zdjecia powyzej zastepuje tylko 0,9W mocy. Tak jak pisalem powyzej moze w a6 to wystarczy zeby nie bylo bledu spalonej zarowki ale w a4 b7 niestety nie.

Wracajac do obliczen:

5W-1,1W= 3,9W

I=P/U
I=3,9/14
I=0,28

R=U/I
R=14/0,28
R=50om

wiec zeby zastapic roznice mocy nalezy zastosowac resyztor 50om. Jako ze takiego drutowego nie znajdziemy to najblizszy jest o parametrach 47om. I mozna by go bylo przylutowac jak na zdjeciu powyzej ale niestety wytwarza on bardzo duzo ciepla i w mojej ocenie byloby niebezpieczne mocowac go bezposrednio do plytki lampki poniewaz wneka montazowa lampki jest dosc mala i bez wentylacji wiec szybko by sie cos przytopilo albo i gorzej.

U siebie postanowilem zamontowac 2 takie rezystory (kazdy po 47om i mocy max 5W) polaczone rownolegle (miedzy + a -) bezposrednio we wiazce przed wtyczka w klapie bagaznika.

IMG_20210816_183252_zmien rozmiary.jpg

Lampki dzialaly i nie bylo bledu spalonej zarowki. Mozna by powiedziec ze sprawa zalatwiona sukcesem. Teoretycznie tak ale praktycznie nie dawala mi spokoju temperatura wytwarzana przez rezystory. Juz po minucie dzialania byly tak gorace ze nie mozna bylo ich dotknac na dluzej niz sekunde bo parzyly. Pomimo ze nie dotykaly nawet blachy klapy to ta nad rezystorami byla rowniez bardzo ciepla i to juz po kilku minutach pracy.

Dlatego tez postanowilem zakupic jeden rezystor z radiatorem i o wiekszej mocy maksymalnej.

Wracajac do prawa ohma zeby wyliczyc jaki rezystor potrzebujemy aby zastapic 2 zywkle zarowki

10W-2,2W=7,8W

I=P/U
I=7,8/14
I=0,56A

R=U/I
R=14/0,56
R= 25om

Tak wiec potrzeba 1szt rezystora o rezystancji 25om. Taki tez zakupilem czyli 25om i mocy max 50W zeby byl wiekszy zapas a co za tym idzie temperatura mniejsza.

IMG_20210819_153654_zmien rozmiary.jpg

Przymocowalem go na zwyklym komputerowym termopadzie (tasma dwustronna przewodzaca cieplo) do metalowej obudowy wneki montazowej lewej lampki wewnatrz klapy bagaznika.

IMG_20210819_163046_zmien rozmiary.jpg

calosc polaczona tak jak poprzednie rezystory czyli rownolegle do wiazki przed wtyczka

IMG_20210819_163054_zmien rozmiary.jpg

 

Takie rozwiazanie mysle ze bedzie juz ostateczne. Rezystor co prawda robi sie cieply ale jest to znosna temperatura porownujac do poprzedniego wariantu. Jak cos to mozna bylo by zastosowac zamiast tego 1 rezystora 25om 50W 2 rezystory 50om 50w polaczone rownolegle  i temperatura powinna byc jeszcze mniejsza.

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dawno temu zostało opisane na forum. Jakie rezystory i jak zamontować.  Najwidoczniej źle szukałeś skoro nie znalazłeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej. Tamten temat jest poswiecony oswietleniu DRL i postojowym, mozliwe ze gdzies w nim przewinal sie temat podswietlenia tablicy. Nie czytalem go choc szukalem jakis wskazowek ale szukajac po nazwach tematow zwiazanych z podswietleniem tablicy led znalazlem ten temat a w nim brak odpowiedzi co i jak :) a nawet pojawilo info wprowadzajace w blad ze po zastosowaniu rezystora 220om bledu nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, postojówki też mają 5W więc takie same rezystory. Ważne, że poświęciłeś czas i opisałeś. Może się komuś przyda:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...