Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocniejszy wzmacniacz, nie spali mi głośnika?


aju

Rekomendowane odpowiedzi

głośnik ~300W RMS 1200maksymalna (teoretycznie)

wzmacniacz rms 1x400W

Wytrzyma głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaki wzmacniacz i jaki głośnik, nie patrzy się tylko na suche dane jakie podaje producent. Są takie głośniki które przyjmą na klatę dwa razy więcej RMSu niż fabryka przewiduje a są takie które dostaną tyle samo ile im rzekomo trzeba i zgon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac mp 8000

głośniki niestety nie wiem jakiej jest produkcji :confused4: 30cm, grube zawieszenie a z tyłu pozdzierane niestety napisy

jedyne co da się odczytać to 1200W max. 300W RMS. i jakieś 91dB >=

oraz niżej jakiś długi nr ale też w pełni nie czytelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższą odpowiedź na Twoje pytanie można rozszerzyć o to, że wiele zależy ile "zdrowych" watów jest w watach podanych w specyfikacji wzmacniacza oraz konstrukcji samego głośnika (zawieszenie, drut nawojowy cewki itd.)

A odpowiadając ogólnie na twoje pytanie, to mocniejszym wzmacniaczem nie spalisz słabszego głośnika, ale też wiele zależy od kręcącego gałką.

Jak pokazuje doświadczenie, najczęstszym powodem uwalenia głośnika jest niedostatek mocy, w której miejsce pojawiają się zniekształcenia nieliniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie, zobaczymy

Ogólnie to poleccie jakieś głośniki z 30cm? do zamkniętej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżek tu raczej nie ma.

Napisz coś więcej. Bo równie dobrze mógłbyś zapytać: "szukam auta...5'cio osobowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzę skrzynię to powiem litraż...

chodzi mi o jak najniższe zejście :kox: (dynamiki nie potrzebuję bo słucham mało dynamicznych kawałków)

głośnik 4 lub 2 ohm nie wiem jaka to różnica dla mnie

no i panowie siedzący w car audio, czy potrzeba mi kondensatora? został mi jakiś "chińczyk" 1farad :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzioł w instalacji nigdy nie zaszkodzi. Słabe kondzie zazwyczaj nie powodują zbytniej różnicy, gdyż są zbyt wolne, by na bieżąco regulować spadki napięcia w instalacji, a ich deklarowane pojemności zazwyczaj są bardzo mocno zawyżone.

Zrób instalację, podłącz, posłuchaj.

Podaj kwotę jaką masz do wydania i model wzmacniacza jakim dysponujesz i oczywiście litraż paczki (netto) oraz typ skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wolne jakieś 700~900zł

model wzmacniacza

mac mp 8000

skrzynkę mogę "zbić" nową akurat w tym nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na sub jest ciekawy, ale niestety trzyma cię wzmacniacz, który nie zejdzie w mostku do 2 ohm więc przetworniki 2x4ohm odpadają, a te są najczęściej oferowane. Jeśli wchodziły by jeszcze 10" to można by wsadzić re sr10d2 i podpiąć cewki pod osobne kanały tego "maka".

A najlepszą opcją byłaby sprzedaż tego wzmacniacza i poszukania czegoś normalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dopiero go kupiłem więc o sprzedaży nie myślę.

Za to może przedstawię CI docelowy projekt...

Wzmacniacz mak docelowo (gdy ogarnę się finansowo) ma zasilać przód w aucie, jakieś 16ki w drzwiach...

a do bagażnika będę chciał coś naprawdę mocnego (jak pisałem dynamiki nie potrzebuję)

wtedy budżet jaki planuję wydać na wzmacniacz + głośnik to ok 2000~ wzmacniacz może być używany ale głośnik musi być nowy

Czyli na dzień dzisiejszy nie warto kombinować i niech gra z głośnikiem jaki mam.

a jak odkładam kasę... tylko właśnie na co dokładnie :decayed:[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2010, 11:18_________________________________________________głośnik poszedł na spacer :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...