Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak sprawdzać silnik przed zakupem? - prośba o rozwianie wątpliwości


gcole

Rekomendowane odpowiedzi

Elo!

Pytanie laika: ostatnio robiłem przegląd przed-zakupowy u mechanika. Próba dynamiczna polegała na jeździe z takim wielkim pudłem podłączonym do złącza diagnostycznego i patrzeniu w malutki wyświetlacz, jaki to pudło zawierało. Czy takie sprawdzenie można uznać za wiarygodne? Pytam, bo bardziej spodziewałem się zbierania jakiś logów na normalny komputer i ich analizy, a tutaj od razu po jeździe otrzymałem informację, że silniczek zdrowy :gwizdanie:

Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mądra głowa patrzyła w to pudło to myślę ze bez problemu by wyłapała ewentualne problemy z silnikiem bez potrzeby przeglądania logów później w domu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na sprawdzeniu silnika przed zakupem u Aligatora w Tychach. On tez analizował logi w czasie rzeczywistym bez modlenia się nad nimi w domu. Wszystko zależy czy byłeś u kogoś co się zna czy u kogoś co ma tylko sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Diagtroniku mają VAG 1551... i umieją przeanalizowac odczyt w czasie rzeczywistym. :)

IMO - wykonanie logów i przeanalizowanie ich na spokojnie daje lepszy poglad na sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Diagtroniku mają VAG 1551... i umieją przeanalizowac odczyt w czasie rzeczywistym. :)

IMO - wykonanie logów i przeanalizowanie ich na spokojnie daje lepszy poglad na sprawe.

jak umiesz z tabeli to i umiesz w czasie rzeczywsitym ... :decayed:

p.s VAG 1551 nie ma mozliwosci zapisania logow... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...